שלום לכולם.

sapironet22

New member
שלום לכולם.

אני רוצה טיפה רגע לדבר על מראה חיצוני. כמו לכולנו, יש ימיםשמרגישים יותר טוב עם ע צמך ויש פחות. נמאס לי שיש ימים שאני ניראת טוב ויש ימים שממש לא. נמאס לי להתעסק בזה. וכל פעם כשאני לא ניראת טוב, אנשים אחרים גם רואים את זה . וזה לא בראש . אמרו לי . וכשאני משדרת שכן,אז כן. נמאס לי להשקיע אנרגיות בלחשוב שאני ניראת טוב. בא לי פשוט להיראות טוב, לדעת בכל כולי שאני יפה וזהו. לא להשקיע בזה אנרגיות ומאמץ. אני לא אומרת לא להשקיע אנרגיות בדיאטות או בבגדים או בדברים שגורמים לך להרגיש טוב עםע צמך, או בשיער. אני אומרת שנמאס לי להשקיע אנרגיות בללכת ברחוב ולשנן שאני יפה כל הזמן.כי זה קצת עזר. אבל דיי. מה ניתן לעשות<? אפילו אם אני עושה קוקו, ישר אני מרגישה לא יפה, או אם השיער מתלבגן מהרוח, או זז אחורה ישר אני מרגישה לא יפה. כאילו השיער הוא חלק דומיננטי מאוד בפנים שלי, שהם לכשלעצמן לא משהו, ואיתו הן אכשהוא מתסדרות. אני חייבת לציין, שלפני שנה הלכתי לי לתומי ברחוב, ושמתי לב שאני הולכת עם הפרצוף למטה. באותו רגע החלטתי, איזו זכות יש לי לא להיות? לא לחיות? באותו רגע, הבנתי שאני לא רוצה ולא מגיע לי להסתובב עם הראש מטה, והרמתי ראש,זקפתי גב והבטתי על העולם. מאז כן השתפר הביטחון, אבל עדיין אני מרגישה שאם אני אגיד לעצמי כל יום שאני יפה ,למשל, זה ביטחון לא אמיתי. הוא לא בא באמת מבפנים. תראו, אני בתקופה לא כל כך טובה עכשיו. אני מאמינה שיהיה טוב, ומאמינה בסוד. מאמינה שאצא מהכל, ובעצם חושבת מה רע לי בחיים? עכשיו כשכתבתיי את המשפט הזה,בא לי לכתוב שאני בתקופה טובה. כי בעצם מה רע לי בחיים? ואני חושבת שאני בחורה דיי חכמה, או ל]חות זה מה שאומרים לי, שיכולה לעשות,להיות מה שבא לה ולחוות. ובאמת אני לפני גיוס ובא לי לצאת להנות ולא להרגיש את הריקנות הזו מדי לילה. נראה לי שהריקנות נובעת גם בגלל שבזמן האחרון אני לא יודעת מי אני,ואיבדתי קצת את עצמי. מי אני, מה אני? אני מרגישה ריק. שאין משהו שם. יצאתי עם בחור למשל, והרגשתי שזה לא זורם.,אני לא אומרת שזה באשמתי, אבל הרגשתי שאין לי מה להביא.חשוב לי לפני הצבא לפתור את הדברים האלו עם עצמי. ובאמת זה גורם לי לא להיכנס לקשר. למרות שזה יבוא ביחד אולי? מישהו יודע איך נהיים שלמים עם עצמך באמת?! אני חושבת שכרגע אני במאין חיפוש אחר עצמי. אני שואלת את עצמי ''מי זאת ===[השם שלי]''..מה היא אוהבת? מה היא רו צה לעשות? אני מודעת לזה שיש בי חלק הרסני. חלק שרוצה להרוס את עצמי. וזהו חלק שהייתי מאוד שמחה להיפטר ממנו. החלק הזה התבטא באכילה כפייתית במשך שנתיים, אכילה שבגללה לא הרגשתי טוב, כאבה לי הבטן, הגדלתי את הקיבה, נכסנתי לדיכאון וכו' וכו'. זה כמו שאני נוגעת למשל בפצעונים בפנים, באותו רגע לא אכפת לי מכלום ואני אומרת לעצמי באותו רגע ולא אכפת לי מכלום, ואני אוכלת ואוכלת.. ופעם אהבתי את הגוף שלי. וכשמחמיאים לי אז אני אומרת לעצמי, למה להרוס לעצמי? אני ממש מרגישה שהחלק ההרסני הזה מעיב עליי.מאיפה הוא בא? ומה ניתן לעשות? כמו כן, אני מצטערת שההודעה יצאה מבולגנת. פשוט היו לי כל כך הרבה דברים לפרוק,שלא ידעתי מה קודם. תודה רבה. ואגב, אני בת 18.

