שלום. גולגולת שטוחה מאחורה.

שלום. גולגולת שטוחה מאחורה.

שלום. יש לי בעיה שמציקה לי נורא מאז היותי ילד. כיום אני בן 23. הבעיה היא בגולגולת שלי שאינה מעוצבת. הגולגולת שלי שטוחה מאחורה. לא ביצנית כמו שצריכה להיות. גולגולת נורמאלית צריכה להיות כמין ביצה מאחורה. אצלי לא. אני לא הולך לשחות כי המים משטחים לי את הגולגולת מאחורה. אני לא יוצא הרבה מהבית מחשש שהשיטוח יבלוט. אני תמיד דואג לנפח את השיער מאחורה אבל זה לא עוזר. אני יוצא החוצה רק כשאין רוח כי הרוח משטחת לי את הגולגולת מאחורה. הבטחון העצמי שלי ירוד בגלל זה. ניסו לנחם אותי שיש מקרים גרועים ממני. זה אכן מנחם אבל את החיים בשלמותם אני לא יכול לנצל. הלוואי והייתי יכול לעשות קרחת הייתי חוסך המון זמן מלכסות את השיטוח עם השיער. השאלה שלי אם יש פתרון פיזי אמיתי שיעזור לי באמת. שישפר את ההרגשה הפנימית ויפתח לי חלונות בחיים שאולי סגורים מפאת הבעיה. לא רציתי לפרט ממש את גודל הבעיה כדי לחסוך ולא להתיש את מי שקורא. אבל הבעיה הזאת מתישה אותי נורא וגורמת לי המון סבל. מקווה שיש פתרון פיזי אמיתי. תודה רבה מצפה לתשובה.

תשובה

שלום, היתי ממליץ להתיעץ עם כירורג פלסטי. בכבוד רב, פרופ' שלומי קונסטנטיני מנהל המחלקה לנוירוכירורגית ילדים בית חולים דנה, מרכז רפואי תל אביב ע"ש סוראסקי טלפון: 6974686

למעלה