שלום, אפשר שאלה?

Bacio

New member
שלום, אפשר שאלה?

אני אוהבת רקמה, אבל לא ממש רקמתי מעבר לעבודות היצירה הרגילות כשהייתי ילדה.

כיום אני מעוניינת לרקום על כיסוי מבד למיקסר (הוא כ"כ לבן שזה ממש מתבקש לרקום עליו משהו). חשבתי בכיוון של לרקום מיקסר (כמה מקורי). נניח שאת השרטוט/איור יש לי, וגם את החוטים המתאימים (אלו שמלופפים על גליל קרטון), איך כדאי לעבוד? בתך מכונה, איקסים, תך "עין" (זה השם שאני זוכרת מהילדות שלי), או אולי משהו אחר?

אשמח לעצות, ו/או הפניות.

colibri

New member
ברוכה הבאה

בחירת התך תלויה בסוג הבד ובדוגמה שאת רוצה לרקום. איקסים מתאימים, אם בד הכיסוי ארוג בצורה כזאת שאת יכולה לספור את חוטי השתי והערב, והאריגה סימטרית ולא צפופה מדי. וגם הדוגמה צריכה להיות משורטטת בצורה כזאת שתתאים לרקמת הצלבים, שמבוססת על משבצות-משבצות.
אם יש לך איור שהוא יותר כמו ציור של קווי מתאר, הייתי משתמשת בתכים כמו תך גבעול או תך שרשרת.
אם תרצי לצלם ולהראות את מה שאת רוצה לעשות - אני בטוחה שתקבלי עוד המלצות מועילות.
בהצלחה!

ברוכה הבאה

מצטרפת לדברי קוליברי.
רעיון חמוד לרקום על הכיסוי של המיקסר.
השאלה מה את רוצה כתוצאה.
תך שרשרת (אני חושבת שזו הכוונה ב"עין") כדי שיהיה יפה, העין צריכה להיות קטנה.
תך רץ פשוט יתן לך את קווי המתאר כך שהאיור יראה כמו ציור.
את יכולה לשחק עם האיור ולרקום בפנים מילויים שונים בתכים פשוטים או מורכבים יותר.

Bacio

New member
כמה תמונות והסברים: כיסוי המיקסר

זו תמונה (הכי טובה שמצאתי באינטרנט) של הכיסוי.
אני רוצה לרקום על הכיס הקדמי (שלא כ"כ גדול), בשני צדדיו.
הבד הוא 100% כותנה עבה. וכשמסתכלים מקרוב, רואים את חוטי האלכסון (שכחתי את שמם המקצועי).

Bacio

New member
תמונות והסברים: כיסוי המיקסר

זו התמונה הכי גדולה שמצאתי של כיסוי המיקסר.
הוא עשוי 100% כותנה עבה, ובחלק הקידמי שלו יש כיס גדול שמחולק חיצונית בלבד ע"י סרט בד. אני רוצה לרקום בשני הצדדים האלו.
כשמסתכלים על הבד של הכיס רואים את חוטי האלכסון (שכחתי את שמם המיקצועי) ולא את השתי-וערב.

lubaco

New member
השם המקצועי שבוודאי התכוונת הוא הוא gabardin

זוהי בדרך כלל אריגה חזקה יותר משתי וערב .

לדעתי מתאים לרקום בקווי מיתאר.או אולי אפליקציה.
בהצלחה

ברוכה הבאה! המלצתי -

תתחילי עם התך שאת זוכרת בחיבה. זה יכול להיות תך גבעול או תך רץ או תך מכונה או ספליט סטיץ' או שרשרת, באמת רבים המתאימים, אבל אם זו עבודה ראשונה, פשוט חשוב שתרגישי נעים וגם תסיימי בכיף! אז קחי את התך שאת מרגישה איתו הכי בנוח ואיתו תתחילי! בהמשך יהיו לך עוד מלא הזדמנויות להתנסות בדברים חדשים! בהצלחה יקירה!

Bacio

New member
תמונות והסברים: האיורים

אני רוצה לרקום רק את קווי המתאר ומוטיבים מרכזיים כמו פס הכסף במרכז (גם רק את קווי המתאר), והקערה. פשוט, זה נראה לי יותר יפה מאשר למלא (וגם אני בטוחה, יותר פשוט לרקום).
אני מצרפת שתי תמונות שמראות למה התכוונתי.

באיזה סוג של תך הייתן משתמשות במקרה הזה? יש לכן עוד טיפים או רעיונות שיכולים לעזור לי?
וכמובן, המון המון תודה!

צילום שווה מאה מילים

רעיון אדיר.
הייתי רוקמת את תווי המתאר עם back stitch שהוא התך הכי פשוט והכי "ישר".
את הפס הייתי רוקמת וממלאה בעזרת תך שרשרת.
רעיונות נוספים בהמשך

bibu7

New member
רעיון נהדר

קודם כל זה הקיטצ'ן אייד מאלף. קניתי לי אחד כזה לפני שבע-שמונה שנים באמאזון, שלחתי לחברה שגרה בניו ג'רזי וטסתי להביא אותו ומאז אני מאוהבת בו כמו מהיום הראשון שראיתי אותו.
רעיון הרקמה ממש נחמד, כשתסיימי תעלי תמונה בבקשה

למעלה