שלום חברי הפורום יש לי מספר שאלות בעניין תדרי

benben30

New member
שלום חברי הפורום יש לי מספר שאלות בעניין תדרי

תדרים לאחר שקראתי רבות (עד כמה שיש מידע בעברית ) נותרו לו מספר שאלות 1.איך התדרים בארץ מחולקים? הבנתי שיש תחומים שמוקצים לאוכלוסיות שונות חלקם בחינם כמו לחובבי רדיו FRS וכו' חלקם בתשלום. 2. מה מונע ממני להשתמש בתדר של מישהו שקנה אותו בתשלום? קראתי שמדברים פה הרבבה על צריבת תדרים, נניח ויש לי קשר ואני צורב אותו על תדר מסויים שנקנה על ידי אחר האם תכנית ואני לא מדבר על חוקית זה אפשרי? 3. האם ניתן להאזין לתקשורת רדיו של כל גורם ? אוניות מטוסים משטרה מדא חובבי רדיו וכיצד? (אני מניח שהקשר הצבאי מוצפן) אני יודע שיש סקנרים אך הכל תלוי בתמיכה באותם תדרים?או שאני זקוק למכשור נוסף? 4.מלבד עניין התדרים מה קובע אם מכשיר מסויים יקלוט מכשיר אחר. אני מתכוון שנניח יש לי בבית מכשיר קשר נייח בעומה של 40W(סתם זרקתי) ויש לי מכשיר נייח שהבאתי מארה"ב בעוצמה של 2W GMRS והם מרוחקים 10 ק"מ בתאוריה יכול להיות מצב שהנייח ישמע את הנייד אז הייח לא יוכל לקלוט את הנייד בשל עוצמתו? באם הדבר נכון חגבי חובבי רדיו? ככול שהמשדר בעוצמה חזקה יותר כך ישמוע אותוך למרחק גדול יותר? 5.ושאלה אחרונה: דיברתם בפורמים שבשביל לשמוע את נמל תעופה צריך להיות ממוקמים יחסית קרוב לנמל. אם כך איך יכול להיות שמגדל פיקוד משדר ומטוס של אלעל נניח קולט את הקשר כמה מאות אם לא אלפי ק"מ מישראל. סליחה ותודה אם תוכלו לענות לי בקצרה

RLFD

New member
לגבי התדרים התעופתיים (זה מה שאני יודע)

אתה ממש הגזמת, המקום היחיד שיש בו מרחק של אלפי קילומטרים זה באיזורים של האוקיינוסים (בעיקר הפסיפי) ושם בכלל לא מתקשרים עם VHF, אלא HF שהמרחק שלו הוא הרבה הרבה יותר רחוק מ VHF (עם מלקט ואנטנה טובה מאוסטרליה אתה תצליח לשמוע תחנת HF מ NY בימים עם קליטה טובה.) המרחק הרגיל של VHF תעופתי זה מקסימום 200 מייל וזה תלוי בעוצמת השידור של כל תחנה, לדוגמא תחנת "סנטר" שהיא מפקחת על כל התנועות בגובה של מעל 26000 רגל משדרת בעוצמה גבוהה כדי שיהיו גם כמה שפחות תחנות לאיזור אחד (לדוגמא דרום גרמניה שהוא נקרא סקטור, ויש בו בערך 4 תדרים שונים לפקחים שונים) כמובן שגם בגלל שהמטוסים נמצאים בגובה ואין להם שום הפרעה כמו שיש על הקרקע, אין להם שום בעיה לקלוט את הפקחים מרחוק.

4Z7DHD

New member
שאלות

ברמה העקרונית - אתה פחות או יותר רוצה קורס טיס בהתכתבות...................... בעניין החוק - שום דבר לא מונע מאף אחד לעבור על כל חוק. צריך לקחת בחשבון רק שבבתי הסוהר לא יושבים כל אלו שעברו על החוק - אלא אלו שנתפסו.................האמת היא שהאכיפה בארץ של "חוק הבזק" שואפת לאפס - עד כדי הפרעות לגופי בטחון ותעופה שלא מטופלות. אבל אני מניח שהשאלות באות בגלל צורך ספציפי שלך לפתור בעיה כזו או אחרת בתחום התקשורת. אנא פרט מה בדיוק אתה רוצה לעשות - יש כאן לא מעט מומחים בכל תחום תקשורת אפשרי. השאלום שלך נענו לא רע, בספרים אחדים - כל אחד של כמה מאות עמודים................

zukik

New member
תשובות

1) הגוף האחראי על התדרים במדינה הוא משרד התקשורת באתר שלהם ישנו דף עם חלוקה גסה של תדרים והספקים http:\\www.moc.gov.il כעקרון ישה חלוקה לרדיו טלוזיה קשר מסחרי אוירי ימי ועוד 2) שןם דבר לא מונע ממך עד שיתלוננו (אם זה בעל התדר (או מישהוא אחר)) 3) ניתן הכל תלויי כמה משקיעים אם זה רב גל צריך סורק מתאים אם זה פלאפונים דרושה קופסא מתאימה ולגבי הצפנה זה סיפור מאוד יקר ולא קל .... 4) בשביל שמכשיר יקלוט מכשיר אחר הוא צריך להיות על אותו תדר ואותתה שיטת שידור ו כן יש סיכויי טוב שהנייח לא יקלואט את הנייד (בעיקר בשולי הטווח) בגלל שהנייד משדר בעצמה חלשה יותר 5) מטוס נמצא גבוהה ואין שום מה שמפריע לו לכן הוא יכול לתקשר עם מיגדל הפיקוח כמה מאות קמ

benben30

New member
תודה זאביק ענית לי על השאלות

לא מתכנן פתרונות תקשורות ולא מעוניין (לפחות לא בשלב זה בקורוס)

למעלה