שלום ד"ר קריב... מספר שאלות ברשותך...

tzuky1

New member
שלום ד"ר קריב... מספר שאלות ברשותך...

ברקע - קרוהן פעיל כעשור+, loop-illeostomy כשנה וחצי, sub-total colectomy לפני כעשור. בשבועות האחרונים יש ריבוי של יציאות רקטליות צואתיות, גם בלילה (התעוררות 3-4 פעמים בלילה), לעיתים דמיות, אך לרוב אינן דמיות. אציין כי כמות היציאות מהסטומה נשאר תקין הן מבחינת הכנמות והן מבחינת המרקם. בבדיקה שנערכה לי במרפאת הפאוצ'ים במרכז הרפואי סוראסקי בתל אביב נאמר לי כי זה דבר דיי שכיח עם loop-illeostomy והוצע לי, שאם ריבוי היציאות הרקטליות מפריע לי, אפשר לבצע ניתוח קטן ולא מסובך ולהפוך את ה-loop ל-end illeostomy, זאת מבלי לכרות את גדם המעי הגס שנותר לי לאחר הניתוח לפני כעשור. שאלותיי הן אלה, ברשותך: א. האם ניתוח שמוצע לי כאן נעשה באופן לפרוסקופי כפי שבוצע לי ניתוח הסטומה הראשון? ב. מהו זמן ההחלמה מניתוח כזה? ב. במידה והניתוח לפרוסקופי, האם כתוצאה מסיבוך כזה או אחר עלול להפוך לפתיחת בטן? אם כן, מהם הסיכויים לכך? ג. האם הסיכויים של גדם המעי הגס החולה להחלים גבוהים יותר עם end מאשר עם loop? ד. עד כמה השארת גדם מעי גס חולה (קרוהן פעיל למעלה מעשור) בגוף מעלה את הסיכוי לסרטן מעי גס? אציין כי אני מבצע באופן רוטיני סיגמו' אחת לשנה ללקיחת ביופסיות והמעקב הוא צמוד מאד! אשמח לתשובותך! אתה עושה כאן עבודת קודש ממש!! חזק ואמץ ומה ירבו זכויותך!! שבת שלום

למעלה