שלום לכולם

leemor

New member
שלום לכולם

אני ובעלי בעזרת השם עומדים גם כן לנסוע לארה"ב --- עדיין אין תאריך מוגדר אבל זה בתכנון. אם כמה כסף כדאי להגיע??? כהתחלה??? אשמח לשמוע עוד דברים מכם לגבי כל התהליך הזה... ועצות חכמות. תודה יפעת

Galit L

New member
אין סכום מוגדר

יפעת שלום! זה נורא תלוי האם את מגיעה עם הציוד שלך מהארץ או ללא הציוד. אנחנו למשל אמורים ליסוע עם הבגדים שלנו בלבד. ונמסר לנו שבתור התחלה צריך לפחות בין 10000$ - 15000$. כולל שכירות של דירה, רכישת מכונית ועוד..

leemor

New member
גלית

ומה אתם עושים עם כל הדברים בבית??? זה אחד מהדברים שאני לא יודעת מה לעשות איתם. יש מקום שמאכסנים דברים לכמה שנים???

אנחנו עשינו משלוח

של כל תכולת הבית מלבד רהיטים. את כל הרהיטים מכרנו ואת שאר הדברים פיזרנו בקרטונים אצל חברים ומשפחה... כשנחזור יהיה לנו ממש quest ארוך כדי לקבץ את הדברים שלנו בחזרה... אני לא יודעת אם בישראל יש שירותי אחסון אבל אני יודעת שכאן יש ובשפע.

leemor

New member
אויייי GOD!!!! ../images/Emo13.gif

אני רק חושבת איך אסתדר עם כל הדברים האלו.... כמה בערך עולה לעשות משלוח מהארץ??? זה קטע שמאוד מטריד אותי כי אני פשוט לא יודעת מה נעשה עם הכל, למכור לא נמכור כי הם חדשים. לקחת אני לא יודעת אם זה שווה כי מרבית הדירות שם כבר מרוהטות. טוב כשנגיע לזה נשבור את הראש
מחכה לראות את המאמר שלך על קניית רכב. יום טוב או לילה טוב --- יפעת

Galit L

New member
ציוד הבית

יפעת שלום! אנחנו בצער רב השכרנו את הבית מרוהט עם כל הציוד שהוא חדש לגמרי ואת התכולה השונה של הבית איחסנו אצל ההורים. יש מקומות בארץ שמאחסנים את כל התכולה בבית אבל לפי בדיקתי זה עולה בערך 20$ לחודש במידה וקיבלת דיל מצויין והאיחסון הוא לתקופה מאוד ארוכה המחירים שבד"כ קיבלתי היו בין 50$ - 60$ לחודש שזה המון כסף. שיהיה בהצלחה גלית

ענת צ

New member
יפעת, שלום!

אני לא יודעת את הסכום המדוייק שאת צריכה, אבל תנסי לחשב לפי: קניית אוטו, שכר דירה של לפחות 3-4 חודשים מראש (חודש שכירות, פיקדון של 2 חודשים, כן/לא תשלום למתווך), קניית ציוד ראשוני לבית (תלוי בשאלות אם את מביאה את כל התכולה או לא, שוכרת מרוהט או לא. בכל מקרה, יש סכום להצטיידות ראשונית), הוצאות החודש הראשון וכמובן - עוד סכום להוצאות הבלתי צפויות... כפי שאת רואה, בחודש הראשון מוציאים כמות נאה של כסף בבת אחת. כדאי לך לקרוא את המאמר של עדי על שיטת האשראי בארה"ב, אז תביני שכדאי להגיע עם סכום כסף גדול בהתחלה, כי אין כל כך אפשרויות למשיכת יתר כמו פה (אלא אם כן את מושכת מחשבונך בארץ, זה משהו אחר.) עדי, איך מפנים למאמרים שכתבת (אשראי, אוטו)? אני משתפת אותך בעצות שקיבלתי מחברים שנסעו, מכיוון שאנחנו עוד כאן, ניסע רק באמצע יולי. בכל מקרה, יש המון תיכנונים מראש ובאמת כדאי להתחיל לתכננן ולהתכונן. אתם יודעים לאן בארה"ב? בכל אופן, שיהיה
, ביי,ענת.

ענתוש - הפניה למאמרים

נמצאת בראש העמוד ודרכה ניתן להגיע למאמר על האשראי. את המאמר על רכישת רכב עדיין לא העליתי כי צריך "לתרגם" אותו לפורמט של המאמרים בפורום עם כל הלינקים וזה המון עבודה, אבל אעלה אותו בקרוב! שמחה מאוד מאוד לראות אותך כאן!

