שלום לכולם - רציתי להתייעץ

mizkeren

New member
שלום לכולם - רציתי להתייעץ

בני בן שנתיים וחודשיים הולך לגן פרטי כחצי שנה. בחודשיים האחרונים אני ממש לא מרוצה ו"מתכסחת" די הרבה עם בעלת הגן. הבן שלי חוזר הביתה פצוע ופגוע כמעט כל יום. ביסים, שריטות , נפילות ומכות לא מובנות. אין לי ספק שלא מתעללים בו אלא פשוט לא משגיחים כמו שצריך. יום אחד הוא נסע בבימבה החצר בירידה ויש שטיח ירוק שלא היה מונח כמו שצריך הוא עף וחזר ען שיפשוף ועין מפוצצת רציני ביותר, והם לא טרחו להודיע לי. ניסתי להסביר אולי העין נפגעה אולי צריך היה בדיקת רופא, אבל פשוט נתנו לו ללכת לישון צהריים ולא הודיעו לי כלום. הןא חוזר עם שריטות בפנים מילדים אחרים ופעם בעלי אסף אותו ושאל מה קרה ? המטפלת אמרה לו קודם תראה את הילד השני ואז תשאל מה קרה לו. איזה מין תשובה זאת? בשביל מה אתן כאן אם לא למנוע את זה, ואני כן יודעת שזה גיל שנושכים ומרביצים ואני יודעת שגם הבן שלי כזה אבל בכל זאת אני שולחת אותו לגן שישמרו עליו ויחנכו אותו למה טוב ומה רע. בקיצור אלו דוגמאות בודדות לגבי הפציעות. חוץ מזה פתאום התגלה לי שהתפריט הוא לא בדיוק מה שהובטח, וגם על זה בעלת הגן טוענת שיוצא ימים שלא ניתן בדיוק להכין מה שהובטח ושצריך להיות גמישים. לדעתי קורנפלקס זה ממש לא ארוחת בוקר ממצה. מה ששבר אותי סופית זה שמאז שאני הגעתי לגן יצאו כבר לשלושה טיולים בימי שישי, כמובן בליווי ההורים ובתשלום שלנו. ביום שישי האחרון התנגדתי ואמרתי שזה לא מקובל עליי ושעליה להשאיר מטפלת תורנית להורים שלא מעוניינים להצטרף. אני עובדת בימי שישי ולא רואה סיבה לקחת יום חופש או מטפלת מכיוון שביום ראשון היא החליטה שביום שישי הקרוב יוצאים לטיול ועוד בספארי בבוקר בחום הזה. ניסיתי שוב לדבר עם בעלת הגן שדיברה אליי ממש לא יפה ואמרה לי זה מה יש זה הגן. אמרתי לה שאם ביום שישי לא תישאר תורנית בגן אני מוציאה את הבן שלי מהגן עוד היום. כמובן שלא נשארה תורנית. היא אומרת שאת הצ'קים שנתתי לשנה הבאה היא תחזיר לי אבל את יולי אוגוסט לא . מה אני יכולה לעשות ? אומנם לא מצאתי גן עדיין אבל אני מוכנה לקחת חופש מהעבודה ושהוא לא יילך מחר לגן. אז מה בעצם אני יכולה לעשות ? להפסיד את הכסף של יולי אוגוסט ? לבטל את הצ'ק של אוגוסט ? (חודש יולי כבר ירד) לשלוח אותו לגן ולבלוע את הלשון ? להוציא אותו מהגן ולתבוע אותה ? יש לציין שזה לא הבן הראשון שלי אלא השלישי ולעולם לא עמדתי בכזה מצב. כמובן שהתגובה הראשונית שלי הייתה ללכת ולעשות בלגן אבל... מצטערת שזה ארוך אני פשוט מתוסכלת ולא יודעת מה לעשות מחר. דרך אגב זה ממש תמצית העינינים יש עוד הרבה.

