שלום לבנות הפורום(ארוך מאוד

שלום לבנות הפורום(ארוך מאוד../images/Emo18.gif

עבדתי כגננת שכירה ב-7 השנים האחרונות, בת"א. אני נשואה ואם לשני בנים מקסימים בני שנה ושמונה ח' ו-5. לאחרונה התחלתי לבדוק אופציה לפתיחת גן פרטי, אבל נוכחתי לדעת, כי אין בידי את הממון הדרוש לכך, ושאני נאלצת להתבסס בעיקר על הלוואות להשגת המטרה הנ"ל. השבוע נקרתה בדרכי הזדמנות עסקית בדמות גן כושל באיזור בו אני עבדתי כל תקופת שכירותי כגננת. במהלך שנות עבודתי קיבלתי המון פידבקים הן ממעסיקים והן מהורים(וכמובן מהילדים
)על היותי גננת מקצועית, אמינה ואוהבת ושמי הולך לפני באיזור זה(סליחה על השחצנות...). נפגשתי אתמול עם הבחור שמנהל את הגן, ולדבריו הוא השקיע בהקמת הגן ובשיפוצו ממון רב(ועל כך יעידו הדוחות הכספיים של העסק כפי שטען בפני). אין בידי לשלם לו עבור רכישת העסק, אולם חשבתי להציע לו עסקה לפיה אני אתחייב להכפיל את מס' הילדים המבקרים בגן עד ספט', ואם אצליח בכך נהפוך לשותפים 50-50, למשך שנתיים בהם ניהול הגן יהיה באחריותי, והוא יוכל להתפנות לעסקיו האחרים, ומהרווחים יחזיר תוך שנתיים+/- את השקעתו. כשהשקעתו תוחזר הוא יצא מהשותפות בתוספת 200000$ שישולמו לו על- ידי כפיצוי על תקופת ההמתנה(שנתיים). יש לציין כי התנאי הוא שאני יעבוד כשכירה בתשלום מלא, עד שאשיג את מטרתי "להעמיד" את העסק על רגליו. אני מתכוונת להציע לו לממן את שיפוץ החצר האחורית(שאיננה בשימוש כיום), ואם לא אעמוד בהתחייבותי להכפיל את מספר הילדים עד ספט', הרי ששלא אדרוש פיצוי עבור שיפוץ החצר גם אם אעזוב, אך אם אצליח, בסוף השנתיים האמורות סכום השיפוץ(כ- 300000ש"ח יקוזזו מה- 200000$ שאשלם לו על- פי ההסכם. יש לציין כי זוהי התוכנית היחידה שמעמידה בפני סיכוי כלשהו לפתיחת עסק, חלום שמלווה אותי שנים ארוכות. אני בטוחה מאוד בכישורי, ביכולתי השיווקית ובשמי הטוב, ואין לי ספק שאוכל לעמוד בתנאי העסקה. מה דעתכן? אני אמורה לפגוש אותו ביום ו' הקרוב בנוכחות רו"ח של העסק. כמובן שהחוזה בינינו יבדק ע"י עו"ד מטעמי. אשמח להערות ותובנות מנסיונכן. תודה וחג- שמח אפי

נשמע לי ממש מסובך...

למה לא תציעי לו שאת לוקחת את הגן ומשלמת לו דמי שכירות ו/או אחוזים ברווח וזהו? בלי כל הסיבוכים של "בכמה הגדלתי את מספר הילדים" וכד'? הוא גם לא יאהב להעסיק אותך כשכירה כי זה אומר עוד הוצאות ומהרגע הראשון

תודה רבה על המענה המהיר../images/Emo140.gif

ועוד שתי שאלות ברשותך: - מה הכוונה ב"דמי שכירות"- האם דמי שכירות המבנה(1200 $), או דמי שכירות על העסק בכללותו(נגיד דמי שכירות על המבנה +1000 $)? - האם ריאלי מצידו לדרוש שנכסה עבורו את השקעתו בגן בכללותה, בעיקר לאור העובדה שהציוד שאקבל ממנו אינו חדש, אלא יד- שניה(למרות שמצבו סביר ומעלה)?

