שלום לכולם אני עכשו התחלתי טירונות

dj rotem style

New member
שלום לכולם אני עכשו התחלתי טירונות

02 במחנה 80 שבת שלום לכולם רציתי לשאול איזה נתונים אני צריך בשוויל כל אחד משלושת התפקידים הבאים : מנהל רשת מחשב יחידתית מנהל תשתיות מערכות מחשב טכנאי מערכות מחשב

deathcaster

New member
תשובה

א. לא רצת מאוחר לשאול את זה אם אתה כבר בטירונות ? ב. בשוויל ? - אתה גרוזיני ?

dj rotem style

New member
אני לא ממש חושב

כי המפקד אמר שהשיבוצ שלי יעשה לקראת אמצע הטירונות אבל אני כן בדקתי כל הזמן פשות עד כשו לא ידעתי את המינוח המדויק של התפקידים

yuvalfrr

New member
אני לא חושב שהבנת

השיבוץ שלך אכן "יעשה" לקראת סוף הטירונות, אבל לך לא תהיה כל השפעה עליו, ושלושת התפקידים שציינת הם מתוך מאות תפקידים שאתה עשוי להיות משובץ בהם. מה גם שהסיכוי שלך לקבל תפקידי מחשוב נמוך, שכן אלו לרוב תפקידים הדורשים מיונים קדם-צבאיים. בכל אופן, יש לי חבר שהוא טכנאי מערכות מחשב והוא בכלל עובד על טנקים באיזה גדוד שריון, אז אל תתלהב מהשמות.

dj rotem style

New member
אז איזה תפקיד הכי מומלץ

לחייל שבאזרחי היה טכנאי רשתות מחשב ויש לו תעודות הסמכה של מיקרוסופט

תראה אין לי מושג אם יתנו לך

תפקיד שדורש מיון ולפעמים אפילו יג, יד. יכול להיות שבגלל התעודת הסמכה יתנו לך, אבל לך תדע.. מנהל רשת מחשוב זה תפקיד די משעמם, לדעתי, אני עוסקת בו ולא אוהבת במיוחד.. טכנאי מערכות מחשב-טמ"מ- דורש בד"כ יג יד וזה קורס ארוך למדי בבה"ד 7 (מקום די סיוטי לדעתי). בדוגרי הם מתעסקים עם דברים שונים בכל מקום.. אם אני לא טועה יש טממניק בפורום תשאל אותו. הקורס האחרון זה נתממ- קורס של ארבעה חודשים בבסמח שברמת גן- אחלה בבסי, אחלה סגל ואחלה תנאים. נדרשים לחתום שנה קבע מראש. דורש מיון. מעבר לזה אין לי מושג מה התפקיד.

noga85

New member
נתממ זה קורס של 3 חודשים

ואמנם מתחייבים לשנה קבע אבל לא באמת משאירים את הנתממים שנה קבע, רק אם הם הפכו לאחמ"שים או משהו בסגנון, וגם זה לא תמיד. זה "קבע ליופי".

יש לי תשובה לגבי האחרון

קורס טכנאי מערכות מחשב (טמ"מ) הוא קורס שרץ בבה"ד 7 ושייך לחיל הקשר. אין לך שום סיכוי להגיע לשם מהסיבה הפשוטה שהוא דורש איתור קדם צבאי וגם זה רק אם עשית י"ג-י"ד. חוץ מזה כל מי שנמצא שם הוא יצור, אז עדיף להתרחק...

aviad matay

New member
למה לבלבל תשכל?

לחבר שלי הציעו את הקורס הזה, הוא לא היה ביג או יד, הוא לא התמיין לכך ולא נעליים נמאס מאנשים שאומרים בלי לדעת.

בלי לדעת?

אני הייתי איתם בבסיס! הם ישנו איתי באותה קומה! וגם עשינו יחד אבט"שים, ככה שהיה לי מספיק זמן לשאול אותם על הקורס שלהם.

The MarBar

New member
NewsFlash

טמ"מ עד לאחרונה היו רק תלמידי י"ג י"ד. טמ"מ 40 שנפתח לפני איזה 3 חודשים כמעט כולם שם תלמידי י"ב. ולפני בערך שבועיים נפתח טמ"מ 41 שגם הוא מלא י"בניקים. בשביל להיות י"בניק בקורס טמ"מ צריך ללמוד בתיכון אלקטרוניקה או רובוטיקה או מחשבים. אחד מאלה ואז יכול להיות שיקחו אותך לטמ"מ. אין דרישות קבלה מעבר לזה. ואין שום סיבה שיהיו. ואם אתה תוהה לגבי טמ"מ אז 42 צריך להתחיל בסביבות אפריל. קורס 4 חודשים. בכלל לא קשה ולא נורא. אפילו סבבה במחשבה לאחור.

אז כנראה הוא נפל במזל

והיו לו נתונים טובים ממש והיה להם חור שהיה צריך לסתום.. כי לטמ"מ בד"כ כן מתמיינים והרבה פעמים אלו אנשים שעשו יג יד..

למעלה