hedvalib

New member
תגובה

ברשותך אתחיל מהסוף: 1. לא מאיימים במשהו שאין בכוחך ליישם. אם אמרת שאת מוציאה את הילד מהמסגרת ואת בכל זאת משאירה אותו? זה נותן לגננת את הלגיטימציה לעשות ככל העולה על דעתה משום שההורים במילא "השפוטים שלה". סליחה על הקשיחות, אבל לאיים ולא ליישם זה משחק ילדים לא רציני. 2. בעניין התפריט. את יכולה לדרוש שמה שמפורסם על הלוח אכן יהיה בצלחת של הילדים. יש שינוי? אין בעיה , מכינים ממה שיש ותולים תפריט יומי. כדי שהגן יהיה אמין, יש ליידע את ההורים על שינויים (שאכן יכולים להתרחש ולא חשוב מאיזו סיבה) אותו דבר בדיוק לגבי סדר היום והפעילויות. מתכננים אך גם משנים בהתאם לנסיבות. 3. בעניין הטיול ביום שישי. מקובל בכל מסגרת חינוכית המכבדת את עצמה להשאיר מטפלת עבור הילדים שלא יוצאים. אכן דרישתך לא היתה מוגזמת. 4. בעניין השריטות, נשיכות, מכות. כאן, איני מסכימה איתך. ילד עלול לנשוך ילד אחר בנוכחותה הצמודה של הגננת/מטפלת. זה לוקח בדיוק חלקיק שניה. ילד עלול ליפול/למעוד גם על רצפה ישרה. כמובן שיש נלקוט בכל אמצעי הזהירות, אבל ילדים בני שנתיים +- כבר לא כל כך נשארים במקום אחד ולכן, צריך להזהר אך לא צריך על שריטה להעצים אותה עד לנקודת חבלה מסוכנת. 5. בעניין תשלום שכ"ל. את חייבת להודיע חודש מראש על עזיבה במהלך כל השנה. בחודשי הקיץ אין עזיבות !! אם הורה מחליט לעזוב את המסגרת הוא חייב לקחת בחשבון שהוא מפסיד את הכסף. את זה ודאי כתוב בחוזה ההתקשרות שחתמת עליו כאשר רשמת את ילדך למסגרת. 6. עיצה?! פרופורציה. יש תקלות - נא לשוחח עליהן בצורה שקולה. להמשיע ולשמוע. לראות מה הכי טוב לילדך. האם הוא אוהב ללכת לגן? אוהבת את הגננת שלו? אוהב את הילדים? בשבילו המסגרת עונה על הצרכים, כל היתר ניתן לדיון בינך לבין ההנהלה. קיץ נעים ומהנה, חדוה

mizkeren

New member
עוד שאלה לגבי חודש אוגוסט

אם הכנסתי את הבן שלי בחודש פברואר אני אמורה לשלם את אוגוסט מלא או לקחת את מס' החודשים שהוא היה בגן ולחלק?

hedvalib

New member
את אמורה לשלם חלקית

את אמורה לשלם את התשלום החודשי + 1/7 של חודש אוגוסט

yocmm

New member
הערה קטנה שלי

בנודע לשריטות וחבלות. אני לחלוטין מסכים איתך שזה טיבעי שילד יחזור עים מכות, שריטות, נשיכות וכד'. למעשה, אים הילד לא חוזר כך, מידי פעם, אני מתחיל לדאוג... יחד עים זאת, לפי מה שמתואר בהודעה, ולאור העובדה שלא לא הילד הראשון של הכותבת (קרן?) שניכנס לגן, כך שאני מתאר לעצמי שהיא מודעת לכך שילדים חוזרים מידי פעם חבולים, הייתי דואג טיפה. לדוגמה, אים הילד חוטף חכה בעיין, הייתי רוצה, שלפחות יתקשרו אלי, יודיעו לי, ויתנו לי להחליט אים אני רוצה לקחת אותו או לא. תשובה כמו "תראה את הילד השני" היא, איך לומר את זה בעדינות, לא ממש מיקצועית... יוסי

mizkeren

New member
זה בדיוק מה שאני אומרת

ברור שילדים נופלים , נחבלים וגם נושכים ומרביצים, אבל הכל צריך להיות במינון הנכון. בדיוק על זה אני מדברת - כשאני הגעתי לקחת אותו מהגן וראיתי את הפנס בעין אני פשוט רתחתי שלא הודיעו לי וזה גם מה שניסיתי להסביר לה. ברוך השם העין לא נפגעה - אבל הלכתי לרופא כ - 3 שעות אחרי שזה קרה כי לא הודיע לי. ואם חס וחלילה היה נזק ? "תראה את הילד השני" בדיעבד הבנתי שזו תשובה שמתאימה לאבא לשמוע כי בעלי לא לקח את התשובה קשה כמוני (ואני לא מכלילה את כל האבות אלא בעיקר את בעלי). היא רחוקה מלהיות מקצועית ולא מעוניינת לפתור בעיות. היום לא שלחתי אותו לגן, אבל היא הבהירה לי חד משמעית שאנחנו חתומים על חוזה ואת הכסף של יולי אוגוסט לא נראה. לגבי ההתראה שאמרת של חודש עזיבה מראש זה נשמע לי רלוונטי אם עוברים דירה או משהו כזה, לא אם לא מרוצים מהגן. הרי בחוזה אין סעיף שבמידה ולא תהיו מרוצים מהגן אז . . . לגבי האוכל דיברתי - ותשובתה היא שכרגע יש למבשלת בעיות משפחתיות והיא לא מצליחה להגיע כל יום. עם כל הכבוד אותי זה לא מעניין אני שלחתי את הבן שלי מבחירה לגן הזה על סמך מה שהובטח ודובר - ואני חושבת שב - 2600 ש"ח לחודש שאני משלמת אני צריכה לקבל תמורה מלאה ויותר מזה, גם אם לא ממש מוצא חן בעיניה מה שאני אומרת היא צריכה לנשוך שפתיים ולהבין שאני לקוחה שלה והיא נותנת שירות. מעבר לנושא הכספי שאני לא יודעת מה לעשות אני מתוסכלת מזה שאני בתור אמא בחרתי לבן הקטן שלי גן כזה גרוע. הגדולים שלי היו בויצו ואולי הגן לא היה חדיש, ונקי ומושקע, אבל לפחות כל מה שהובטח היה. הבן שלי מבלה בגן יותר שעות ביום מאשר בבית והייתי מצפה ששם ייתנו לו את הערכים החשובים כמו לא לאלימות. אצלנו בבית אין אלימות גם לא בין האחים ומפתיע שגם לא מצידו. אז מה לעשות ?

