שלום לכולם וחג שמח

מייק 48

New member
שלום לכולם וחג שמח ../images/Emo140.gif

אולי תוכלו לסייע לי בנושא עוגות ולחמים... בת משפחה שלי סובלת מרמת סוכר גבוהה - לא ברמת החדרת אינסולין אלא תרופות להורדת רמת הסוכר ואיסורי מאכלים מסויימים. במסגרת התפריט אסור מאכלים המכילים סוכר ואסור מאכלי פחמימות (כמעט לגמרי). רק כמה סוגי פרי מותר לה אחד או שניים ביום. היא אוהבת וזקוקה ללחם או עוגות מידי פעם אנושי לגמרי) ואז צריך למצוא משהו שמתאים לסוכרתיים. אולי תוכלו לעזור לי בנושא ? אנא הפנו אותי למתכונים מיוחדים של לחם או עוגות שגם סוכרתיים יכולים לאכול בביטחה. בתודה מראש ובאיחולי חג שמח ושקט
שיהיה לכולם כאן הכי טוב שאפשר
מייק

יש ספר מצויין

בשם "מטבח ללא סוכר-מתכונית לדיאבטיים"/חנה שאולוב ושרה קפלן. שם תוכל למצוא ה-מ-ו-ן מתכונים,בינהם גם עוגות. לגבי לחמים,אני,באופן אישי,אוכל לחם שחור או לחם אחיד.מומלץ גם לאכול לחם כפרי,אבל אני באופן אישי לא אוהב אותו). סקיפיו אפריקאנוס

מייק 48

New member
../images/Emo51.gif רבה סקיפיו ../images/Emo140.gif

אנחנו נחפש את הספר הנ"ל. עזרת לנו מאד שוב תודה רבה. חג שמח ומהנה
מייק

איליקו

New member
מומלץ לחם מלא

לסוכרתיים מומלץ לחם מחיטה מלאה ללא סוכר והמועשר בסיבים תזונתיים. לחם שחור או אחיד אינם לחם מלא וגם לחם כפרי איננו בהכרח מלא. לגבי עוגות ככלל מומלץ על עוגות עם מינימום בצק. לדוגמא: עוגת גבינה קרה ללא בצק או כשרק התחתית עשוייה בצק. או, למשל, שטרודל תפוחי עץ עם בצק עלים דק. כמובן שבכל המקרים הממתיק הוא מלאכותי ללא סוכר. איליקו

מייק 48

New member
../images/Emo51.gif רבה גם לך איליקו ../images/Emo13.gif

גם המלצתך מסייעת מאד ואנחנו נאמץ אותה בחום... חג שמח ומבורך לך וליקיריך
מייק

עוד ספר

הנה עוד ספר בישול לסוכרתיים: "ללא סוכר-בישול ודיאטה"/עליזה פלנט,יעל אביטל,ד"ר יורם קנטר,פרופ´ עדינה זיידלר. (שם ישנם פרקים העוסקים בהכנת לחמים ועוגות המתאימים לסוכרתיים). בתיאבון, סקיפיו אפריקאנוס

למעלה