שלום אנשים!

TAL1983

New member
שלום אנשים!

הייתי מאוד מעוניין לדעת: מה עליי ללמוד בתחום ההנדסה כדי להגיע לחברות ההי-טק? ומה עליי ללמוד כדי להגיע לחברות המפתחות גאדג'טים? הייתי מאוד מעוניין להמציא מוצר (כמו נגן ה-MP3 או לבנות איזה וורלדיסני נניח ) ואני לא יודע איזה סוג הנדסאות צריכים. כמו-כן שמעתי שהנושא הנדסה ירוקה (הקשורה לפתרון בעיות איכות הסביבה באמצעות הנדסה) הולך להיות תפוח אדמה לוהט בשנים הקרובות (אפרופו ל"ג בעומר) ורציתי לדעת מאוד מה אתם חושבים על כך? האם כדאי ללמוד? האם הצליח למצוא עבודה אחר-כן?

בנוגע למה ללמוד

אין ספק שאתה רוצה להתעסק בחומרה, שזה הנדסת אלקטרוניקה או מחשבים (מחשבים זה קצת מאלקטרוניקה וקצת מתוכנה).

DigiGil

New member
כנראה שתצטרך ללמוד...

בעיקר אלקטרוניקה וגם קצת תוכנה כדי להגיע לתחום של פיתוח גאדג'טים. עיקר פיתוח הגאדג'טים שייך לתחום שנקרא "מערכות משובצות" (באנגלית: Embedded systems) ואני לא מכיר מגמה כזו בלימודים הנדסיים "סטנדרטים". לתחום הזה מגיעים ע"י קורס מתאים (אני לא מכיר קורס ספציפי אבל שמעתי שיש כזה באחת המכללות הטכנולוגיות המוכרות באזור ת"א) או לחילופין ע"י לימוד גם אלקטרוניקה וגם מחשבים ו"התגלגלות" אל התחום. כמובן שאם בצבא אתה מתעסק עם משהו שקשור, זה רק יכול לעזור.. אגב, אני לא רוצה להוציא לך את הרוח מהמפרשים, אבל בדרך-כלל לא קורה הרבה שמישהו חדש מגיע לחברה ו"ממציא מוצר".. בדרך-כלל לבעלים של החברה כבר יש רעיון למוצר והוא צריך אנשים שיממשו אותו וגם אם תמציא מוצר שאכן יהיה להיט, כל הזכויות עליו יהיו שמורות לחברה בה אתה עובד ובמקרה הטוב תקבל בונוס נחמד. במקרה הפחות טוב תקבל טפיחת עידוד מהבוס שלך והוא יגיד לך להפסיק לחלום ולחזור לעבודה.
כמובן שלאורך זמן, ייתכן שהחברה תבקש מהעובדים ל"זרוק רעיונות" לשיפור מוצרים קיימים או לייצור "מוצרים משלימים" למוצרים קיימים. מהניסיון שלי, אלו שממציאים את המוצר, הם לא אלו שמפתחים אותו, אלא אם כן זו חברה קטנה מאד והם גם המנכ"לים וגם עובדים בפיתוח.. בברכה DigiGil

TAL1983

New member
לא מפריע לי מי יקבל את הקרדיט

אני פשוט מאוד הייתי מעוניין ללכת ברחוב נניח ולראות ילד מסתובב עם מוצר שאני ייצרתי (נניח IPOD) ולרוות נחת ממנו

למעלה