שלום לכולם מחפשת

כוכבה48

New member
שלום לכולם מחפשת

מתכון טוב לעוגת תפוזים בסיר פלא האם יש למישהו מתכון של כל המצרכים ביחד תודה רבה רבה

עוגת תפוזים בסיר פלא - קוקי - מצ"ב מתכון

שיהיה בבית: 6 ביצים מס 2 1 1/4 כוס סוכר 2 1/4 כוס קמח 1 אבקת אפיה 1 סוכר וניל או 1 כפית תמצית וניל 3/4 כוס שמן 1 כוס מיץ תפוזים למי שממש אוהב תפוזים ממליצה אני לגרד איזה 2 כפות גרידת תפוז עדינה ( מהסוג קליפה הדק) ובאמוס ( קדימה בעברית) לעבודה יש להקציף 6 חלבונים עם חצי כוס סוכר בקערה אחרת יש לערבב את שאר החומרים עד אחידות ללא גושים ( כן כן כולל החלמונים) זה הרגע בו אתם צריכים לחמם התנור לחום בינוני 180 מעלות ולשמן תבנית סיר פלא יש לקחת מעט מן ההקצפה ולשפוך על הבלילה ולערבב בתנועות עטיפה כך ב 3 נגלות לערך עד אחידות. 2 התערובות יחדיו יש לשפוך לתוך הסיר פלא ששומן מלפני כן לאפות עד קיסם יוצא יבש לערך 30 דקות - אך לא יותר מידיי כי אז תגיעי לעוגת חנק חס ושלום לקרר העוגה היטב . בעזרת סכין ל" הפריד" העוגה מהדפנות גם בעיגול הפנימי לקחת צלחת הגשה לשים על פי הסיר לתת 2 מכות לכיון מטה ואופססס להפוך צד שני שוב 2 תפיחות קלות והעוגה יוצאת בשלמותה אפשרי להגיש עם אבקת סוכר למעלה - לא חייב

laleniya

New member
../images/Emo8.gifkokiה../images/Emo212.gif יוצאת ככה../images/Emo140.gif

עוגת לייקח, נאפתה בתבנית סיליקון והגיעה ל-9 ס"מ יציבים אישית אני לא מוסיפה לעוגה כזאת שמן - לדעתי אין צורך ערב טוב ממני laleniya יהודית

laleniya

New member
../images/Emo212.gifעוגת לייקח ספוג שלי laleniya

אינני משתמשת באבקת אפייה או שמן בעוגה הזאת עוגת לייקח ספוג שלי laleniya החומרים :- 6 ביצים מס' 2 1 כוס קמח רגיל (לא תופח) 1/2 1 כוסות סוכר 2 פקקים תמצית ווניל 2 כפות קוניאק מכל סוג שרוצים קליפת תפוז מגורדת מתפוז שלם (אפשר לימון) ההכנה : - בקערה אחת להקציף את החלמונים עם 1/4 1 כוסות סוכר להוסיף את 2 פקקים תמצית ווניל 2 כפות קוניאק וקליפת התפוז המגורדת בקערה שנייה להקציף את החלבונים עם מעט מלח ולהוסיף בהדרגה את 1/4 כוס הסוכר הקצף רצוי שלא יהיה קשה מידי למזג תחילה מעט קצף עם החלמונים ולערבב בשמיניות עם החלבונים להוסיף את הקמח ולהעביר לתבנית. אפייה בחם בינוני עד 170 מעלות למשך 40 דקות. אפייה בתבנית סיליקון מחייבת לחכות עד שיתקרר יוצאת בקלות.
ובתיאבון ממני laleniya יהודית

בלוביי

New member
ללניה,את לא מוסיפה אב. אפיה לקמח???אני מכינה

עם קמח תופח או רגיל +אב. אפיה.יוצאת גבוהה ומרשימה.

laleniya

New member
בלוביי,העוגה יוצאת גבוהה גם בלי אבקת אפייה../images/Emo13.gif

הקוניאק או שרי - במקום אבקת אפייה גם במתכונים שאני כותבת בפורום אבקת אפייה - אישית אינני מכניסה אבקת אפייה לעוגות הן יוצאות גבוהות ומרשימות

taliF454

New member
תודה! ואם אני אופה באינגליש קייק-כמה עוגות

יצאו מכמות כזו של עיסה?

laleniya

New member
../images/Emo212.gifתלוי בגובה העוגה שאת רוצה../images/Emo3.gif

אם את מעוניינת בגבוהה אז 2 אם את רוצה להוסיף ציפויים או פירות אפשר גם ב-3 תבניות. יום נפלא ממני laleniya יהודית

dalia42

New member
ללניה, אפשר לקבל את המתכון לעוגה

שהיא ללא שמן. תודה

laleniya

New member
dalia42../images/Emo92.gif המתכון שורה מעלייך../images/Emo50.gif

אחרי הפעם הראשונה,אי אפשר להפסיק להכין אותה
ממני laleniya יהודית

dalia42

New member
ללניה, המון תודה! אבל בלי כל

סוג של נוזל, כמו מיץ תפוזים או משהו אחר? האם ניסית על בסיס המתכון לגוון את העוגה , למשל להוסיף שוקולד צי'פס, קוקוס ? אשמח לדעת. מבטיחה להכינה בסוף השבוע. שוב המון תודה.

laleniya

New member
שוקולד צ'יפס כן, ברגע האחרון בחישה אחת../images/Emo3.gif

קוקוס אני לא משתמשת, לא סובלת את הטעם לקוקוס יש גם כמות כולסטרול גבוהה דבר עיקרי - הקוקוס יכול לשנות את אופן תפיחת העוגה כך שהוא לא רצוי במתכון הזה.
ממני laleniya יהודית

raya

Well-known member
ועוגת התפוזים של koki כפי שיצאה אצלי.

simad1

New member
אחותי - יאמי - נראית מצויין ../images/Emo24.gif

מה קורה ? תתחברי למסנג'ר נתקשקש .....

למעלה