שלום לכולם

יתכן בהחלט אבל לא ודאי

בניגוד לתאוריית ה LUCA וזאת הנקודה שרציתי לציין.

יש מספר תאוריות לגבי מוצא הוירוסים אבל עם כולן יש בעיות. אחד הקשיים קשור לקצב המוטציות הגבוה של רנ"א, לעומת דנ"א, מה שמקשה על בניית עצים פילוגנטיים מלאים.

קצב המוטציות של רטרו-וירוס (מבוסס רנ"א) ה HIV , למשל, הוא כה גבוה עד שהעץ הפילוגנטי של וירוס זה בהמהלך חיי נשא אחד הוא כמו עץ פילוגנטי מבוסס דנ"א של מיליוני שנים (זה שוב קשור ליציבות המדהימה של מולקולת הדנ"א על אף מורכבותה ומנגנוני התחזוקה המופלאים שהיא מאפשרת).

מאמר משכנע

(שכבר קראתי בעבר) שאכן יש הבחנה ברורה בין יצורים תאיים לוירוסים.

ובכל זאת נראה שיש תלות חזקה בין החברה האלה והרבה מהטרמינולוגיה של תורת האבולוציה תקפה גם לוירוסים: ברירה טבעית, התפלגות אללים, עצים פילוגנטיים, אב קדמון, פיטנס, קוד-גנטי, מוטציות, אנזימים אוניברסליים, חיסון, קו-אבולוציה של טפיל-נשא וכו'

לפיכך בירור מוצאם של הוירוסים מעניין לא פחות מאשר של התאיים גרידא וכמו כן לא תמיד יש להבחנה בין הסוגים משמעות כלשהי.

assafni

New member
הוכחות לדוגמא

1. מאובנים, ניתן לראות את השינויים של שרשרת אבולוציה במאובנים.
2. גנטיקה, מבלי להיכנס לפרטים בעזרת ניתוח הDNA ניתן לראות שלבעלי חיים יש מקור משותף וניתן לשרטט עץ אבולוציה.
3. טקסונומיה, בעלי חיים מושפעים מהסביבה ולכן רואים מינים קרובים השונים זה מזה רק בגלל שהם נמצאים בסביבות שונות. כשמבינים למשל שלציפור באי אחד יש מקור עבה כי גדלים שם בעיקר בלוטים קשים לפיצוח וציפור דומה באי אחר עם מקור דק כי גדלים פירות רכים שלא דורשים פיתוח אפשר לראות הוכחה כיצד הסביבה משנה את הציפורים.

שלום שוב

בעקבות השאלה שלי כאן קבלתי מסר בפרטי ממישהו. אני לא בטוח אם הוא רוצה שאודיע כאן מה הניק שלו, ואיני יודע מה הן כוונותיו.

מכל מקום, כתבתי שלפי האבולוציה הכל מסתדר לי, ועל זה הוא הקשה לי, אני מצוטט מדבריו:
"ישנם מקרים רבים בהם החוקרים עצמם אינם יודעים מי התפתח ממי. למשל... האדם והאורנג אוטן חולקים במשוטף כ28 מאפיינים יחודיים, ומצד שני רק 2 כאלה בין אדם ושימפנזה. מה שגרם לחוקרים להאמין שדווקא אורנג אוטן הוא הקרוב הכי קרוב לאדם."

"יש עוד בעיות רבות, כמו כמובן מערכות בלתי פריקות, שלא יכלו להתפתח לפי האבולוציה."

כמו שכתבתי, אני סתם בן אדם אידיוט שלא מבין בפרטים של האבולוציה אלא רק מקבל את העקרונות ואת הרעיון שעומד מאחוריה, וזאת משום שיש בי נטיה אחר גישה נטורלסטית.

לכן איני יודע בדיוק מה לענות לו אז אשמח לשמוע מה תגובתכם אליו.

תודה מראש

plomphy

New member
חח גם אני קיבלתי...

אם גם לך הוא אמר שהוא כותב בפרטי כי הוא לא יכול לרשום פה, אז אני מניחה שזה אותו אחד..
בלי לעשות אאוטינג ולכתוב פה שמות, אתה יכול לעשות חיפוש על השם שלו פה בפורום, ואז גם תראה שהוא בעבר השתמש בכינוי אחר. הוא נחסם על היותו סוג של "טרול מיסיונרי" שהציף את הפורום עם טיעונים דמגוגיים חוזרניים (שמו הולך לפניו, מסתבר),

אם אתה רוצה אני יכולה בערב שוב לעשות חיפוש להודעות בהם אנשים חכמים ממני פה בפורום ענו לו על כל הטיעונים שלו (ממה שאני מבינה, יש לו מספר טיעונים עיקריים שחוזרים על עצמם שהופרכו די בקלות) ולא היה לו מה לומר בתגובה..

