שלום לכולם, יש לי כמה שאלות על הודו

mehashefa

New member
שלום לכולם, יש לי כמה שאלות על הודו

אני מתחננת לנסוע להודו לחודש. הטיסה באמצע פברואר... מכיוון שחודש זה לא המון זמן - אז בחרתי בקפידה את המקומות אליהם אגיע. כמובן שתמיד יש עוד מקומות יפים לראות, וכמובן שהבחירה שלי היא עם בסיס לשינויים. המקומות פחות או יותר מה שחשבתי זה דלהי (לשם הטיסה שלי), אגרה, בהארטפור, ג'יאפור, ג'ודפור, קג'וראהו, אורצ'ה, ורנסי וכמובן חזרה לדלהי. בכל מקרה, מאיפה בר'אסטן יש רכבת לקג'וראהו? או איך כדאי להגיע מראג'סטן לקגורהו? בעיקרון תכננתי בראג'סטן להיות בבהארטפור, ג'יאפור וג'ודפור. והלאה, אחרי שאני בקג'ורהו, אורצ'ה, איך מהאיזור הזה כדאי לי להגיע לורנסי? ובאיזה שלב של הטיול כדאי להגיע לאגרה? אם למישהו יש רעיון יעיל למסלול אחר או עם שינויים בין אותם המקומות בערך, אשמח לשמוע. ועוד טיפים אחרים גם יתקבלו בברכה. תודה על העזרה, רותם

ronyboy

New member
גם אני מתחנן לנסוע להודו

וזה לא ממש עוזר לי...

רכבת יש מכל מקום לכל מקום

אני לא כל כך יכול לעזור לך בעניין הזה מכיון שכשאני הייתי שם היו המון שיפוצים ושינויים ברכבות. מה שכן לכי לפי המפה של רגסטן ממקום למקום שלא יקרה מצב שתסעי מ-X ל-Z ואחר כך תחזרי אל Y (תנועי אחורה) בכל מקרה בחרת אחלה של מקומות באגרה מומלץ ללכת אל הטהג מאבל גם בשקיעה וגם בזריחה (אל תתעצלי תקומי מוקדם זה שווה הכל) ב קג'וראהו יש את מקדי הסקס המ-דה-י-מ-י-ם ובכלל הכל מדהים (אל תשאלי אותי אני יש לי בעייה אנייותר מידי מחובר להודו ) המון הצלחה

רוני די לבכות תמיד אתה יכול

להשאיר את הקטנה עם 'קצת כסף היא תסתסדר ואתה וזו שלא שמענו ממנה המון זמן יכולים לטוס בכיף להודו (קח אותי איתך במזוודה אני יעשה קולות של שפן תגיד שאני משמש למחקר
) שבת שלום

mehashefa

New member
תודה רבה!

אני מקווה שיהיה לי טיול מאוד מוצלח! כייף לשמוע שאתה מחובר לכל המקומות בהודו... :)

annandi

New member
מסלול בהודו

קודם כל אני מציעה שתוסיפי את פושקר שברג'סטאן (אני לא הייתי מחמיצה...). לגבי סדר המקומות שאליהם את רוצה להגיע: דלהי-אגרה (5 שעות ברכבת)-בהרטפור-ג'ייפור-פושקר (אני הייתי מוותרת על ג'ודפור אם את רוצה גם להגיע לאיזורים מזרחיים יותר). אם לא, אז כבר תעשי את ג'ודפור-המקדש הג'ייני Ranakpur בדרך לאודייפור-אודייפור-דלהי (טיסה הכי נוח ומהיר). אם לא, אז הכי טוב כך: דלהי-אגרה-בהרטפור-ג'ייפור-פושקר-גייפור-אורצ'ה-ורנסי-דלהי. כדי להגיע לאורצ'ה צריך לקחת רכבת ל-jhansi (אני חושבת שיש את הרכבת שנקראת Shatabdi Express). ג'האנסי קרובה מאוד לאורצ'ה, רק שמשם אין רכבת לקג'ראהו. אם יש לך את היכולת הכספית, הייתי שוכרת רכב (בערך 50& ליום עם נהג, שצריך לתת לו עוד קצת טיפ) שיחכה לך בג'האנסי, יקח אותך לאורצ'ה ואז לקג'רהאו. הדרך לקג'רהאו לוקחת בערך 4-5 שעות והיא דרך לא קלה. קופצת מאוד מאוד מאוד, ולכן כדאי מראש לקחת ג'יפ ולא אוטו קטן. האמיני לי, עשיתי זאת גם באוטו קטן, גם באוטובוס וגם בג'יפ. בכולם החוויה היא לא קלה (למרות שהנוף מקסים, וקג'רהאו שווה את זה). מקג'ראהו כדי לטוס לורנסי (בערך 90$, או נסיעה לעיר הכי קרובה בשביל רכבת). בכל מקרה, אני מאוד ממליצה לעשות סידורי נסיעה (השטבדי אקספרס, רכב וטיסות עכשיו או בדלהי. הרכבת הזו, וכן טיסות, עלולות להיות מלאות). גם האיזור של אורצ'ה-קג'רהאו-ורנסי מאוד פופולרי אצל קבוצות.). בכל מקרה, את יכולה לדבר עם סוכנות נסיעות בהודו כמו סיטה ולבקש מהם לארגן את הכרטיסים וכל השאר. בהצלחה וטיול נהדר.