scorpion86

New member
את בתהליך טוב

כתבת כמה דברים. בזמן שיש לי אני אנסה לעזור ולהתייחס לכמה מהם. "לי שיש ימים שאני ניראת טוב ויש ימים שממש לא. נמאס לי להתעסק בזה." כל פעם שאת תתעסקי בדברים חיצוניים, תיצמדי אליהם ותהיי תלויה בהם, במוקדם או במאוחר, את תהיי ממורמרת. יש כאלה שמרגישים את המרמור הזה רק אחרי כמה שנים. מה שבחוץ הוא חסר משמעות. כלב- איזה משמעות יש לו? שולחן- איזה משמעות יש לו? גוף של אשה- איזה משמעות יש לו? שום דבר. תמיד יהיו נשים יפות ממך ותמיד יהיו כאלה מכוערות ממך. שימי את עצמך בחברת נשים יפות ותרגישי רע. שימי את עצמך בחברת נשים מכוערות, ותרגישי טוב. הגוף שלך נשאר אותו דבר אבל רק המשמעות שאת מעניקה לו, קובעת מה תרגישי. הגוף לכשעצמו- חסר ערך. איזה משמעות תבחרי לתת לאיך שאת נראית? תלוי בך. האם הגוף שלך נועד להיות תצוגת אופנה עבור אנשים אחרים? האם הוא כל הזמן חייב להראות טוב? האם הוא מייצג את מי שאת? מה המשמעות שתבחרי לתת לו? שבי עם עצמך עכשיו ותהרהרי בזה ותכתבי את התשובה. "וכל פעם כשאני לא ניראת טוב, אנשים אחרים גם רואים את זה . וזה לא בראש . אמרו לי . וכשאני משדרת שכן,אז כן" אני לומד פסיכולוגיה. ויש ניסוי שאולי תאהבי לשמוע. לקחו קבוצה של נשים נאות, עם דימוי עצמי נורמלי או חיובי. אמרו לכל אחת להסתובב בסביבה מסוימת ולהבחין כמה אנשים מביטים בהם, איך מתייחסים אליהן אנשים אחרים וכו'. לאחר מכן, לכל אחת מהנשים אמרו שהם ישנו להם את הפנים בצורה כזו שהן יראו מכוערות. ואז הן יעשו עוד פעם את הסיבוב הזה בחוץ ויבדקו איך יהיו תגובות האנשים. הם הראו להן את עצמן במראה. כך שהנשים השתכנעו שעכשיו הם באמת מכוערות. אבל החוקרים עשו עוד משהו שלא גילו על כך לנבדקות- הם הורידו להן את האיפור והחזירו את הפנים שלהן למצב המקורי. הנבדקות לא ידעו על זה. הנבדקות הסתובבו בין האנשים והן העידו שהאנשים יותר נגעלים מהם, שהיחס אליהן מחפיר (הן הצביעו על ממש התנהגויות רעות של אנשים!), שמתייחסים אליהן בבוז. והן היו נראות כמו מקודם! הן רק לא ידעו על זה. אז לדימוי העצמי שלך יש השפעה מכריעה על ההרגשה שלך. מכיון שהרגש שלך משפיע גם על איך שאנשים מתייחסים אלייך. אם את חושבת את עצמך לקורבן או למשהו דוחה, אז אנשים אחרים יחזקו את הדימוי הזה שלך. וזה בלי קשר לאיך שאת נראית באמת (תזכרי את הניסוי). הסביבה שלך תמיד משקפת לך את איך שאת מתייחסת לעצמך. תמיד. אין יוצאים מהכלל. "נמאס לי להשקיע אנרגיות בלחשוב שאני ניראת טוב" אבל הנה בא המכשול- את צריכה לחשוב כל הזמן על עצמך באופן חיובי. ובאיזשהו שלב, ובצדק, נמאס לך. נמאס לך מכיוון שאת עוד לא הבנת. בפנים, בעומק, את לא מרגישה יפה, את לא מרגישה ראויה, את מגנה את עצמך ודוחה את עצמך. אבל כלפי חוץ את מנסה לשדר שאת יפה. מחשבות חיוביות זה דבר נחמד, אבל הבעיה היא שברוב המקרים מחשבות חיוביות הן רק ציפוי דק שמתחתיו יש מסה כבדה של מחשבות שליליות. למה את אומרת לעצמך "אני יפה"? למה את צריכה לחזור לעצמך על כך? בגלל שבפנים את מסתירה משהו. אדם שבאמת מבין שהוא יפה, לא חושב על עצמו שהוא יפה. הוא פשוט יודע את זה. יבוא אלייך אדם ויגיד לך "תשמעי, אני מאמין בך בביטחון מוחלט". את תהרהרי לעצמך... מזה בדיוק ה"מוחלט" הזה? למה הוא היה חייב להגיד מוחלט? מה הוא מסתיר שם? לא מספיק להגיד שהוא מאמין וזהו? ולמה הוא צריך להגיד שהוא מאמין בכלל? האם זה מכיון שעמוק בפנים הוא לא מאמין? העניין הוא שוב- המשמעות שאת נותנת למראה החיצוני שלך. אם את תחשבי את עצמך לשחקנית תאטרון שכל הזמן צריכה לתת הופעה, שכל פעם שהיא יוצאת מהבית, זה כאילו שהיא עולה על הבמה ומתחילה לשחק, אז את תתני למראה החיצוני שלך משקל כבד, את תהיי תלויה במה שאחרים חושבים עלייך. ואת לא יכולה לדעת בוודאות מה הם חושבים. לכן את במצוקה. ויש מלא סוגי אנשים- יש כאלה שאוהבים בלונדיניות, ויש כאלה שאוהבים מלאות, יש אנשים שעבר עליהם יום רע, ויש אנשים מחויכים. כל אחד והסרט שלו. ואת תלויה בהם: מחמאה תעלה אותך לשמיים ומילה רעה תכניס אותך לדיכאון. תסתכלי על בע"ח. האם הם נותנים למראה החיצוני שלהם משמעות? האם הם חושבים לעצמם שהם יפים? האם הם חושבים לעצמם שהם לא יפים? האם ילדים קטנים מעלים בדעתם אפילו שהם לא יפים? תינוק נולד- והמחשבה "אני לא נראה טוב" כלל לא עולה בדעתו, עד שהוא מתחיל ללמוד מההורים שלו ומהסביבה שלו. עד שהוא נדבק מהם במחלה. המחלה היא: איך אנשים אחרים רואים אותי? וזאת מחלה איומה. אנחנו לא קוראים לזה מחלה כי כולם חולים בה. אז זה נראה כאילו זה נורמלי. לכן אין למחלה הזו תרופות. כל דבר שקיים הוא יפה. אבל אם לדבר הזה יש שכל בריא, הוא לא יגיד לעצמו שהוא יפה כל דבר בריא יודע שהוא יפה, לכן הוא בכלל לא חושב על זה כל דבר בריא אומר לעצמו "אני קיים. אני הנני" וזה מספיק אני קיים וזה בסדר, וזה מספיק