בקיצור, לפני שאתה ממהר לקבל החלטות, דע את המטרות של מי שפנה אליך...

Sophalin

New member
מדובר כנראה

באחד מכינוייו הרבים של פינוקי שנחסם בפורום כמה פעמים
יש לי תחושה שהוא מנסה אסטרטגיה חדשה...
(ודי לחכימה ברמיזה)

דייהטסו

New member
אאל"ט

מי שפנה אליך הוא outrigger, שהפולקלור אומר שהוא פינוקי (אני פעיל 4 שנים בתפוז ואת פינוקי המקורי לא זכיתי לראות).
הוא פנה אלי בעבר באותה צורה. לגיטימי לגמרי.
אם אתה רוצה לקבל תשובות לכמה בעייות שהוא מעלה, אני ממליץ על זה.
אגב, אתה מתכוון לומר שאתה הדיוט ולא אידיוט.

אל"ט

הפנתי אותו לטיעונים של 'assafni' והוא בתמורה הפנה אותי לקרוא מאמרים מסוימים. כמו שכתבתי אני סתם הדיוט (גם אידיוט לפעמים) לכן אני מודה לך על הקישור שהבאת.

תודה רבה

אין לך סיבה להתווכח איתו.

רבים וטובים ניסו בעבר לנהל איתו דיון רציני בנוגע לתיאוריית התכנון התבוני שהוא דוגל בה, אבל עוד אף אחד לא הצליח להוציא ממנו משהו מעניין יותר מהתסריט המוכן שהוא מגיע איתו לכל דיון. אתה מוזמן לנסות, אבל אל תתפלא אם לא תצליח.

זה לא עניין של פולקלור.

פעם הוא היה "פינוקי", אחר כך הוא קרא לעצמו xiangua, ועכשיו הוא outrigger (ובאמצע היו עוד כינוי או שניים ששכחתי), אבל הסגנון, סוג, אופי ורמת הטענות, וכל ההתנהלותהפורוממית ובמסרים - זהים כולם לחלוטין. הוא כותב את אותם הדברים בדיוק בכל ניק שהוא בוחר לעצמו.

אם זה לא אותו משתמש, הרי שמדובר בסקריפט אוטומטי שמייצר וריאציות של אותו טקסט שוב ושוב ושוב. תיאוריית הסקריפט גם עשויה להסביר למה הוא מדבר על רובוטים כל כך הרבה.

Sophalin

New member
חידוד

לא היו לא כינוי או שניים נוספים אלא יותר בכיוון של 100 או 200 נוספים בפורומים אחרים.

אתה תמיד יכול לדעת שמדובר בפינוקי כשהוא מגיע לטיעון השען שמוציא אותו טיפש כל פעם מחדש.

deathcaster

New member
אבולוציה אינה אתאיזם, לא בשום מילה

והראיה לכך הם אנשים כמו הראי"ה קוק, הרב אורי שרקי, הרב מיכאל אברהם, וכמובן פרופ' ישעיהו ליבוביץ' ורבים אחרים שלא רק שטענו שמי שמכיר בתאוריית האבולוציה יכול גם להאמין באלוהים ואין בעיה עם זה, הרב מיכאל אברהם אף אומר גם כיום שהאבולוציה היא הוכחה לקיום יהוה.

Gidi Shemer

New member
זוהר, אתה מבזבז את זמנך

הצץ בעולמו/ה ותבין את התסריט לכל הפוסטים הקרובים

sus81

New member
"עולמי" ריק-אני ממתין לווירטולוציה שתמלא אותו

גם אם יקח זמן רב זה אמור לקרות בסוף ,לא?

Gidi Shemer

New member
רק בריאות

ואני כותב את זה ללא שמץ של סרקזם או לעג. באמת מכל הלב.

אגב - עולמך חסום?

לעומת סוס81, את הפעילות שלך אי אפשר לראות... (השתעשעתי במחשבה של מה סוס היה מסיק מהפעילות שלך אבל לעומתך הוא לא יכול)

Gidi Shemer

New member
בהשקעה של 10 שניות הוא יכול לראות את כל עולמי

לפחות הוירטואלי

למעלה