שלום לכולם..צהריים טובים

שלום לכולם..צהריים טובים

פעם קראתי,לא זוכר איפה ששוטר שנותן דו``ח ללא כובע,ניתן לערער על זה..בעצם זה לא חוקי והדו``ח לא תקף,זה מין פרצה בחוק...האם מישהו שמע על זה?ואיך ניתן להוכיח את זה. אתמול עצר אותי שוטר על חגורה..נתן דו``ח על מאתיים חמישים שקל..הוא היה ללא כובע,נתתי לו לרשום בסוף בקשתי ממנו שיוסיף שהוא היה ללא כובע כי מבחינתי זה לא דו``ח,הוא אמר שהוא לא שמע על זה..מי צודק.. האם כדאי ללכת לבית משפט או שבסוף אני יאכל את הכובע.תודה לכולם

בונדית

New member
כובע הינו תקנה פנימית של המשטרה

הדו"ח שקיבלת הינו חוקי אך מבחינת הנהלים של המשטרה ניתן להתלונן על כך. שוטר אמור לצאת אל אזרח כשהוא חובש את כובעו אך אין זה פוסל את העבירה שעשית. עדיף לשלם את הדו"ח וללמוד להבא לשים חגורה

אני לא שואל סתם

פשוט קראתי על זה כתבה בעיתון בזמנו...לכן שאלתי..רק רציתי לדעת אם מישהו יכול לאשר את זה-איפה החוק בקיצור קצת חומר בנושא

התשובה לשאלתך פשוטה לגמרי כנס ...

לא משנה למערכת בתי המשפט שלנו האם השוטר ירד אלייך לשם קבלת דו"ח תנועה גם עם ברמודה ולאפה עם פרגיות ביד ! (אני בכוונה מקצין את העניין) כמובן שאתה אכן ביצעת את העבירה השוטר אולי פועל בניגוד להוראתיו אבל העברה אכן נעשתה ואתה צריך למצות את הדיין בנושא זה . מה שכן אתה יכול בהחלט לפנות לקתצי"ת של התחנה שבו הוגש הדו"ח --קתצי"ת =קצינת תלונות הציבור . ולהתלונן על השוטר שהוא רשם לך דו"ח ללא הופעה מדוגמת ובצורה מרושלת , במקרה הטוב השוטר יאולץ לתת דו"ח הסבר למפקד שלו על מהות האירוע במקרה הפחות טוב וברוב המקרים , המפקד של השוטר יגיד לו שהיום הקתצי"ת שוב טלפנה ואמרה שהתלוננו על השוטר שהוא רשם דו"ח ללא כובע ושישים לב בעתיד והסיפור נגמר . לסיכום ברגע שאתה נתפס בביצוע עבירת תנועה אין שום דבר שיכול לבטל דו"ח בהופעת השוטר אז חבל בכלל להתווכח איתו על זה בזמן רישום הדו"ח . יום טוב וחג שמח .

למעלה