mehashefa

New member
תודה רבה. עזרת לי מאוד! יש לי עוד..

ממש תודה. רציתי לשאול- כמה זמן את חושבת שכדאי להיות בכל מקום? (איך היית מחלקת חודש?) והאם אורצ'ה כזאת מיוחדת? הכוונה שלי היא, אם הדרך אורצ'ה-קג'ורהו כזאת מסורבלת, האם לא כדאי לוותר על אחת מהן/ שתיהן? ולגבי פושקר, מה כל כך מיוחד שם לדעתך? (פשוט בנתיים שמעתי דווקא שהיא פחות מומלצת...) למרות שגם ככה אני אהיה יחסית קרובה אליה. ממש תודה על המידע והרעיונות. רותם

annandi

New member
כמה עצות

קודם כל לגבי אורצ'ה-קג'ראהו. לפי דעתי אלו מקומות מאוד מעניינים, המאפשרים הצצה אל פן נוסף של התרבות ההודית, שאין במקום אחר (בעיקר קג'ראהו). אם את כבר מחליטה להגיע ברכב לקג'ראהו, אין סיבה לא לעבור באורצ'ה, שמספיק בשבילה שעתיים. הבעייה עם אורצ'ה, זה שבלי הדרכה טובה, זה באמת פחות מרשים (וכך גם לגבי קג'ראהו). בקג'ראהו, ואני מאמינה שגם באורצ'ה, אפשר לקחת מדריך מקומי במקום (רק תדברי איתו קצת, כדי לראות שאת מבינה את האנגלית, ושהוא נשמע אינטליגנטי ולא רק אחד שמדקלם את החומר...). אם את מחליטה לטוס לקג'ראהו ומקג'ראהו, אז את אכן יכולה לותר על אורצ'ה לדעתי. (את עכטלה בטח לטוס מג'ייפור ולורנסי). לגבי ויתור על שתיהן, זה כבר תלוי באמת בכמה זמן היית רוצה לבלות בכל מקום ובתקציב (ברגע שאת טסה לקג'ראהו ומקג'ראהו, אז הייתי בכל מקרה כוללת אותה, מכיוון שיומיים מספיקים בהחלט). לגבי פושקר. אני באופן אישי מאוד מאוד אוהבת את פושקר, ולראייה, הגעתי אליה בכל אחת מהפעמים שהייתי בהודו (שש במספר)... זה בסך הכל כפר קטן, אבל אם את מטיילת ברג'סטאן, זה פשוט מקום קסום. יש בו אווירה מיוחדת, אוכל טוב ושוק מקסים. זה מקום פשוט להיות בו, בלי לעשות הרבה. אבל זו כמובן דעתי בלבד. לגבי חלוקת החודש. את יכולה לבחור מספר מקומות מצומם ולהיות בהם יותר זמן, או לבלות פחות זמן (אבל מספיק בשביל להתרשם), ולהגיע ליותר מקומות. אם זו הפעם הראשונה שלך בהודו, הייתי בוחרת באופציה השנייה, כלומר לבוא לטעום כתייר, ובפעם הבאה, אולי לחזור למקומות שאהבת ליותר זמן. אני ממליצה כך (המינימום לדעתי בכל מקום, בהחלט לא המקסימום..: דלהי- יומיים אגרה-יום (וזה יותר מידי) ג'ייפור- יומיים (וזה ממש מספיק לדעתי) פושקר- שלושה ימים ג'ודפור (יומיים) אודייפור (דרך המקדש רנקפור)- 3 ימים נסיעה וביקור בהר אבו (לא רחוק מאודייפור)- יומיים טיסה/רכבת מאודייפור לאורצ'ה וקג'ראהו קג'ראהו- יומיים ורנסי- ארבעה.חמישה ימים. [עד כאן בערך 23 ימים, תלוי כמה רכבות/טיסות את לוקחת, כי טיסה מקצרת זמן] מכיוון שנשאר זמן, הייתי אולי ממליצה לחזור לדלהי ולעלות לרישיקש(יש רכבת אקספרס שנקראת שטבדי אקספרס, שזה שמונה שעות נסיעה). כך שאת יכולה לבלות עוד כמה ימים במקום המקסים הזה לפני החזרה הביתה. מקווה שעזרתי.

