שלום חידה

בבי

New member
שלום חידה

ראובן נולד לפני שמעון איך יכול להיות ששמעון יעשה בר מצווה לפני ראובן?

Crurifragium

New member
כמה תשובות אפשריות

1. ראובן הוקפא קריוגנית לפני שהגיע זמנו לבר מצווה, והופשר רק אחרי הבר מצווה של שמעון. 2. ראובן בן למשפחת אסטרונאוטים שחיים על כוכב אחר מזה ששמעון חי בו, ושהשנה שלו ארוכה יותר. 3. ראובן לא יהודי, לא עושה בר מצווה. או לפחות התגייר רק אחרי הבר מצווה של שמעון. 4. ראובן נולדה ראובנה, והניתוח של הפיכתה לראובן נעשה רק אחרי הבר מצווה של שמעון. 5. שמעון עשה בר מצווה, אבל למישהו אחר, לא לעצמו. 6. הם נולדו באותו יום. אז הבר מצווה באותו יום, אבל הסדר יכול להיות שונה מסדר הלידה. 7. ראובן נפטר לפני גיל הבר מצווה שלו (עצוב, אבל תשובה. או אולי לא עצוב, לא הכרתי את ראובן, לא יודע איזה מין איש הוא היה). 8. מסמכי הלידה של שמעון, או של ראובן, הלכו לאיבוד, ותאריך לידתם האמיתי לא ידוע. ראובן ילד קטן לגילו, או ששמעון גדול לגילו, והחליטו בטעות ששמעון יותר מבוגר, או שראובן יותר צעיר. אני בטוח שאפשר למצוא עוד...

Shaakedod

New member
נכון../images/Emo62.gifיש לי עוד רעיונות

יכול להיות שראובן נסע במכונת זמן יכול להיות שראובן נסע בחללית שמהירותה קרובה למהירות האור ולכן קצב הזדקנותו שונה יכול להיות שראובן גוי והמיר את דתו לאחרונה יכול להיות שראובן זה בת והיא לעוללם לא תחגוג בר מצווה לכן שמעות חגג לפניה ואני מניח שיכולים להיות עוד ועוד D:

Shaakedod

New member
עוד משהו קטן

יכול להיות שראובן עני ולכן לא יחגוג בר מצווה יכול להיות שהם לא אחים ולכן כל הורה והתאריך שלו יכול להיות שהאולם ביטל לראובן תבר מצווה בגלל שריפה או בגלל דליפת גז או אלף ואחד סיבות לאולם סגור

Crurifragium

New member
אלו דווקא פחות טובים

הבר מצווה היא הטקס הדתי, לא (אם בכלל עושים, אני חושב שזה לא נפוץ) החגיגה הגדולה באולם. אם ראובן עני, עדיין יוכל להגיע לבית כנסת ולבצע את הטקס. אולם סגור, כאמור, לא רלוונטי, אבל אפילו בית כנסת שנסגר ברגע האחרון לא יגרום לביטול של הטקס (למרות שכן עשוי לדחות אותו, מה שכן מהווה תשובה לגטימית). לגבי הקטע שהם לא הורים, לא ברורה לי התשובה. התלות, לפחות בתאוריה, היא ההגעה לגיל מצוות, 13 שנים, בלי קשר למי ההורים ומה התאריכים החביבים עליהם.

Shaakedod

New member
אין לך מושג איזה דבר מצחיק קרה

בדיוק היום חבר שלי התקשר אליי וסיפר לי שבן דוד רחוק שלו חוגג היום את הבר מצווה שלו והוא בן 14.. שאלתי איך זה והוא אמר שפשוט ככה יצא שנה מעוברת בדיוק או משהו לא התעניינתי כי חבר שלי היה בתוך האירוע אבל הנה הפתרון לחידה שלנו הבן דוד הרחוק של חבר שלי D: בנוסף .. אם הוא עני מאוד אין לו בית והוא לא יכול ללמוד את העלייה לתורה והוא לא יכול לתרום "לתרום" את תרימת החובה הזאת שנעשית ... אני בטוח שאפשר דרך לעשות את זה בחינם אבל אם הוא גר ברחוב ואאין לו מה לאכול מחר אני מניח שהוא לא יכול לחגוג...

Crurifragium

New member
לא להיות פדנט

אבל לפחות אחד מהרעיונות האלו כבר נאמר, ולכן אינו "עוד"
אבל כן, נראה שיש הרבה מאוד אפשרויות. מסקרן מה התשובה ה"מקורית" שחשב עליה השואל. והעיקר, אני מקווה ששמעון ומשפחתו נהנו בבר מצווה, וגם ראובן ומשפחתתו אם הייתה לו.

Crurifragium

New member
כדאי לשים תשובה רק בגוף ההודעה ולא בכותרת.

יש אנשים שרוצים לנסות לחשוב על דברים לבד לפני שהם מסתכלים על פתרונות של אנשים אחרים.

winkinsmily

New member
אותה שנה

היתה שנה מעוברת ראובן נולד בתאריך מאוחר יותר(לדוג'-ג' אדר א),אבל באדר א',ושמעון באדר ב',(במקרה כזה-א'\ב' אדר ב)

למעלה