שתי תשובות

א- אם הוא משכיר לך את הגן עם הציוד, זה כבר מסחר: כמובן ששכר דירה של 100 שקל לחודש כולל הכל זה המון כסף ואת דורשת פחות (הוא משום מה יתבע הרבה יותר... תתפשרו באמצע) בקשר לחתימתך: זה לא הולך- את הולכת לתקתק גן שרק השכר דירה לו בתחום של אלפי שקלים. תתמסרי לזה. לקחת גם ילד לטיפול אחה"צ מהר מאוד יכניס אותך לקונפליקטים. למשל: הורה שירצה לדבר איתך בשעה 15:00 ואת תשבי על קוצים כי מחכה לך משהו במקום השני עסק זה מחוייבות מוחלטת. זה לא כמו זוגיות שאפשר להחזיק עוד מישהו מהצד...

mentorit

New member
מה שלא יהיה

200 אלף דולר...השתגעת לגמרי????!!!! זה המון כסף

beky1

New member
האם ההצעה שהצעת היא על

בסיס תחושתי בלבד או ע"פ תוכנית עסקית מוצקה בעלת גיבוי כלכלי? אם לא , כדאי שתתחילי בקטן. קחי על עצמך את ניהול העסק כשכירה. מפי את מצב הגן כיום : מס' ילדים קיים, הוצאות על העסק והכנסות העסק. את צריכה לדעת לחשב את פוטנציאל הגידול של הגן. לכל גן יש מגבלה של כמות ילדים מקסימלית כך שיש מקסימום של רווח. נסי לחשב בכמה תסריטים מה יהיו הכנסות עם מס' ילדים שונה לאורך שנה שלמה. מתך כך נסי לחשב כמה ילדים את יכולה להוסיף לגן עקב כישורייך. לדעתי את צריכה להכניס כמות שלא תפחת מ - 40% תוספת מכמות הילדים שיש כיום אחרת , ממש לא כדאי לשני הצדדים. אני יודעת שחלומך הוא גן פרטי משלך , אך עליך לכלכל את צעדיך בתבונה. ממליצה שתקבלי גיבוי מאיש מקצוע פיננסי וגם עו"ד. מומלץ מאוד לסגור את העיסקה ע"י חוזה חתום , רק אל תשכחי את כל הפינות הקטנות שעלולות לגרום לך נזק , אם לא תכניסי זאת לחוזה. ממליצה לפנות למט"י באיזור מגורייך לקבלת ייעוץ בכל מקרה אל תקבלי החלטה כזו בחיפזון, המהירות כמו שאומרים היא מהשטן

בקי יקרה../images/Emo140.gif

תודה על תשובתך המפורטת. אכן אאמץ את המלצותייך. כבר פניתי למט"י וקבעתי פגישה עם איש מקצוע מטעמם, וכמו-כן את החוזה לכשיהיה כזה אחתום לאחר בדיקתו מול עו"ד מטעמי. לגבי המלצתך לקחת את העסק כשכירה, זה מה שהחלטנו אני ובן- זוגי שכדאי לנו להציע, לפחות לפרק זמן של חודשים מספר. במידה ובעל הגן יתגלה כאדם שנוח לעבוד במחיצתו, ייתכן שאשקול לעבוד כשכירה עבור משכורת גננת+תוספת אחוזים על כל ילד שיצטרף לגן באמצעותי.

Grelom

New member
כנסי בו . בכל הכח. מכל הלב .

אם גן הילדים כרגע מפסיד כסף(כתבת שהוא כושל) , והוא זקוק לשיפוץ , ויש שכירות של 1200$ , תתעלמי מכל זיבולי השכל שלו על כמה הוא השקיע בגן . זה לא עיניינך . ממש ככה . פשוט לשאול אותו למה הוא מספר לך את זה . בשורה התחתונה , כרגע מדובר במשהו שאוכל לו כסף . תדברי עם הבעלים של המבנה , ותבדקי מתי פעם הבאה הוא צריך לשלם שכירות . רוב הסיכויים שהוא משלם פעם ב 3 חודשים , שזה הופך את זה להוצאה של כ 19 אלף כולל מע"ם . שבועיים לפני התשלום הבא, תבואי אליו ותלחצי עליו . את תקבלי יופי של הנחה , אם לא בחינם .

למעלה