shar75

New member
מנסיוני ( והוא רב ) לא כדאי

לדחוס כל כך הרבה מקומות בבת אחת בחודש אחד, זה מאוד פוגם בהנאה ובחוויה של הודו. ובטח ובטח אם זו פעם ראשונה שלך בהודו. ( אל תשכחי בחישוב הימים שכל נסיעה בתוך הודו משביתה אותך אחר כך לחצי יום לפחות כי רב הנסיעות הן נסיעות לילה שלא ממש ישנים בהן.... ) ממליצה להתמקד בראג'סטאן - ג'יפור 2 לילות, אודייפור - 2-3 לילות, ג'איסלמר 2-3 לילות, הקינוח של ראג'סטאן בעיני זו פושקר המדהימה, שם אני אישית יכולה לגור כל החיים אבל לא כולם כמוני...... וכמו שהציעו לך, הייתי עולה קצת לטעום מהאיזורים שנמצאים צפונית ומזרחית לדלהי ( רישיקש, אלמורה ). לוראנסי לא הייתי מגיעה אם זו פעם ראשונה בהודו, ולא בטיול של חודש. ורנאסי צריכה את הקצב שלה והזמן שלה, אבל שוב, זו אני. אגרה ליום אחד הייתי משאירה לסוף, כי בסוף אפשר יומיים בדלהי ( שהיא מדהימה בפני עצמה למי שמעז לצאת מהמיין באזאר - אני מתה על דלהי ), ומדלהי רכבת של 4-5 שעות לאגרה וחזרה באותו יום. ובכלל כיוון אחר לגמרי... פברואר זו עדיין העונה לגואה, ודרומה, אום ביצ', ויותר דרומה - קודאי קנאל. ועוד כיוון אחר לגמרי....... אנדאמן - זו עדיין העונה למקום הכל כך קסום הזה. ובמקומות כאלה לא הייתי מגבילה בזמן...... בהצלחה

annandi

New member
השאלה היא תמיד איזה סוג

טיול בנאדם מתכנן. כמו שכתבתי ישנם שתי אופציות באופן כללי: או לטייל באיזי, ואז בחודש אפשר לעשות רק 3-4 מקומות, או טיול "טעימה". אני תמיד טיילתי כמו האופציה הראשונה, והשנה אני נוסעת להודו שוב לחודש רק לדהרמסלה. אבל לפני 3 שנים נסעתי לשלושה שבועות עם ההורים שלי להודו. אירגנתי להם כמו טיול מאורגן, וביקרנו בהרבה מקומות (ונכון שטסנו ממקום למקום, חוץ מלרישיקש, והיה לנו רכב ונהג). אבל גיליתי שגם כך אפשר לטייל בהודו על מנת לטעום ממנה, לראות את המקומות היפים בכל מקום, בלי "הרביצה" (הכייפית כשלעצמה, אבל לא מתאימה לכל אחד ובכל סוג טיול). ההורים שלי נהנו מאוד, והמקום היחיד שהם הרגישו שיכלו להישאר עוד כמה ימים, זו הייתה פושקר. חוץ מזה היינו יומיים או שלושה בכל מקום (חוץ מורנסי) וראינו את כל הדברים המעניינים בלי לרוץ, אבל בלי לשבת כל היום במסעדה ולקשקש. כך שזה נורא תלוי במה מחפשים. אני דווקא בעד נסיעה כזו (וחודש זה לא מעט בכלל), ואם רוצים, תמיד אפשר לחזור למקומות שאוהבים לטיול יותר רגוע. אני לא הייתי מוותרת על ורנסי, עם כל הקושי בה. היא בעיני תמצית של הודו, ומעניינת מאוד. אבל כן כדאי להגיע אליה לקראת סוף הטיול, אחרי שמתרגלים קצת לצפיפות, לאינטנסיביות ולליכלוך. דבר נוסף, אולי כדאי להזמין מלון לורנסי, ולא להגיע ואז להתחיל לחפש.

mehashefa

New member
תודה על כל הטיפים

אני דווקא מתחברת לאופציה של פחות מקומות, יותר זמן בכל מקום. אבל אם בהודו אני אראה שיותר מתאים לי "לרוץ"- אני אוכל לעשות גם את זה... אני אחשוב על כל הדברים שאמרתם, ואם יהיה לי עוד שאלות - אשאל. תודה, רותם

למעלה