יפעת אני רואה שכבר קיבלת כמה תשובות

ממש נהדרות אבל אשמח להוסיף את שלי. תוכלי קצת לספר לנו למה אתם באים עבודה? לימודים? והסיבה שאני שואלת הי כי כמובן אם יש עבודה אז יש הכנסה די מיידית ואם באים ללימודים כמו שאנחנו באנו, לוקח לפעמים לבן הזוג זמן ארוך למצוא עבודה, וכמובן כל עניין אישורי העבודה והניירת. המלצתי היא, באין הכנסה, לקחת בחשבון הוצאות מחייה של ששה חודשים לפחות. אני יכולה לספר לך על ההוצאות שלנו אבל זה מאוד מאוד תלוי באיזור. באיזור שלנו (Ithaca, NY) שכר הדירה נמוך יחסית. אנחנו משלמים 710 דולר על townhouse של שתי קומות ושני חדרי שינה גדולים ויש לנו שתי מכוניות. תקציב האוכל החודשי שלנו (לא רק אוכל, קניות בסופר) הוא לפחות 600 דולר לחודש לשני אנשים. חשמל עולה לנו בערך 150 דולר לחודש, כל חודש (ממוצע שנתי כולל חימום בחורף) טלפון אנחנו משלמים כ-200 דולר בחודש בגלל הרבה שיחות לארץ מכוניות, טיפולים דלק וכד´ עולות לנו כ-200 דולר בחודש קחי בחשבון הוצאות התארגנות כפי שכבר נאמר, קניית רכב (המחירים מאוד תלויים בסוג הרכב, חדש/משומש והתקציב), 3 חודשי שכירות (ראשון, אחרון, פיקדון), שכר מתווך במידת הצורך, וכמובן תלוי בהתארגנות שלכם תקציב לריהוט וסידור הבית. תקציס המחייה המינימלי החודשי שלנו עומד על כ- 2500 דולר בחודש, ואנחנו באיזור זול. בבוסטון או בעמק הסיליקון ודאי תצטרכי לקחת בחשבון הפרשי שכירות גבוהים וגם כ- 30% עלייה ביוקר המחיה. מקווה שנוכל לעזור יותר,

שטיבלמן

New member
אני חייב להגיד

שפשוט מפחיד לשמוע את הפירוטים הללו!! תמיד אומרים "אמריקה זולה". איך זולה אם חשמל עולה כ- 150 $ לחודש... מכונית - 200 $ לחודש...פשוט מפחיד!! ואת עוד אומרת שהאיזור שלכם זה איזור זול יחסית (למרות שאם את אומרת שזה בקרבת אוניברסיטה, מן הסתם זה איזור די יקר כי יש הרבה ביקוש שם - סטודנטים, מרצים. כך לפחות לי זה נשמע). שאלת תם - איך אתם מסתדרים? נשמע שאם הבעל לומד, האשה חייבת לעבוד, לא? האם את כבר עובדת? (וסתם מעניין למרות שלא רלוונטי לסיטואציה שלנו - אם את עובדת - כיצד הצלחת להוציא ויזת עבודה? אם זה לא אישי מדי) המון שאלות, אני יודע.. אבל ככה זה כשמתרגשים לקראת המעבר!

כמה תשובות

"אמריקה זולה" מתייחס לרוב לקניות שישראלים עושים - מוצרי חשמל וביגוד זולים כאן באופן יחסי. המחיה לא, אבל המשכורות בהתאם. החשמל פה יקר. אחזקת רכב לא מאוד יקרה, ואל תשכח שלנו יש שתי מכוניות ואנחנו נוסעים הרבה, מה שכתבתי כולל דלק וביטוח שזה באמת לא הרבה. האיזור שלנו זול מאוד מבחינת דיור. בבוסטון על בית כמו שלי הייתי משלמת 2500 דולר, בני יורק אולי 4000 ובאיזור עמק הסיליקון בערך 2000. לגבי המצב שלנו, התשובה היא כן. יובל על מלגה שלא מספיקה לנו למחיה מעבר למינימום האפשרי והחסכונות נשרפים מהר. אני עבדתי עד לא מזמן ועכשיו אני שוב מחפשת. יובל על ויזת J1 ואני על J2 שמאפשרת לי לבקש אישור עבודה כל שנה.

leemor

New member
תודה לכולם../images/Emo51.gif

עדי -- רק רציתי לומר לך שאת מקסימה והפורום הזה מקסים והאנשים שנכנסים לכאן באמת עוזרים כמו שצריך --- אני חושבת שזה גם מאוד תלוי במנהל/ת הפורום אז תמשיכי כך. עכשיו -- אנחנו נוסעים קצת להיות עם אחותי שנשואה שם המון המון שנים עם אמריקאי --- יש לנו GREENCARD. אני מקווה שבעלי ימצא עבודה כבר מהארץ. מה לגבי ביטוחים וכאלה -- הבנתי שהם יקרים מאוד שם??? והקניות שאת אומרת שהם לפחות 600 דולר --- האם את מדברת על זוג או זוג + ילדים??? אנחנו מתכננים לנסוע לשיקגו... ידוע לכם מה קורה שם מבחינת שכירות וכאלה???

