שלום חברים...

שלום חברים...

ב"ה שלום חברים. לפני שאתחיל לקשקש.. ברכותי לפורום החדש, המון הצלחה לגרשון. ועכשיו לתאכל´ס. אחד הגולשים בפורום הזה, הגיע והכניס ´ידיעה´ בפורום שאני מנהל (פורום דתיים) וכתב שם ואני מצטט ´ובמיוחד בימים טרופים אלה בהם המפלגות החרדיות סוחטות וחולבות את קופת המדינה על חשבון הציבורי החילוני העובד והתורם´. שאלתי היא לכותב/ת הנכבד/ה על סמך מה נכתב הקטע הזה? האם אני, בתור דתי, וחרדי, שקם כל בוקר בשש ויוצא לעבודה, ומשלם מיסים כמו כל אחד מהעם שלנו, ותרמתי למדינה כמו כל אחד אחר (אם כי לא במסגרת צבאית, אלא במסגרת ´קורס חובשים במגן דוד´) צריך לקרוא את הידיעה על ´סחטנות וחליבה של קופת המדינה?´ תסלחו לי, אבל מה עם הקיבוצים? התנועה הקיבוצים הפגרה כבר, והיא ממשיכה לקבל מליונים.. מה עם תעשית הקולנוע? מה עם כל שאר הדברים שהם לא לרוח היהדות? אז נכון שאנחנו עם אחד, ושאחד צריך לתמוך בשני. אבל אם כל כך מפריע לאותו אחד שכתב את מה שכתב.. שאנחנו מקבלים את מה שמגיע לנו מהעוגה הציבורית, יש לי רעיון. שאת כל הכסף שהציבור הדתי/חרדי, משלם למיסים, ישימו בקופה נפרדת. אנחנו נממן את עצמנו. שלא יקחו מאיתנו כלום, ושלא יתנו כלום. תנו לנו להסתדר לבד. (הרי אנחנו רק סחטנים, לא תורמים כלום) תאמינו לי, ישאר לציבור החרדי עוד עודף לתרום אם זה לאגודה למען החייל, או לכל מטרה נעלית אחרת.. ולסיכום: לא כל ´קבלת נתח תקציבי הוגן´ = סחטנות. כי אם אנחנו סחטנים, תנו לנו בבקשה להסתדר לבד! בהצלחה ושוב ברכות על הפורום החדש (אני מקווה בעזרת ה´ להשתתף מידי פעם גם כאן) שלכם Kיציק לוי (מנהל פורום דתיים)

yariv~2

New member
רוצים אוטונומיה?

סעו לארה"ב!.. יארגנו לכם איזה חלקה... על מה אתה מדבר? רוצה לקחת את המיסים? אין בעיה. אבל אין לכם שום זכויות! אין משטרה בעריכם, אין צבא שיגן עליכם, אין ביטוח לאומי... אין זכות בחירה, רוצה? אחרי שבוע תחזרו ללקק... תתבישו! במצב הקשה של המשק אתם חולבים את המדינה כמו חיות. אבל למען האמת, לא אתם אלו שצריכים להתבייש אלא הח"כים החילונים שבממשלה. ואל תערב את הציבור הדתי עם החרדי, אלו ציבורים שונים לגמרי, ואין לך שום זכות לחשוב אפילו שאתה משתווה להם.

yariv~2 שלום :)

ב"ה להשתוות מותר לי כן, כי למדינה שלי תרמתי, ואתרום כל עוד אוכל לתרום. חובתי בתור אדם, ובתור ציוני, לתת למדינה את הנשמה. ולכן כל דבר שאתבקש וכל דבר שאראה שצריך לעשותו, אתנדב, ואעשה בשמחה. כאן ביתי, פה אני נולדתי... Kיציק

אנדרי ז

New member
שאלת הבהרה

אם אתה אומר שאתה ציוני, האם מסיבה בריאותית לא שירתת בצבא?

yariv~2

New member
לא ענית על השאלה.

ובכל מקרה אם אתה תומך בצעדי המפלגות החרדיות בכנסת, אם לא שרתת בצבא, אם אתה מסיונר, אם אינך תומך בחופש הפרט. ובכן כל עוד שהינך כזה, אין לך שום זכות לומר שאתה שווה לאדם דתי\חילוני. ותגיד לי, למה כל החרדים זורקים ":)" בכל תגובה? בכל ההודעות המציצניות שלהם בפורום יוצאים בשאלה יש ":)" מוזרים...

חיה בקר

New member
למה צריך

להיתקל בכל מקום בפורומים האלה בשנאה כזו? איזה מין דבר זה לומר לאדם שאומר לך שהוא מוכן לתרום למדינה ורואה בה את מדינתו, שילך לארה"ב? מי שמך לקבוע מה הוא שווה ומה לא? שלא תבין לא נכון, אני זו שהחרדים שונאים הכי הרבה; אני הרי מסכנת את אחדותה ואולי עצם קיומה של הדת היהודית, בהיותי קונסרבטיבית פעילה, ואני מתפללת כל יום לחופש דת כאן, אבל אני חושבת שאם כולנו היינו קצת מנסים לרסן את השנאה, שנובעת מתסכול ומרירות רבת שנים, משני הצדדים, אולי היה נעים יותר לחיות במדינה הזו ויותר אנשים היו רוצים לתרום לקיומה. נכון, החרדים ככלל הם נטל כלכלי על המדינה. אבל מסתבר שיש גם פרטים בתוך הכלל הזה ושלא כולם חיים על-פי הסטריאוטיפ. נגד הנטל יש לפעול אבל לא צריך אם כבר נתקלים באדם שפוי התורם את חלקו לא צריך להשתלח בו.

מסכים עם מה שכתבת

קודם כל אני שמח שגם מישהי מקהילה הקונסרבטיבית הצטרפה אלינו. אני גם שותף לדעה שהציבור הדתי הלאומי (חובשי הכיפות הסרוגות) תורם למדינת ישראל את תרומתו. הציבור הדתי לאומי עובד, משלם מיסים וגם משרת בצה"ל. (דרך ישיבות הסדר, או כל שירות התנדבותי כל גם השירות הלאומי שהבות עושוה) ודעתי שכל שירות שמטרתו לתרום למדינה הוא מבורך וכמובן עדיף על השתמטות על רקע "תורתו אמונתו" נ.ב אנחנו בשינוי מאוד תומכים במאה אחוז בקהילה הקונסרבטיבית והרפורפית ומצע שינוי תובע שוויון מלא לכל זרמי היהדות בעם ישראל.

yariv~2

New member
איפה ראית שינאה?

איפה ראית שדיברתי נגד היהדות הדתית? תקראי שוב את הדברים, ותראי שהכל בא כתגובה, אני האחרון ששונא חרדים, ההורים שלי כאלה.

למעלה