שלום וחורף נעים. מחפשים קלינאית תקשורת טובה שמתמחה בתינוקות

reli127

New member
שלום וחורף נעים. מחפשים קלינאית תקשורת טובה שמתמחה בתינוקות

מאזור הצפון...כמה שיותר צפון
האם אני מבינה נכון שבגיל מס' חודשים-חצי שנה הקופות והתפתחות הילד לא נותנים טיפולי תקשורת? הכל נופל על ההורים?
תודה

נירובי1

New member
רק הערה קטנה: אם ממליצים לך על מישהי טובה, תאמתי את הישגיה

ע"י שיחה עם מספר הורים, שלילד שלהם יש בעיה דומה לילד שלך, ותבדקי לאיזה הישגים היא אכן הגיעה.

reli127

New member
קודם נמצא בכלל מישהי/ו

ולמה את מציינת?נשמע שנכווית בעבר..

נירובי1

New member
לא רוצה להיכנס לפרטים. כעיקרון לילד יש בעיה שהוצגה בפני

הקלינאית, היא עבדה איתו תקופה ממושכת ולא השיגה אפילו פירור של התקדמות בפתרון הבעיה. ולנו זה עלה הון תועפות.
התחושה היא שרימו אותנו.

reli127

New member
חבל..עצוב לשמוע

טיפולים עולים הון..לא הגיוני.
מקווה שתמצאו את המענה המתאים ותראו התקדמות

grayart

New member
היי...

הילד שלך לא נמצא במסגרת גנית או מעון?
יש סיבה מדוע פניתם דווקא לקלינאית פרטית?

reli127

New member
היי

הוא קטנצ'יק ועדיין איתי בבית. עוד לא שנה. ואנחנו פונים כי מרגישים עיכוב תקשורתי...גם קשר עין ועוד דברים

TikvaBonneh

New member
גם לנו זה קרה

בהתחלה לקחנו אותו לאיבחון אצל קלינאית תקשורת מומחית בהתפתחות הילד, שאמרה לנו שהבעיה שפתית ושפעמיים בשבוע קלינאית תקשורת במשך חצי שנה והכל יהיה בסדר.
היא לא התכוונה לרמות אותנו, כי בכלל לא יכלה לקבל אותנו והמליצה לנו על קלינאית תקשורת אחרת. שילמנו 280 ש"ח לטיפול פעמיים בשבוע במשך חצי שנה ולא הייתה שום התקדמות. תעשי בעצמך את החשבון כמה כסף הוצאנו. ועוגמת הנפש - הוא היה נרדם בדרך באוטו, לא רוצה לקום, לא רוצה להיכנס אליה, לא הייתי מוצאת חניה... טירטור גדול וכלום.
הרגשתי שהחיים רימו אותי. כל כך שמחתי בתינוק החמוד שנולד לי, וקיבלתי כזאת כאפה

reli127

New member
הי תקווה..ממש תודה על התגובה

אוף מרגישה לבד..רואה קושי אצל הקטני. אפאחד לא יודע לאיפה זה יתפתח...ואני לא מוצאת אנשי מקצוע.
מפנה. אפילו ונניח שהם מעולים ומקצועיים(לא יודעת) הם נותנים מענה רק לשלושה שבועות ועל סכום כסף אדיר.
מה? מי מטפל 3 שבועות ואז נותן את המושכות לחלוטין למשפחה?
את חושבת שכדאי לפנות אליהם?
מדובר בתינוקי קטן בן כ8 ח'....עם עיכוב התפתחותי( הבנתי שככה קוראים לזה לפני שאפשר לתת שם...עצוב)

TikvaBonneh

New member
את לא לבד

הייתי בחו"ל בשבוע שעבר, בגלל זה לא הגבתי.
במפנה ממשיכים ללוות ולהדריך גם אחרי השלושה שבועות. לדעתי המחיר שהם לוקחים מוגזם, אני לא הייתי משלמת אותו, אבל אני גרה במרכז הארץ ויש לי הרבה יותר מבחר.
שיטת ABA היא השיטת הטיפול הנפוצה ביותר בעולם, את יכולה למצוא מנתחת התנהגות מוסמכת באתר מנת"ה, שתבנה תכנית עבור הילד שלך ותלווה אותה. יש באתר חיפוש לפי אזור בארץ. זו שיטה מאוד יעילה.
יש שיטת RDI, שבה את מקבלת הדרכה בבית. יש את ענת שמר, שנמצאת בארה"ב ומדריכה דרך הskype.

reli127

New member
תודה תקווה...מרגיש טיפה פחות לבד

ABA,dir?? מתאים לקטני שאפילו עוד לא יושב? מתלבטת. גם "מקטלג" וקשה לי.....גם הוא כזה פעוט.
מעניין אם למישהו יש ניסיון עם טיפולים בגיל הזה . מה היה וכמה השפיע.
מה שלום הבנים שלך אגב?(קראתי ונתקלתי מעט), והחופשה?

TikvaBonneh

New member
תשובות

וואוו כמה שאלות.
הצעתי ABA וDIR כאלטרנטיבה במחיר שפוי.
ABA הוא טיפול שמתאים לכל האוכלוסיה, לאו דווקא לספקטרום. אבל אם את מרגישה רע עם זה, אז לא.
את מכירה את האימרה: "אם לאמא טוב אז גם לילד טוב"? אז אל תעשי משהו שגורם לך להרגיש רע.
לגבי ניסיון עם ABA בשנת החיים הראשונה, אני אבדוק לך מאמרים.
לגבי הבנים, נדב עכשיו במצב טוב, רמת החרדה שלו ירדה, התחיל ללמוד נגינה, יותם די בדאון, מנסה לסדר את השינה.
החופשה הייתה נהדרת, הייתי עם הבת שלי במילאנו, ראינו את הסעודה האחרונה ועלינו על הדומו ועשינו שופינג מטורף.

reli127

New member
לגבי מפנה...

היתרון היחיד אצלנו זה שלא נצטרך לממן גם מלון באזור חחח. זו גם הוצאה ל3 שבועות.
איך את יודעת שהם ממשיכים ללוות ולהדריך אחר כך?נתקלתי במעט מידע..הבנתי שהם עוזרים בהתאמת מסגרת אבל זה נשמע כמו גיחה של מפגש שניים גג וזהו. לא הדרכה מעקב וליווי

TikvaBonneh

New member
הדרכה מעקב וליווי

אני זוכרת שהיה פוסט בפורום אוטיזם של הורה שהבן שלו היה אצלם וזה מה שהוא כתב. זה היה די מזמן אני אנסה למצוא לך את זה.

reli127

New member
תודה תקווה...

צר לי לשמוע על התקופה אצל בנך השני...משמח על הראשון! שניהם כבר גדולים בוודאי.
ואין כמו שופינג לאוורר את הנשמה חחח

למעלה