שלום זקוקה להכוונה ולעזרה

luly44

New member
שלום זקוקה להכוונה ולעזרה

אני אימא לילד בן שנה וחודש שבגיל 10 חודשים הפסיק לאכול. בהתחלה תירצנו את זה ככאבי שיניים אבל ככל שעבר הזמן המצב החמיר וכיום הוא אוכל בקבוק וחצי של אוכל בלבד ואולי כמה חתיכות של קורנפלקס או בסקוויט במשך כל היום. כל האוכל שהצענו לו הוא לא מוכן לאכול. הוא מסתובב כל היום ומבקש לאכול (אומר הממ הממ) ואני מגישה לו כבר הכל טוסט מלווח גחנון סלט חביתה אפילו סביח...הילד מכניס לפה ויורק. בבדיקות הדם יצאו תוצאות לא טובות שמראות על אלרגיה מאוד חריפה. הבעיה היא שא. הילד מעולם לא פרח בעקבות אוכל. ב. לא עלה לו החום (תודה לאל). הוא פשוט לא אוכל כלום. (עד גיל 10 חודשים הוא אכל 3 פעמים ביום פורמולה גבינה לבנה בבוקר ומרק עוף עם ירקות בצהריים +2 פירות ביום וצנצנת גרבר אחה"צ...ומגיל 10 חודשים לערך כמו שציינתי בקבוק אחד של פורמולה וכמה כפיות של מעדן בגיל שנה כבר ניסיתי דייסת סולת ואורז אבל ללא הועיל). השאלות שלי הן כאלו: 1. האם תסמיני g6pd וקדחת ים תיכונית הם כאלו? (בעלי ממוצא עיראקי-מרוקאי) 2. אלרגיה לאוכל? שמעתי את המושג אבל אין לי פרטים 3. האם מישהו מכיר ויודע אם המצב הפיך. אני מצטערת אם אין קשר אני קצת מיואשת ולא יודעת למי לפנות
אני מודה מראש על התשובות

שרית מ

New member
בבדיקות הדם, ההמוגלובין תקין?

כי בדרך כלל ילדים אנמיים הם חסרי תיאבון...

luly44

New member
המוגלובין תקין../images/Emo10.gif

יש לו תיאבון, הוא מבקש הממ הממ כל הזמן, ברגע שהאוכל מגיע לו לפה או שהוא סוגר את הפה או שהוא יורק אותו החוצה.

שרית מ

New member
חוץ מבדיקות דם לא עשו לו שום בדיקה?

מה רופא המשפחה אומר? זה נשמע מאוד תמוה... לשתות הוא שותה?

יפעתm4m

New member
לולי יקרה

כל כולי איתך- חוסר האונות והיכולת שלנו כהורה לדעת מה בדיוק הבעיה לפעמים, ואיך להקל היא תחושה כל כך קשה. אני חושבת שהכתובת המיידית היא רופא וייעוץ מקצועי שייראה את הפיצי וייחווה דיעה מקצועית. נשמח לעזור בכל דבר אחר שנוכל!!!!

אלרגיות ואחרים...

לגבי הקדחת- אין לי מושג
לגבי האלרגיות- אני מומחית!! קודם כל אלרגיות לא חייבות להופיע כפריחה. יש להן הרבה פעמים השפעות פנימיות, שמבחוץ אנחנו לא מודעים להן. שניתן מה זאת אומרת: בדיקות דם שמראות על אלרגיה מאוד חריפה?? ככל שאני מכירה את התחום יש בדיקות דם רגילות ויש בדיקות דם לאלרגיה (שעולות די הרבה כסף), והן מאבחנות למה האלרגיה. שלישית- תורידי מיד את מוצרי החלב!!! זהו גורם אלרגני מאוד גדול, ועד שאת לא עושה בדיקת אלרגיות, עדיף שהוא לא ישתה חלב. ניסית גרברים למינהם? או מרקים? (אולי קל לו יותר עם נוזלים). אחרון חביב- תפני למרפאת שאנן שעוסקת ב- IPEC. הם מומחים באיבחון אלרגיות ובשיחרור הגוף מהאלרגיות (מנסיון). ממליצה עליהם בחום. בהצלחה. יעל

luly44

New member
תודה לכולכן על התגובות../images/Emo39.gif

אני אנסה לענות על הכל ביחד- מוצרי חלב לא התחלתי ממש לפני גיל 10 חודשים וגם זה היה מוגבל רק לגבינה לבנה וגמדים. חלב ניגר התחלתי לנסות אחרי גיל שנה אבל זה לא משנה כי הוא לא אוהב את זה בכל מקרה. גרברים ומחיות ניסיתי. לפני גיל 10 חודשים היה אוכל את הגרברים הגדולים. היום מוכן לאכול כפית אחת בלבד. ככה זה גם עם הגמדים. הוא כבר חודשיים וחצי בלי מוצרי גבינה בכלל. כביכול כי הוא לא מוכן להכניס לפה. אני אפנה ל IPEC המון תודה על כך
בינתיים הגיעו גם תוצאות של ההמטולוגיה וכולן היו מחוץ לסקאלה. אני מאוד מקווה שהתוצאות ככה בגלל שהוא לא אוכל ולא להיפך. שוב תודה

luly44

New member
חזרתי עכשיו מהרופא

לילד יש זיהום במעיים כתוצאה מאלרגיה למזון. קיבלנו עוד המון בדיקות לצליאק ול -G6PD ורגישות לחלב ובדיקות למציאת סוכרת של ילדים.
ולי סתם בא לבעוט בעצמי שחיכיתי 3 חודשים תמימים. בכל אופן קיבלנו גם הפניה לתזונאית לתינוקות, מכיוון שההתניה שלו של אוכל=כאב כנראה חזקה ולכן הוא יורק את האוכל. היא אמורה להחזיר אותו לאכול בינתיים את הגזר תפו"א ובטטות, לפי מה שהבנתי כרגע בלי פירות ובלי בשר וגבינות עד שהבירור יושלם. אני רוצה להודות לכם על היחס החם ועל התשובות המהירות שנתתם לי. באמת באמת תודה מכל הלב של אימא אחת חפש"ית בצבא האמהות

יסורי מצפון....../images/Emo4.gif

תמיד יהיו... את תמיד יכולה להגיד תודה שזה לקח לך רק 3 חודשים ולא יותר. בכל מקרה- תזונאית זה מצויין (אם יש לה ידע בנטרופתיה עוד יותר טוב). ותלכי ל- IPEC במקביל!!! הם מטפלים בכל הנושא של האלרגיה בצורה הטובה ביותר שאני מכירה. יעל

למעלה