שלום חברים

Sarika

New member
שלום חברים

שאלה לי אליכם, אימי מאושפזת במחלקה סיעודית של בית אבות (פרטי), היא עיוורת וכיבדת שמיעה, מוגבלת בתנועה ומרותקת לכסא גלגלים. אתמול בבואי לבקרה גיליתי שמכשיר השמיעה שלה נעלם, ערכנו חיפוש מדוקדק בחדרה ולא נמצא, לדעתי העלמות מכשיר השמיעה היא רשלנות של עובדי בית האבות ועל בעל בית האבות לממן לה מכשיר שמיעה חדש, האם אני צודקת ?

אנימו

New member
שריקה -נגעת בנושא עדין. על פניו

נראה שאמנם על הנהלת בית האבות לממן. מאידך, במקרים דומים שקרו לי (כבר פעמיים) עם מכונת הגילוח של החולה וכן עם מערכת השיניים התותבות (סליחה על האיזכור האינטימי...) , החלטתי שלא ל"עשות ענין" ולתקן ו\או לספק מכשור חדש. יש לקחת בחשבון שהצוות עובד עבודת פרך. החולים לא בדיוק אחראיים למעשיהם. אין עובד אחד פר חולה אחד ומספיק שמטפל יסובב הגב והנזק נגרם. אגב זה עלול לקרות גם בבית.ככה שעם כל הכעס והתסכול , ואפילו אם קרתה רשלנות - זה מסוג הדברים שלא הייתי עולה על בריקאדות בגללו. לעומת זאת בנושאי בריאות, תשומת לב לשינויים גופניים וטיפול ונקיון נטו - אני מאוד מקפידה.

אנפה2

New member
ולאמי יש מכשירי שמיעה

בתוך הקופסה בבית האבות ואף אחד לא נוגע בזה והכי גרוע, היא לא משתמשת במכשירים,עוד מאט אני נוסעת לבית האבות להחזיר אותה למחלקה הסיעודית. לפני שבועיים התחננו שיעבירו אותה לעצמאיים, לקחנו לה מטפלת פרטית מכיסנו וכספינו, אך כנראה שהמטפלת התעייפה ממנה, והיא מהמטפלת, והיום היא צילצלה להגיד לי שהיא רוצה לחזור לסיעודית. קשה לי כל כך, היא מבלבלת את המח בלי סוף, אני בטוחה שהיא סובלת, וכל הסביבה הקרובה סובלת איתה.

עלי18

New member
למוסדות יש ביטוח למקרים כאלה!

שריקה, את צודקת. אמי מאושפזת במחלקה סיעודית ואבדו לה שיניים תותבות. התעקשתי וקיבלתי בעבורה שיניים חדשות. הם לא התרצו בקלות וזה לא היה נעים בגלל המטפלת שהייתה בליילה, אבל מדובר על הוצאה כספית של אלפי שקלים וגם על עגמת נפש וטרטורים. המטפלת לא פוטרה אבל אינני יודעת אם נקנסה או משהו כזה. מכשיר שמיעה איננו פריט זול. בחוזים הם מבטיחים עצמם מפני אבדן כסף או פריטי רכוש של הדיירים ( בעיקר תכשיטים). אין דינן של שיניים או מכשירי שמיעה כדין חפצים אלה. במוסד של אמי יש נוהל שמירה ובדיקה של חפצים בריאותיים אלה. אל תוותרי. משלמים תמורת השהייה הון תועפות גם כדי שישמרו על מה שעוזר להורים לתפקד.

עלי18

New member
היי אנפה

קראתי את הדברים שכתבת בשרשורים קודמים. למשען תעריפים שונים במוסדות השונים. במחלקה הסיעורית בגבעתיים השהייה אינה עולה 16.000 ש"ח לחודש , אלא בסביבות 12.000 ש"ח ( הבית בגן). בדקתי את זה במקרה רק לפני יומיים. היו שם מקומות פנויים. המעבר למחלקה סיעודית הוא טראומטי לכל הצדדים - לאמא ולילדים. קשה להשלים עם זה. השלב הזה, בו נעזרים במטפלת ונוכחים לדעת שהעסק לא עובד, הוא, כנראה, שלב הכרחי. אל תצטערי. אלמלא היית עושה זאת, היית חיה בתחושת אשמה, שמנעת מאמך חיים במסגרת נעימה ( יחסית) שאיננה דמויית בית חולים. להעביר לסיעודית זה, במידה מסויימת, כמו להודות שיכולת התנועה והעצמאות אבדו לה באופן מוחלט. השהייה במחלקה סיעודית טובה תקל על חייך ותרגיע אותך. היא תהיה בהשגחה שוטפת ביום ובלילה, יש שם סדר יום קבוע, פזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, פעילויות. תוכלי לבוא לבקר ולראות אם הכל בסדר ולקחת אותה לשעשועים מחוץ למחלקה. ההשגחה על מטפלת צמודה היא מתישה. הן מקבלות שכר דומה תמורת טיפול בקשישה שתפקודה בינוני ומעדיפות לעבוד עם כאלה שהטיפול בהן קל יחסית. הפיקוח, התחלופה הוויכוחים על השכר - מתיש!!

אנפה2

New member
עלי 18, אתה צודק שזה עולה

12 אלף לחודש, אבל תוסיף לזה את מחיר החדר של אמא שלי במח' העצמאיים שהיא לא מוותרת עליו, כי אחרי השהות בסיעוד היא תחזור לעצמה וגם לחדרה, כך שזה עולה לה 16 אלף שקל לחודש. יכול להיות שאנחנו אופטימים בזה שאנחנו מקווים שהיא תחזור לעצמה, אבל מה נשאר מלבד התקווה...., ולנו יש את החיים שלנו, אני צריכה לנסוע ביום חמישי לנופש מהעבודה של בעלי ואם לא היתי מכניסה אותה לסיעודי לא היתי יכולה לנסוע, ותאמינו לי עברתי איתה 8 שבועות קשים ביותר, ובהחלט מגיע גם לי לנוח. וכשנחזור כוחותינו יהיו מחודשים. ולאלמנט הכספי אין משקל , במקרה של אמי ,יש לה.

גנגי

New member
סעי לחופשה,

זה עניין של הישרדות שלך. אני חושבת שהעצה הכי טובה שאני יכולה לתת לך היא - אל תחיירק את החיים של אמא שלך, תחיי גם את חייך, תשקיעי גם בעצמך ובדברים שאת אוהבת. אחרת באמת קשה מאוד לשרוד, ובסופו של דבר גם אמא שלך רק תרוויח אם את תהיי יותר רגועה ושמחה.

Sarika

New member
תודה לכל המגיבים

מנהל בית האבות היה מספיק הגון לסייע במימון מכשיר שמיעה חלופי.

למעלה