שלום, אני צריך יעוץ/עזרה...

stilgur

New member
שלום, אני צריך יעוץ/עזרה...

קיבלתי דו"ח על מהירות, ורציתי לדעת על פי התצלום המצורף (של המשטרה), האם אני (אופנוע) באמת נסעתי מהר, או שמא הרכב שנמצא בקו המצלמה איתי ואני מסתיר לו את המספר ? איך ניתן לדעת מי האשם האמיתי בעניין ? כבר שילמתי את הדו"ח כי קיבלתי הסבר בתחנת המטרה שרק אם שני כלי הרכב נסעו במקביל, אז לא ניתן לדעת מי בעצם נסע מהר. אז שאלה נוספת, האם ניתן "לבטל" דו"ח לאחר שכבר שילמתי או להגיש ערעור ואם זה לא אשמתי באמת אני אוכל לקבל את כספי חזרה ותימחק לי העבירה מהרזומה ? תודה מראש.

אסף E

New member
לא היית צריך לקבל את עצת המשטרה ../images/Emo46.gif

אבל לא נורא. ניתן לתקן זאת. פנה במכתב רשום לאגף התנועה במרחב בו נתפסת. אם לא עוזר פנה לראש מחלקת התנועה עם עותק למפכ"ל. אין להערכתי כל אפשרות לקבוע על פי התמונה מי עבר את העבירה. אם זה לא עוזר פנה לבית משפט. הכי טוב היה באם תתיעץ עם עורך דין לניסוח המכתבים ובחינה מדוקדקת יותר של כל הנסיבות. בהצלחה

stilgur

New member
תודה, הייתי במשטרה.

ניתן לקרוא את החוויות בפורום אופנועים תחת הכותרת "אז, הייתי במשטרה..." אני חושב שזה אבוד לחלוטין ואין לי מה לעשות בנידון יותר. עשיתי טעות ששילמתי, אבל טעות שנעשתה בגלל הסבר של שוטר בתחנה. כנראה שלא צריך להאמין לדבריו של איש שזה המקצוע שלו ! אני לא יודע...

igalgolan

New member
תשלום קנס

עבירת תנועה היא עבירה פלילית. תשלום הקנס כולל "הודעה באשמה". ההליך הדרוש לחזרה מהודעה באשמה ארוך ומורכב, לא בטוח, ועזרת עורך דין קרוב לוודאי יקרה. עצתי - וותר ולמד מהנסיון, אל תלך בדרך היהודית המסורתית - "נעשה ונשמע" אלא לך בדרך הפוכה "נשמע ונעשה". יגאל גולן

אסף E

New member
הערה - באם לאחר שיקול דעת התובע

יבטל את הודעת הקנס מהסיבה שלא נעברה עבירה על ידך שכן לא ניתן להוכיח זאת הרי שהעובדה ששילמת לא תחשב כהודעה באשמה. - חשוב שתבקש לבטל את הודעת תשלום הקנס. לא חייב לקחת עו"ד בשביל זה אבל רצוי להתייעץ ולקבל עזרה בניסוח המכתב. מקסימום שלמת עוד כמה שקלים על דואר רשום.

zamit

New member
תמונה

ככל הנראה צולמת במכשיר העונה לשם מולטונובה F6, אבל סרקת רק את התמונה ללא מלבן הנתונים וחבל... ע"פ הוראות היצרן של המכשיר ישנם תנאים אשר צריכים להתקיים על מנת ותמונה תהיה קבילה. לשמחתך, כאשר שני כלי רכב מקיימים את כל התנאים (כמו בתמונה) התמונה פסולה ! ישנו סגן ניצב בשם יחיאל באגף התנועה בבית דגן, תפקידו- מפקד מעבדת ממא"לים, שלח אליו את התמונה ומכתב (עם עותק לראש אגף התנועה, לא למפכ"ל). הדו"ח אינו תקין - אך תשלום הקנס זהה להודאה באשמה, אז יש לך 50:50 אלא אם תשכור את שרותיו של עו"ד רציני... בהצלחה, גם אם עברת עבירה אי אפשר להוכיח כי עשית זאת....

למעלה