שלום ובהצלחה לפורום

ויוי10

New member
שלום ובהצלחה לפורום../images/Emo41.gif../images/Emo127.gif

בתנו בת 5 שבועות ואנו שוקלים ללמד אותה שחייה בעוד מספר חודשים. השאלות הן: מאיזה גיל מומלץ להתחיל ללמד תינוקות שחייה. האם העובדה שנתחיל בסתיו/חורף תפריע (להוציא תינוק רטוב במזג אויר קר )ותשפיע על בריאותה? האם יש מקומות מומלצים בירושלים? האם זה חשוב להתפתחות המוטורית?האם זה משפיע? אשמח לקבל כל מידע בנושא.

danielle11

New member
בהצלחה...בהמשך לשאלה שלך

האם המים בברכה בריאים לתינוק? אני גם מירושלים אשמח לקבל המלצה על מקום טוב לשחיית תינוקות בירושלים

שלום דניאל.

בריכות אשר מעבירות חוגים ושיעורים בשחיית תינוקות חייבות לעמוד בתקנים של משרד הבריאות לבריכות טיפוליות. ווודאי שהמים שעומדים בתקנים אלו אינם מזיקים לתינוק. עופר

חמדת35

New member
היכן ניתן למצוא את רשימת הבריכות העומדות

בתקנים אלה? היכן ניתן למצוא את פירוט התקנים? אני מקווה להגיע עם תינוקת לחוג שחייה או חוויית מים. אם אין רשימה, האם תוכל לספק רשימת בריכות מתאימות לשחיית תינוקות קטנטנים באזור ת"א רמה"ש הרצליה?

babyswim

New member
תינוקות שוחים בירושלים

שלום רב מפנה אותך ל "מרכז מים" 052-8644626 www.mayim.co.il פעילות נעימה וכל טוב

שלום ויוי

ראשית אני שמח על הצטרפותך לפורום שלנו. ולשאלותייך: הגיל המומלץ להתחלת פעילות במים עם תינוקות הוא כ-3 חודשים, מומלץ להבדק אצל רופא ילדים בדיקה כללית לפני התחלת הפעילות במים. אין שום בעיה להתחיל פעילות בבריכה בעונת הסתיו/חורף, בעונות אלו הבריכה מחוממת לטמפ' של 33-34 מעלות צלזסיוס. וגם מתחם הבריכה נעים. ובטמפ' הולמת לניגוב, החתלה והלבשת הילדים. כך שאין חשש לבריאות הילדים. הפעילות במים מאוד חשובה להתפתחות המוטורית. אני מקווה שבימים הקרובים נעלה לפורום מאמרים בנושא. עופר

yoe66

New member
הגיל המומלץ הוא אפס

הסיבה שמתחילים בגיל שלשה חדשים בארץ הוא כי אין אישור ואפשרות לבטח תינוקות בגיל כזה.

ribber

New member
לא רק בישראל..

גם כאן באנגליה גיל ההתחלה הוא שלושה חודשים. ברכות לפתיחת הפורום

למה 3 חודשים

הסיבה לגיל מומלץ של 3 חודשים היא: שאז מגיעה מערכת החיסון של הילד לשלב שבה היא יכולה להתמודד עם החיידקים שנמצאים בבריכה.

yoe66

New member
סלח לי על סתירת דבריך

העתקתי כאן ממאמר בנושא: יש גיל מוגדר בו שווה להתחיל? "אין גיל נכון להתחיל בו. אפשר להתחיל ללמד שחיה כבר מהיום הראשון. אני נכנסתי עם ילדים בגיל שבועיים למים. הכל תלוי בהרגשת ההורה". היום נהוג להתחיל בגיל שלושה-ארבעה חודשים. הסיבה העיקרית לכך היא שתינוק בגיל מתחת ל3- חודשים אינו מווסת את חום גופו בעצמו. הסיבה השנייה היא החיסונים. הורים רבים מעדיפים להתחיל אחרי שהילד קיבל את החיסון השני. אז החיסון הבסיסי של הילד כבר קיים. אבל שוב, הכול עניין של ה"אני מאמין" של כל אחד. שיקול נוסף הוא שהקורס לשחייה הוא בעצם כניסה למחויבות ולמסגרת. בגיל חודש בדרך-כלל אין סדר יום ברור ואי אפשר לדעת מתי התינוק ירדם. לכן, זה לא בוער. "ישנה לפעמים תחושה שכמה שמתחילים יותר מוקדם, זה יותר טוב. אבל לא כדאי להילחץ ולהזדרז להכניס את הילד למסגרות". ההעתק הוא מאתר מגזין ים

liatka

New member
../images/Emo207.gif קורס שחיית תינוקות

הבן שלי בן 4 חודשים וקצת והתחיל מאוד לקרוץ לי לרשום אותו לקורס שחיית תינוקות כי הוא ממש ממש אוהב מים. אני קצת חוששת - מבליעת מים למשל (הרי אנחנו כ"כ מקפידים על הרתחת המים, מה עם בליעת המים בבריכה?), פליטות של הילד שלי במים ושל ילדים אחרים והדבקה במחלות. איך מחטאים את המים בבריכות לתינוקות ? זה שיש אישור של משרד הבריאות מה זה אומר בפועל ? אשמח לתובנות. תודה!!!

ענתמיטב

New member
../images/Emo66.gifשחיה מאיזה גיל?

שלום ויוי שמי ענת אני מדריכה לשחיית תינוקות ועובדת בצפון. לגבי השאלות שלך: הגיל המומלץ לתחילת לימוד שחיה בארץ הוא שלושה חודשים. העונה בה מתחילים אינה משנה מכוון שאם הבריכה מקורה ומחוממת ויש גם חדר שיוצאים אליו אחרי הבריכה ( כך שהמעבר הוא לא ישיר החוצה) אין בעיה של מעברים חדים מידי. לגבי ההתפתחות המוטורית. מכוון שבמים המשקל הסגולי שלנו הוא קטן התינוקות מגיל מאוד צעיר חווים מצבים שאינם אפשריים בחוץ. דרך החויות הללו הוא מנסה להגיע למצבים דומים בחוץ ובכך משפר את יכולויו המוטוריות. "ילדי מים" מראים התקדמות מוטורית מועצת יחסית לבני גילם. לגבי מקומות מומלצים בירושלים. אני לא מכירה. מקווה שעניתי על הכל ענת

דיא

New member
המלצה על ירושלים

הברכה בבי"ח אלין. המדריכה מקסימה, הבריכה נעימה מאוד, התאורה מאפשרת יופי של צילומים
וכל כסף שנכנס למוסד הזה הוא למטרה יותר מראויה. גם אם היה יותר יקר היתי מוכנה לשלם. ושאלה - שחיית תינוקות/פעוטות באזור רחובות? (לצערי עזבנו את ירושלים)

למעלה