שלום לכולם,

I s t a r

New member
שלום לכולם,

הוצע לי להתחיל ללמד עברית בחו"ל לקבוצות קטנות ולמרות שיש לי ניסיון רב בהוראת אנגלית, אני לגמרי אובדת עצות לגבי כיצד להתחיל ללמד עברית. האם מתחילים באותיות? ניקוד?צלילים? מילים? אני בעצמי לא יודעת את החוקים הלשוניים וגם לא בטוחה שללמד שפה ברמת דיבור מחייבת לעבור דרך כל החוקים הללו אבל אשמח לשמוע המלצות (אם יש) לגבי איך לגשת לנושא הזה. האם מישהו כאן מכיר אתרים עם מערכי שיעור להוראת עברית למתחילים או כאלה עם מעט ידע? האם יש למישהו כאן ניסיון כזה? אודה מאוד מאוד לכל הכוונה ועצה!

גנגי

New member
לעניות דעתי

מי שאין לו ניסיון בהוראת עברית לא יכול סתם ככה להתחיל ללמד עברית. יש באוניברסיטה העברית בירושלים קורסים מצוינים של היחידה לעברית - ואפשר ללמוד שם הוראת עברית לדוברי שפות אחרות. מומלץ מאוד לעשות זאת ולא להסתמך על ניחושים או על עצות מהאינטרנט. הקורסים שלהם טובים מאוד, באחריות, והם מקנים גם ידע וגם כלים למטרה הזאת בדיוק.

I s t a r

New member
ובכל זאת...

מכיון שאני גרה בחו"ל , אשמח לקבל המלצות והכוונה לאתרים או ספרים/חומרי לימוד בנושא. תודה!

לשונאי10

New member
אין כאן שום "בכל זאת"

חוסר הידע והניסיון (ובעיקר הידע) שלך בהוראת עברית יקרין החוצה ותלמידייך פשוט לא יבינו את מה שאת מלמדת. אי אפשר ללמד מקצוע בלי הכשרה! לכי ללמוד קורס להוראת העברית כשפה שנייה, כפי שהציעה גנגי. זה עדיף על ללמד על-סמך עצות מהאינטרנט, לא?

למעלה