קודם כל שיהיה בהצלחה

ותודה על המחמאות. בקשר לשאלותייך, תצטרכי להסביר על איזה ביטוחים את מדברת. אם את מתכוונת לביטוח רפואי, אכן הוא יקר, אבל לרוב הוא מוצע ע"י המעסיק במקום העבודה כאשר המעסיק מכסה חלק נכבד מן העלויות ואז זה באמת לא נורא. כמובן תלוי בסוג העבודה ובגודל החברה, ככל שהחברה גדולה יותר הביטוח הרפואי שלהם לרוב מוצלח וזול יותר. אם אין לכם ביטוח רפואי במסגרת עבודה הייתי מציעה להסתכל על דייויד שילד - חברת ביטוח ישראלית לישראלים בארה"ב המציעה ביטוח רפואי מקיף במחירים הכי זולים וכמובן מופנית ספציפית לישראלים (למשל הם מטיסים את ההורים שלך ללידה אם את יולדת כאן!) את צריכה לברר היטב אם יש להם providers כלומר רופאים ובתי חולים שמשתתפים בתוכנית שלהם באיזור מגורייך. אני מאמינה שבמטרופוליטן כמו שיקגו יהיו די והותר ספקים. ניתן להגיע אליהם דרך הלינק הזה. לגבי ביטוח רכב אני לא כל כך מכירה את הנושא באילינוי אבל כן ביטוח רכב כאן הוא די יקר, יחסית. יש לי מאמר שלם על נושא רכישת רכב וביטוח והוא יעלה לפורום בימים הקרובים, הוא אמנם עוסק במדינת ניו יורק אבל רבים מהנושאים שם כלליים לארה"ב כולה וודאי יכולים לתת לך מושג כללי של מה לחפש. אנחנו משלמים על שתי המכוניות שלנו כ- $700 לחצי שנה, כלומר $1400 בשנה וזה כולל גם ביטוח חובה וגם ביטוח מקיף טוב, אבל זה באמת מחיר זול ובהתחלה עד שצוברים היסטוריה המחירים הם גבוהים בהרבה (בשנה הראשונה שילמנו כמעט כפול). לגבי קניות ותקציב סופרמרקט, אנחנו רק שניים ואין לנו ילדים, רק חתולים, וזה לא כולל אוכל לחתולים. כן, האוכל פה ומוצרי מכולת מאוד מאוד יקרים בעיקר ירקות, כשפאונד עגבניות עולה $3 (כ-30 ש"ח לקילו!!) בהשוואה לקילו עגבניות 4-5 ש"ח בארץ... וזה בלי להשתולל בכלל. אני ממש לא מכירה את מחירי השכירות בשיקגו אבל אני מניחה שאם הם דומים לכל מטרופוליטן גדול תוכלו לצפות לשכירות של 1500-2000 דולר בחודש על דירה של שני חדרי שינה, וייתכן שאפילו יותר, כדאי לבדוק באתרים כמו www.apartments.com או www.homestore.com כדי לראות את טווחי השכירות באיזור המדוייק שאתם נוסעים אליו. מקווה שעזרתי, וחג שמח!

סינאן

New member
וההכנסה?

שלום לכולם מהי ההכנסה של הנדסאי או מנהל תפעול אחראי צוות ואז אני אבין איך זה מסתדר עם ההוצאות

שלום סינאן

אינני חושבת שיש באפשרותנו לתת לך מידע לגבי הכנסה. הרכבי ורמות השכר תלויים בגורמים רבים ומשתנים כגון המיקום, גודל החברה, הנסיון ועוד תנאים רבים אחרים. אני מציעה לך לבקר באתר המצורף ולבדוק את תנאי ההעסקה במקצוע שלך על פי מחקרי שוק בתחום. בהצלחה!

leemor

New member
תודה עדי

תודה ---
יש לי שאלה קטנה.... עדיף לדעתך לקנות רכב משומש בסכום קטן או לעשות LEASING ???!!! כהתחלה בכל אופן.

לדעתי עדיף לקנות

כתבתי על זה מדריך שלם שאעלה אותו לאגף המאמרים בקרוב... ליסינג לדעתי זו לא שיטה מי יודע מה אבל יש כאלה שיגידו שכן. הכל תלוי בכמה מיילים אתם מתכוונים לנסוע ולכמה זמן תהיו כאן. אישית אני חושבת שעדיף לקנות רכב שיהיה שלך...

roy269

New member
אם אתה בעל עסק עצמאי

אשר יכול לרשום את הליסינג כהוצאה של העסק - אז לך על ליסינג

למעלה