מסכימה איתך ומוסיפה:

ספירונת, כפרה, תפסיקי עם הדיאטות. דיאטות זה משמין, והיום יודעים את זה גם באופן מדעי: דיאטות מאיטות את המטאבוליזם וגורמות לנו בסופו של דבר לעלייה במשקל. עדיף בהרבה לשמור על אוכל בריא ולאכול רק כשרעבים.

star2o

New member
sapironetהיי!

היי! תורת הסוד זה דבר נחמד..ומעניין, אבל לא תמיד עובד במציאות, כי יש את הסובב אותנו, ומה הם חושבים עלינו.... גם זה נורא מעייף שכל הזמן אנחנו "צריכים"...להיות יפים חוץ מזה בגיל 18 יש כל כך הרבה תהיות ובילבולים לגבגי החיים והעולם...והאהבה....הכל ניראה די מאיים, ואם את לא יודעת מי את?... אז כשתתגייסי ותהיי חיילת בטח שתדעי מי את !....תהיי חיילת, ותתחילי להתבגר.... להיות שלם אם עצמך לוקח הרבה זמן... אז קודם נסי להכיר את עצמך יותר טוב. ומסורקים ולבושים יפה... הרי אנחנו בני אדם לםעמים מרושלים לפעמים לא מאופרות... כל מה שכתבת מזכיר לי גם את עצמי....כל המחשבות שיש לך.. וכו'

למעלה