שלום לכולם :)

שלום לכולם :)

היי, אני בן 21 ויש לי שאלה, לא ממש מצאתי פורום שמתאים לעניין שעליו אני רוצה לשאול אז החלטתי לשאול כאן אולי אקבל מענה. אז ככה, אני שואל בנוגע לקפאין, הקדמה, מאז ומתמיד זכור לי (גם בתור ילד) שהיינו שותים נס קפה בבית, בבוקר, לפני השינה וכו'.. והנס קפה בשבילי זהו סתם עוד משקה, אני לא מייחס לו חשיבות מסויימת כמשהו מעורר ובדיוק על זה אני רוצה לדבר, אני שותה כמעט 8-9 כוסות ביום, אני שם הרבה קפה ומעט סוכר, לפני השינה, בלילה.. בבוקר תמיד. אנשים שסיביבי לא מבינים איך זה לא מעורר אותי, אגב אני מדבר גם על קפה שחור שיש לי תקופות שאני שותה, פשוט לא מרגיש שום הבדל.. יתכן שקפאין, ברמות שאני שותה, בנס קפה או קפה שחור (מקסימום כפית וחצי) לא מעורר אותי כי אני רגיל אליו? תודה מראש.

קפאין

שלום שאוליקו, אני מבינה שהקפה הוא חלק מהשתייה היומית שלך, האם אתה שותה גם מים, משקאות אחרים במשך היום? היות וכמות הקפאין הנצרכת היא גבוהה אתה כנראה כבר לא מרגיש את ההשפעה המעוררת שלו. בכמות קטנה לקפאין השפעות חיוביות כגון מגביר עירנות והפגת עייפות (באוכולוסיה בריאה), אך בכמויות גבוהות לקפאין כבר יש השפעות שליליות כגון: כאבי ראש, חרדה, עצבנות - כמובן שהתגובה היא אישית ומשתנה מאדם לאדם. חשוב לזכור שקופאין נמצא גם בשוקולד, קולה, תה, משקאות אנרגיה (רד בול). צריכה מומלצת של קפאין ליום היא 300 מ"ג קפאין שזה שווה ערך לכ- 3 כוסות נס קפה ליום/קפה שחור. המלצתי אליך היא לצמצם את כמות הקופאין ליום, ניתן לעשות זאת בהדרגה ולהפחית את כמות הקפאין מ- 9 כוסות ל- 7 לתקופה מסויימת וכך הלאה עד שתגיע ל- 3 כוסות ליום, כך גם תפחת כמות הסוכר אותה אתה הצורך במשך היום. אני חייבת להתיחס לגילך הצעיר שהוא יתרון- ככל שתעשה שינוי בגיל צעיר יותר כך יהיה יותר קל בעתיד. בהצלחה! אביטל

היי, תודה על המענה - תגובתי :

אני שותה בערך בקיץ 3-4 כוסות מים והשאר נס קפה או קפה שחור, ובחורף אני שותה *רק* נס קפה. האמת שאין לי כאבי ראש, אני אדם ממש רגוע.. פשוט רק חושש שזה מזיק ואם זה מזיק באיזה אופן כי בנתיים אני חש מעולה, גם אני עוסק בפעילות גופנית יומיומית.. לגבי רד בול, אני שותה מדי פעם, לא מרגיש שוב הבדל, אם אני שותה רדבול בלי אלכוהול (כי בדרך כלל מוסיפם לו וודקה) אז זה סתם עוד משקה מוגז, עם אלכוהול אני מקבל השפעה נורמלית של אלכוהול.. אני חושב אנסה להפחית ל4 כוסות.. :)

המשך תשובה קופאין

היי אז השתייה העיקרית שלך במשך היום היא קפה, אם כך כל הכבוד על ההחלטה להפחית את הכמות ולנסות להוסיף עוד מים במשך היום (גם בהדרגה) במיוחד אם אתה עוסק בפעילות גופנית. דבר נוסף לגבי קפאין, כפי שציינתי קודם ההשפעה של הקופאין משתנה מאדם לאדם וההשלכות השליליות יכולות להתבטא בטווח הארוך לכן חשוב כמו כל מזון אחר לצרוך במתינות. לגבי רד בול אין שום בעיה בצריכה מידי פעם- שוב נושא המתינות. אביטל

למעלה