hedvalib

New member
ההבדל בין מסגרת פרטית לעמותה ציבורית

לכל מסגרת חינוכית המכבדת את עצמה ואת העקרון של מתן שירות אמין לילדים ולהוריהם יש מס' חובות יסוד. 1. לספק את הצרכים הבסיסיים לילדים 2. לארגן את הסביבה החינוכית שתהייה מותאמת לגיל הילדים ולהתפתחותם 3. לצוות את אנשי המקצוע המתאימים כדי שיתנו מענה הולם לצרכים הנ"ל של הילדים. 4. לתרום להורים בהתאם לרצונם בתחומים שונים שיש להם קשר ישיר להתפתחות ילדם. עד כאן חובות המסגרת החינוכית. בכל מה שאת מעלה בהודעתך את מחדדת את הפערים בין הרצוי והמצוי. כמו שתשובה בעניין המבשלת אינה לעניין ואינה מוכיחה על מקצועיות המנהלת כן התשובה של המטפלת אינה מקצועיתואינה מוכיחה על הבנת צרכי הילד וההורה. על זה אין לי שום יכולת להשפיע. השפעתי במקומות ובזמן שהיתי בתפקיד שחייב אותי לעשות זאת. את צודת בכעסך ו/או באכזבתך, אכן בחוזה שההורה חותם לקשר בינו לבין המסגרת אין שום התיחסות לביקורת על המערכת (חוזה סטנדרטי דואג לטובת המערכת) לכן, אם שתגיעי שאיזו פשרה או שתוכלי לפנות את הארגון שבגן משתייך לו או לבית המשפט לתביעות קטנות. ועוד משהו, בין העמותה הציבורית (ויצו - או כל עמותה אחרת הפועלת בשטח) לבין כל מסגרת פרטית יש הבדל יסודי והוא הפיקוח, החובה לקבלת הדרכה, החובה להתעדכן ולתת מענה הולם לגורמי שטח רבים (האגף לגיל הרך בעמותה, משרד התמ"ת , הפיקוח בשטח , וכמובן ההורים). קיץ נעים ורגוע, חדוה

bootsdora

New member
פתרון פשוט מאוד

מזה גן ??? אם את לא מרוצה מהגן וגם ככה את משלמת המון עבור הדבר הזה ומקבלת כלום אז מדוע לא תשלמי לבייביסיטרית??? אם את צריכה מישהו שישמור לך על הילדים אז תזמיני בייביסיטרית הביתה או שתשימי אותו במשפחתון. ככה או ככה התוצאות כששולחים ילד לגן לא משהו ילדים גדלים בצורה הרבה יותר טובה בחינוך הביתי כדאי מאוד לקרוא את החומר שיש באתר ולחשוב שוב אם כדאי בכלל לשלוח את הילדים למקומות כאלה. סתם להשכלה יש בארץ מעל 500 משפחות שילדיהם בחינוך ביתי. הרבה אנשים לא מודעים לזה בכלל אבל יותר ויותר אנשים מבינים שזה מה שהכי נכון היום לעשות כשמשרד החינוך לא דואג לילדים שלנו בצורה הגיונית בנוסף כדאי לעיין בדוח שיצא במרץ 2008 שבו תגלו שתוכנית הלימודים לא עודכנה כבר המון זמן, שכל ילד שלישי קורבן לאלימות, וכהמון ילדים יושבים סתם 15 שנה כדי לא לצאת עם בגרות מלאה..... http://www.ab-lifeschooling.com

למעלה