שלום, אשמח לדעת מה זה המפלצת הזו..

aclinova

New member
שלום, אשמח לדעת מה זה המפלצת הזו..

האם זה עש על סטרואידים?
מסוכן? בעייתי?

תודה מראש

למה את קוראת מפלצת לרפרף כל כך יפה ולא מזיק?

כבר ראיתי מפלצות גרועות ממנו...
אל תחששי - תהני מיופיו ותני לו לעוף החוצה.

aclinova

New member
לא אמרתי שהמפלצת מפחידה

פשוט תפס אותי בהפתעה... היה נראה כמו מוטציה של משהו

&nbsp
אבל קראתי עליו קצת ולמדתי משהו חדש.
&nbsp
תודה

חמוד הפורום שלכם!

אם היית לידי כשצילמתי רפרף כזה היית מגלה עולם ומלואו

חוץ מהשילוב הנפלא של צבעי ירוק חאקי עם ורוד, היית רואה את מבנה הכנפיים שלו ואת הקשקשים שנראים מקרוב כמו רעפים על גג.
היית גם רואה את עיניו מקרוב, המחושים, הזיפים על רגליו, ריפרופי כנפיו המסחררים ועוד המון פרטים זעירים ונסתרים מעין.
וזה בעצם כל היופי שבטבע - ככל שיותר מתעמקים בו יותר מגלים, והתגליות הולכות וגדלות ככל שהאיזור שנבחן הולך וקטן. מומלץ בחום!

aclinova

New member

אני חובבת טבע על כל צורותיו (כמעט) אבל לא יודעת מספיק כדי להכיר הרבה.
לא מזמן ראיתי ב "לייב" סוג של אלמנה שחורה (לא זוכרת את השם. עם נקודה אדומה בגב) תופס חרק אחר ברשת, נותן לו להסתבך טוב טוב ואז עוטף היטב ונכנס חזרה למאורה שלו כדי לאכול. היה מרתק.

את בחורה נדירה. יש המון חובבי טבע בררנים שאוהבים רק זה ורק

ההוא.. אלה אוהבים רק צמחי מים, האחרים רק עופות דורסים, רובם לא אוהבים חרקים, על אבנים מי בכלל מסתכל?...
גם אני כמוך - אוהב כמעט כל דבר בטבע בלי אנינות טעם של "זה כן וזה לא".
אף אחד לעולם לא ידע מספיק, הטבע הוא אינסופי בצורה מייאשת כמעט. אבל העובדה שאת מתבוננת, שמה לב להתרחשויות, מסתקרנת
ומתעכבת לבחון היא זו שמובילה אותך לחקור ולשאול כמו כאן. בטח יכעסו עלי אבל לטעמי התעניינות רעננה ונלהבת כמו שלך יותר חשובה
בעיני ממחקרים אקדמאיים מעמיקים שלפעמים זונחים את הדבר הבסיסי ביותר: התפעלות ממה שרואים. כמובן שיש ביולוגים שמתלהבים
ממחקריהם - אבל יש גם אחרים שלא, והתוצאה היא אינספור שרטוטים וטבלאות משמימות - מדבר וציה, שממה ושיממון... והקסם נגנז.
דרך אגב - כנראה שראית כדורית אדומה: שחורה עם בטן עגולה וציור אדום על חלקה העליון. היא אכן קרובה לאלמנה השחורה.
לייב זה שם של פאב רוסי? לא מתמצא בחיי הלילה של תל אביב

aclinova

New member

לגבי מחקרים- משקף את המצב בהרבה תחומים.
חייבת להודות אבל, שעם כל האהבה לטבע, לא את הכל אני אוהבת כשזה קרוב מידי. פעם מצאתי בתוך כפפת נקיון תולעת שלשול שנשארה לי על היד
.
נכון, זו באמת היתה כדורית אדומה. קראתי עליה אחר כך שזו צורת הליפוף של הטרף ושהיא חיה בחריצים של סלעים. היה לי ברור שאני לא אזכור את השם..
&nbsp
ו- לייב, כן. זה פאב ידוע בתל אביב. בדיוק בפינה מעל הגבעה, ברחוב מימין בצד שמאל

אז רק שתדעי שדווקא מתחת לגבעה, מימין לסיבוב השמאלי

יש פאב הרבה יותר טוב מלייב - פאב סטניסלאבה. זה עכשיו הסצנה.
ושלשולים גם מרתקים - איך שהם מגיחים אחרי גשמים, מתחפרים וכו'

לא בטוח שמישהו יכול להספיק לטרוף אותם - הם מהירים...

ולמה שיטרוף משהו כל כך יפה? לא חבל?
אבל אם יש טורף נשמח לשמוע ממנו חוויות.

Uri04

New member
יש איזו צרעה טפילית שניזונה מהזחלים

אבל זהו מה שאני יודע..

למעלה