שלום . הבן שלי בן שנה בדיוק והוא

ברקת6

New member
שלום . הבן שלי בן שנה בדיוק והוא

גורר את עצמו ע"י עזרה של יד אחת ( גחון) וזה רק לדברים שהוא רואה מולו. למה שנמצא רחוק הוא מתגלגל במיומנות עד שהוא מגיע ( הוא מתכנן את מהלכיו וכנראה מודד את המרחק) כמו כן אנחנו בפיזיוטרפיה איתו ולטענתם חגורת הכתפיים חלשה . הבעיה היא שהוא כבר המון זמן " תקוע" בשלב זה. הוא לא מתיישב לבד ( יושב רק אם אני מושיבה אותו). ולא עומד עדיין. כמו כן לא מוחא כפיים ולא עושה שלום. האם זו בעיה קשה.? אני מודאגת. הוא ילד חייכן ומגיב לסביבה מה עליי לעשות???? תודה ויום נעים

ברקת6

New member
ליהודה מלול- אנא תוכל לענות לי בבקש

אני ממש לחוצה מהילד . כשהוא משחק הוא מפעיל את המשחקים לא תמיד עם היד הוא עושה את זה ע"י מכה של האף על הכפתור.

ברקת ערב טוב

לבנך יש עיכוב התפתחותי במוטוריקה, זה לא נכון להגדיר זאת כבעיה ובטח שלא כבעיה קשה. עבודה מתאימה איתו יכולה לשפר ולקדם אותו, צריך לבדוק למה הוא "תקוע" ומה יכול להוציא אותו מזה. אני לא יודע כמה זמן הוא נמצא בפיזיוטרפיה, יכול להיות שכדאי לבדוק גישה טיפולית נוספת, מנסיוני זה יכול להועיל. בנך נמצא בנקודה התפתחותית מסוימת, שכדאי שימצה (מיצוי) אותה לפני שהוא עובר לשלב הבא, ולמרות שהוא כבר בן שנה (ורוצים שהוא כבר ילך) לא כדאי למהר איתו לשלבים הבאים, כל שלב התפתחותי שיעשה יכין אותו טוב יותר לשלב הבא אחריו, דילוג בשלב בו ישנו קושי ישפיע בהמשך בדברים נוספים.

ברקת6

New member
המון תודה על התשובה. אני אכן אבדוק

את הנושא של טיפול נוסף. האם צריך לברר זאת אצל רופא המשפחה או במכון להתפתחות הילד?

אפשר דרך קופ"ח או התפתחות הילד

או בשיטות אחרות של מטפלים עצמאיים שאינם קשורים למערכת הבריאות כמו שיטת ורדי, צעד ראשון, שיטת שלהב וכד'

למעלה