שלום חברים

שלום חברים

מזמן לא הגבתי פה אבל אני קוראת סמויה...
ביתי בת ה13 מקבלת מדי פעם זימונים לכל מיני תכניות למצטיינים.
הפעם קבלנו לנוער שוחר מדע של הטכניון או אוניברסיטת ת"א. תכנית" מדעני העתיד".
מבירור שערכתי הבנתי שהמיונים עולים 150 ש"ח ומעטים מאוד הם אלו שמתקבלים כי התכנית מיועדת למחוננים מאוד שממש מסוגלים להשקיע מזמנם וממרצם יום בשבוע על חשבון לימודים בכיתה ט.
מי מכם שמע, היה התנסה בתכנית זו?
הליך הרישום ארוך, מסורבל כולל סריקות של תעודות והמלצות למיניהן.
אני תוהה אם ביתי שהיא מחוננת עצלנית והכל בא לה בקלות תוכל להשתלב בתכנית (היא מעוניינת כי זה נשמע לה מעניין: "מדעני העתיד").
אשמח לשמוע!

An at

New member
תשובה "חצי רישמית"

הי,

אני עובדת אוניברסיטת תל אביב לנוער - היחידה לנוער שוחר מדע.
אני מניחה שהמידע שמסרת מתייחס לטכניון או לאחת האוניברסיטאות האחרות שמקיימת את התכנית, משום שבתל אביב המצב מעט שונה:

מבחינת העלות, אצלנו ימי המיונים ללא תשלום (לכל אחת המאוניברסיטאות דגשים אחרים ומבנה עלויות שונה וכתוצאה מכך יתכן ויש אוניברסיטאות הגובות דמי השתתפות במיונים).
טופס ההרשמה - טופס ההרשמה שלנו פשוט יחסית. את התעודות ומכתב ההמלצה אפשר להעביר בהמשך במייל, בפקס, במסירה ביד או בדואר. אני בטוחה שגם בשאר האוניברסיטאות ניתן למצוא פתרון למי שנתקל בקשיים טכנים אמיתיים.
מבחינת הפסד של ימי לימודים - התכנית שלנו מתקיימת פעם -פעמיים בשבוע, בהתאם למסלול, בשעות אחר הצהריים ותלמידים אינם אמורים להפסיד ימי לימודים שלמים. לעיתים תלמידנו מוזמנים לסיורים מיוחדים או לכנסים המתקיימים בשעות הבוקר ואז,רק באישור בית הספר,הם יוצאים בשעות הבוקר. מדובר במקרים בודדים ויוצאי דופן.

לעניין שאלת העומס: ראשית, דיון קצר בנושא כבר התקיים בקישור הבא.
שנית, התכנית אכן עמוסה ומאתגרת ונכון שלא פעם, תלמידנו, שבד"כ הכל "בא להם בקלות" בתחום הלימודי (לא תמיד זו עצלנות, פשוט אין סיבה להשקיע מאמץ במקום שלא נדרש כזה), פוגשים לראשונה קושי. באופן "מפתיע", הם נהנים מכך מאד ולומדים גם מהקשיים. רבים מתלמידנו ממשיכים להשתתף גם במסגרות אחרות מתנועות נוער,להקות מחול ועד למסגרות לימודיות נוספות. כך שאני מניחה שזו עדות לכך שהתכנית אינה גוזלת את כל זמנם.

נשמח לענות על שאלות נוספות כאן, במערכת המסרים ובמייל [email protected]

למעלה