שלום לכולם

שלום לכולם

אנו מתעתדים בקיץ להוציא 4 ילדים (15,14,10,5) לטיול משפחות בצרפת בלגיה הולנד.
אנחנו דתיים (בני עקיבא) אז לקחנו טיול כשר.
כמה שאלות למביני העניין:
אני יודעת שהטיול הוא מאוד אינטנסיבי, הרבה פארקים הרבה נסיעה באוטובוס. האם כדאי לקחת טיולון לילדה בת 5? היא בד"כ עצמאית השאלה היא אם תתעייף. אשמח למנוסים
.
שאלה נוספת: ילדינו שייכים לצערי ל"ילדי המסכים", הווי אומר (ללא טלויזיה מסיבות חינוכיות) צמודים לסמרטפונים, אייפד, מחשב נייד הרבה שעות ביום. האם כדאי לעשות דיל משפחתי כשנוסעים ל8 ימים? האם לקחת רק נייד אחד? מה קורה עם אינטרנט בחו"ל?

דבר אחרון: לגבי אוכל: אמרו לנו להביא קצת חטיפים יבשים כיון שיש לנו כל בוקר ארוחת בוקר כשירה.
כאמא פולניה,אני שוקלת להביא מזוודה שלימה של אוכל למרות ההבטחה שנוכל להכין גם כריכים לשעות הצהריים והערב. מה דעת האנשים?
האם להביא כף חשמלית למלונות? יש מקררים קטנים בחדרים במלונות באירופה אם אביא דברים הדורשים קירור ליומיים הראשונים?

הרבה תודה לעונים.
בשבילי זה לא הטיול הראשון לחו"ל. אך בתור אם +4 זו הולכת להיות משימה מאתגרת.....

לחש

לאונידס

Active member
לגבי טיולון, אם יש ספק אז אין ספק - תביאו

קצת קשה להתחייב להמלצה חד משמעית כשלא מכירים לא את הילדה ולא את מסלול הטיול, אולי הוא לא עביר לטיולונים, אבל לפי הפרטים שנתת אני ממליץ בחום לקחת.

התוכן בטאבלט בסמרטפון בלפטופ ובטמבליזיה הוא אותו תוכן, לטעמי המכשיר לא משנה. זה כמעט כמו להגיד שמטעמים חינוכיים אני מרשה לילד לצפות בפח הגדול רק אם מתחבר ל WIFI ולא לאינטרנט סלולרי, המדיה הרי לא ממש משנה, רק התוכן.
לכן השאלה היא מתי את חושבת שיצפו או ישתמשו במכשירים, מהו השימוש ומה הדינמיקה בינהם.
האם הם משתמשים בעיקר שימוש שהו OFF LINE או שהם נזקקים לחיבור אינטרנטי?
האם כל אחד משתמש במכשיר זמן קצר ומעביר לאחר, או שהם צופים יחד באיזשהו תוכן, או שכל אחד צריך מכשיר לעצמו ולזמן ארוך.
מתי הם עתידים להשתמש? האם בזמן הנסיעה באוטובוס או רק במלון בערב? האם למלון יש WIFI חינמי או במחיר סביר, בחדרים או רק בשטחים ציבוריים?
אין תשובה אחת נכונה, תלוי בהרגלים שלכם. תספרי מה ההרגלים ויהיה אפשר להמליץ.

אוכל:
בהנחה שארוחת הבוקר לא רק שתהיה כשרה אלא גם לטעמכם ומספקת, זו רק ארוחת בוקר.
מה המלצת המארגנים לגבי שאר הטיול? מה אוכלים בצהרים בערב ואולי ארוחות ביניים? הם מצפים שתגיעו "סלינו על כתפינו"?
אני ממליץ לשאול את המארגנים.
קחי בחשבון שיש מגבלות על הכנסת סוגים שונים של מזון לאירופה, הכנסת מזון אסור היא עבירה פלילית של הברחת חומרים אסורים במכס והתוצאות יכולות להיות לא נעימות - ואני לא מתכוון רק להשמדת המזון.

אני ממליץ לבקש מהמארגנים את רשימת בתי המלון ולבדוק מה מקבלים בחדרים, החל ממקרר וכלה באינטרנט אלחוטי.

לאונידס

Active member
לא ראיתי שכתבת שארוחות צהרים וערב יהיו כריך

כך שהשאלה הזו נענתה.

דורית1900

New member
אני לקחתי סמארטפון לכל ילד

כלומר, הם לקחו...

בחו"ל קניתי לכל אחד כרטיס סים לאינטרנט סלולרי ובערב במלון כשאני עיסיתי את הרגליים הם גלשו בכיף. אתם עוברים בין מדינות אז אני לא יודעת איך זה הולך, אבל בהרבה מלונות יש אינטרנט.

בקשר לדילים של החברות בארץ - כבדהו וחשדהו.

