שלום, יש לי כמה שאלות חשובות

Elinor BC

New member
שלום, יש לי כמה שאלות חשובות

1. שאלה ראשונה והכי בסיסית? מה באמת ההבדל בין בנאדם ממש ממש חכם, לבין בנאדם מחונן ? 2. איך יכול להיות שאני מכירה אנשים שהם מחוננים אבל בתכלס הם דיסלקטים או יש להם התנהגות מכפירה בקטעים נפשיים. 3.יש לי חברה שהיא מחוננת אבל היא נורא עצלנית, ואין לה כוח ללמוד או לעשות כלום, והיא לא משקיעה בכלום.. בעצם כל הפוטנציאל שלה מתבזבז(והיא כבר בת 17), מה אפשר לעשות בנידון. צריכה עזרה דחוף בעניין.. תודה רבה , אלינור

Elinor BC

New member
ובכל זאת תעזרו לי בבקשה?

הקפצה

בדנתמ

New member
את שואלת דברים לא ממש הגיוניים...

בעקרון אם אני לא טועה, יש הגדרה למושג מחונן מבחינת רמת האינטליגנציה. הסולם עולה מעל ממוצע דרך גאון למחונן ואז למחונן על או משהו כזה (אם לסמוך על העיתון...) וחכמה אינטליגנציה הם שני דברים שונים... אינטליגנציה מבטאת יותר את יכולת הלמידה והתפיסה, בעוד שחכמה היא יותר צד יישומי... בקשר ל2: מה לעזאזל הקשר?!? לקויות למידה ואינטליגנציה לא קשורות (אפילו שלפי אנשים שאני מכיר יש אחוז גבוה יותר של בעלי לקויות למידה בשני קצוות האינטליגנציה) זו בזו. דיסלקציה היא לקות למידה הקשורה בקריאה. זה כמו שתשאלי איך זה שאת מכירה אנשים מחוננים שכותבים לאט או שיש להם בעיות ראיה... והתנהגות בקטעים נפשיים לא קשורה בהיותו של אדם מחונן או לא או בהיותו בעל לקות למידה או לא... מה גם שזה קטע מאוד מאוד סובייקטיבי. אולי הם פשוט לא נחמדים אלייך? או שלא יודע מה... ובקשר ל3: אנשים מחוננים יכולים להיות עצלנים וגם יכול להיות שהיא עצלנית בתחומים מסוימים בגלל סיבות משלה ואת לא יודעת איך היא בתחומים אחרים... חשבת שאולי מה שמלמדים אתכן בבי"ס משעמם לה ברמות כאלה שאין לה כוח לזה? אני יודע שאותי שיעמם מה שלמדתי בבי"ס (במיוחד בהתחלה) ואם היא לא לומדת שם כביכול אבל זה לא פוגע אחר כך בהישגים שלה אז מה הבעיה? ואם זה כן אז זה מוכיח נקודה שהעלתי כאן מספר פעמים על זה שמחוננים מהווים קבוצה בעלת צרכים מיוחדים ומגבלות ולא רק יתרונות... ולכתוב כ-ב-ר בת 17 (להבדיל מרק בת 17) יוצא די... משונה... זה לא כאילו היא בת 30 ולא עושה כלום עם החיים שלה. היא אפילו עוד לא הגיעה לצבא אז אני לא מבין מה העניין... ומה זאת אומרת לעשות בנידון? אולי פשוט כלום? ואם את חושבת שהיא בבעיה כלשהי אז אולי יש משהו אחר שמשפיע עליה חוץ מסתם עצלות (הייתי אומר שבטוח...) ובשביל זה האנושות הגתה ופיתחה המצאה נהדת ומהפכנית שהוכיחה את יעילותה לאורך ההיסטוריה: דיבור... בגדול, אם משהו מפריע לך תדברי איתה ואל תהיי לחוצה... *ושום דבר ממה שכתבת לא נשמע לי כזה דחוף... **מצטער לתקוף ככה אבל לא היה לי איך לכתוב את זה אחרת.

ORTAL84

New member
אינטליגנציה רגשית

ישנם אנשים מחוננים , שמיומנות הלמידה שלהם גבוהה ביותר, אך רמת האינטליגנציה הרגשית שלהם - התמודדות עם מצבים בחיי היומיום, הדחף והמוטיבציה להצלחה, ועוד - הם נמוכים. ולכן יוצא שקיימים מחוננים אך "עצלנים", "אגרסיביים" וכדומה. אך עם זאת אינני שוללת את זה שייתכן שהיא "עצלנית" כדברייך כי החומר משעמם לה, כיוון שהיא לא לומדת למעשה. ישנם ספרים מומלצים בנושא אינטליגנציה רגשית. אורטל

fire storm

New member
אתה לא מבין בגרוש.

לקויות למידה וIQ גבוה כן קשורים אחד בשני, ואחוז הבעלי IQ גבוה גבוה יותר אצל בעלי לקויות למידה מאשר כלל האוכלוסיה.

ORTAL84

New member
תיקון: את לא מבינה...

וכמו שאתה בן, אני בת
חוץ מכך דיברתי בכלל על אינטליגנציה רגשית, ובכלל לא הגבת בנושא הזה.

למעלה