שלום וברוכים הבאים! :)

RomiVais

New member
שלום וברוכים הבאים! :)

כמו שרשמתי בהודעת מנהלת הפורום, שמי רומי ואני בת 20. אמא שלי חולה בטרשת נפוצה ובמשך כחצי שנה הטיפול בה הפך למרכז החיים שלי. למדתי ואני עדיין לומדת על המחלה. אין לי ידע רפואי! אני יכולה לשתף את כל מי שמעוניין רק בידע שיש לי מתוך הניסיון המועט שצברתי עם הזמן. אני אשמח לשמוע מכל מי שיכנס לפורום וירצה לשתף אותי ואת האחרים שיכנסו בניסיונות האישיים של כל אחד ואחד. רומי

lior_r

New member
שלום גם לך,רומי

ראשית אני חייב להגיד לך שאני אוהב את השם שלך רומי. בנוגע לנושא הפורום רציתי לספר לך שגם אני חולה בטרשת נפוצה. אני לעומת אמא שלך ``טיפה יותר צעיר`` רק בן 21 וכבר צריך להתמודד עם דברים כאלה. לפי דעתי אני דווקא עושה זאת היטב (אני כבר מאובחן שנה). לרוב אני מנסה די להדחיק את זה, אבל איכשהו זה נמצא תמיד באיזשהו חלק של המוח וזה לא עוזב אותך. לגבי מידע רפואי יש מאות אתרים באינטרנט שיכולים לעזור לך. מה שכן לעניות דעתי יש במחלה הזאת הרבה קטע פסיכולוגי. ואני אפרט : אם אתה מרחם על עצמך גם בתקופות רגיעה בין ההתקפים אז איך תוכל לתפקד? אם אתה מקשיב יותר מדי לאנשים שמסתכלים עליך ואומרים (לפעמים גם מתוך דאגה) :לא אתה לא מסוגל, אתה עייף, אתה חולה אז אתה לא תגיע לכלום. אז הדבר שאני הכי ממליץ לאימא שלך ולכל חולה באשר הוא שפשוט יילך לטיפול פסיכולוגי. אין לי מושג איך לי זה עזר אף פעם לא האמנתי בזה אבל זה עובדה זה עזר. אני מאחל לך ולאימך רק טוב (וקצת גם לעצמי...)

למעלה