לאונידס

Active member
כנראה שהתאים לכם, לאחרים יכול לא להתאים כי

כשמחליפים SIM מאבדים את המספר הישראלי ולמי שחשוב להיות זמין לשיחות מהארץ זהו חיסרון.
כיום אצל חלק מהמפעילים החדשים בישראל דקת שיחה בחלק ממדינות אירופה עולה 30-40 אג' (בכל מכשיר), יש אנשים שכדאי להם לשלם את התעריף הזה לתקשורת בין הסלולרים.

אנשים צריכים לדעת מהו פרופיל השימוש הצפוי שלהם כדי לבחור נכון.

גם לזה יש פתרון ויתרונות

עם המספר המקומי כל ה-"נודניקים" נעלמים.
אתה מוסר את המספר המקומי למישהו בארץ שיפיץ אותו למי שאתה רוצה.
ביוון שיחה נכנסת היא חינמית.
אם אתה מוכרח להיות מקושר בענייני עבודה, אז אין בעיה, שהעבודה תשלם.

לאונידס

Active member
לך תסביר לחותנת שלי איך מתקשרים לחו"ל

אני מוכן רק אם אני אחרי שבועיים מדיטציה ופרוזאק וכשהחותנת על רייטלין.
למורה של הילד גם נרקוטיקה לא תעזור.

יש כל מיני אנשים בעולם

הכי פשוט בעולם:

היא מחייגת למספר 014-30-6933403699 - והנה היא מדברת איתי כאילו הייתי מחדר הסמוך.
(אז למה להתקשר אם אני בחדר הסמוך?)
אפשר לכתוב את המספר עם כמה מקפים ואז זה פשוט יותר לקורא המתקשה - 014-30-6933-403-699

לאונידס

Active member
אתה מנסה ללמד אותי איך לחייג לחו"ל?

ודווקא דרך בזק?
לכל אחד יש את תחומי הקושי שלו. אותה חותנת יכולה להראות לך שהכי פשוט בעולם לאבחן אפנדיציט והיא יכולה בקלות להסביר לך בקלות בעברית אנגלית צרפתית גרמנית ספרדית הונגרית רומנית ובטח שכחתי עוד שתי שפות שהיא שולטת בהן כי זה מה זה פשוט ללמוד שפות. מה שקל לך מסובך לה ולהיפך, לא כולם אותו הדבר.

בכל מקרה התכוונתי להגיד שיש שני פתרונות, לכל פתרון יתרונות וחסרונות שלו ושכל אחד יבחר את הפתרון הטוב ביותר בשבילו.

iris mom of two

New member
שפירא, בארה"ב שיחה נכנסת היא חינמית

הסברתי למשפחה שלי מליון פעמים, שאם אני לא בבית אפשר להתקשר אלי לסלולרי, זה לא יעלה להם יותר. יש אפילו אותה קדומית לסלולרים ולטלפונים נייחים.

המשפחה המבוגרת שלי לעולם לא תתקשר לי לסלולרי, כי זה יותר יקר להתקשר לסלולרי. לא משנה כמה אני הסברתי, הראיתי, הוכחתי. הם לא יתקשרו לסלולרי כי בישראל יותר יקר לסלולרי, אז לטענתם זה ככה בכל העולם. מה עוזר לי שאני מבינה שזה לא יותר יקר להם, כשהם לא מבינים ומסרבים להתקשר לי לסלולרי?

מצד שני כשאני בחופש, הם לא מתקשרים. אז יש לי שקט תעשייתי.

הנה, עוד יתרון.....

המשפחה יודעת שאין הרבה סיכוי לתפוס אותי משך היום כיוון שאני משוטט בדרכים, ולכן מתקשרים אלי בערב.
אשתי בנסיעה הבאה עוד שבועיים תקשר בודאי יותר מפעם ביום כיוון שלפני שבוע הושתל לי קוצב לב... אז השיחה מטלפון נייח לטלפון הכרתי הנייד ממש לא יקר. אני אישית מתקשר בטלפון הכרתי רק לחברים בכרתים או לסוכן שלי.

תודה

היום עברתי ביקורת וראיתי בפלט המכשיר שהסוללה טובה ל-6-8 שנים.
"הביזבוז" של הסוללה תלוי בתגובות של הגוף. למשל שלשות הדופק ירד ל-58, ותוך שתי דקות עלה בחזרה לנורמה (70-78)
אני טס עוד שבועיים לכרתים והביטוח מסרב לבטח אותי, ואני סומך על האישפוז חינם שם גם לתיירים, והתקשרתי לבית החולים האוניברסיטאי שיש לו מחלקת לב ובררתי אם יש לו מכשיר מילן, והתשובה חיובית, אני רגוע (זה המכשיר שיכול לכוון את הקוצב כמו כיוון הצתה במוסך...)

למעלה