שלום לכולם.

tsllila1

New member
שלום לכולם.

היי... אני חדשה פה... לא ידעתי עד עכשיו שיש פורום להפרעה הארורה הזאת. טוב לדעת על כך!
אני סובלת מההפרעה מצחיק לומר אבל כבר מגיל הגן. התחילה להיות קיצונית יותר בגיל 12.
חיי הם גהנום... מהיום שנולדתי.
אשמח לשמוע קצת איך היא מתבטאת אצלכם אם תסכימו לשתף.
מחפשת אנשים שחווים את אותו דבר.

ברוכה הבאה

אני שמחה שמצאת את הפורום והצטרפת אלינו!!
הפורום חדש, הוא נפתח לפני כחודש. מתי אבחנו אצלך רשמית את ההפרעה?

tsllila1

New member
אבחנו כשהייתי בת 16.

אבל אין רישומים מיוחדים שרשום שם רשמית שיש לי הפרעת אישיות גבולית. כי הכל אצלי פרטי לכן ביקשתי שלא יכתבו שום דבר.

אני חושבת שזאת טעות להסתיר

מניסיון אישי כאוב...

גם אני והמשפחה שלי הסתרנו את זה בהתחלה כי הבי"ס הכניס לי ולהורים שלי לראש שעדיף להסתיר כדי שזה לא יפגע לי בעתיד והם אמרו להורים שלי שזה משהו זמני ויעבור לי, כן בטח...

גם ההורים שלי חשבו בעצמם שכדאי להסתיר... וביקשו שאני לא אספר לאף אחד...

אבל אז משלמים על הכדורים מחיר מלא ועל הטיפול, ומפסידים דברים כמו סל שיקום ואשפוז יום בעת הצורך ועוד...
זה מגביל מאוד מבחינת אפשרויות הטיפול ומונע ממך בהרבה מקרים לקבל טיפול כוללני יותר ואינטנסיבי יותר...

למשל במקרה שלי זה ממש מנע ממני לקבל עזרה מתאימה ומספקת...
ההורים שלי ספציפית לא יכלו לממן לי הרבה פגישות וככה נאלצתי להסתפק בטיפול מינימלי ביותר שלא ענה על הצרכים שלי בכלל והגביר את המצוקה שלי...

היה גם מקרה שהלכתי לבית מרקחת לקנות תרופה עם מרשם פרטי, הרוקח לא אהב את העניין ואמר שזה לא יעזור לי ושהמידע מגיע למשרד הבריאות גם ככה, כאילו שאני עושה משהו מלוכלך... וממש הייתי נבוכה והרגשתי כמו עבריינית או משהו כזה...
זה היה מאוד לא נעים, משפיל ומפחיד...

זה גם גורם לך להרגשה שאת משהו לא בסדר, פגום שצריך להסתיר... וזה דבר שגוי ומרעיל...

באיזשהו שלב החלטתי שאני מפסיקה להסתיר מקופת חולים וכו' ושיקפצו כולם, היה לי חשוב להגיד שיש לי בעיה והיא לא עבירה, אני לא צריכה להסתתר ואני צריכה הרבה עזרה, רציתי לצעוק שכל העולם ידע...
אז אמרתי לרופא המשפחה בחשש גדול מאוד, והוא בסה"כ אמר שזו תרופה טובה ולא היה שום עניין מיוחד מעבר לזה...
מאז הוא נתן לי את המרשמים עד שהוא עזב ואז עברתי לרופאי משפחה אחרים, כיום יש לי רופאת משפחה אמפטית כבר כמה שנים, חוץ מהפעם האחרונה שהייתי אצלה שהיא אמרה משהו ממש לא במקום ופגעה בי... לא יודעת אם אני אחזור אליה...
כמובן שאני הולכת לפסיכיאטר והוא זה שמחליט על הטיפול התרופתי, היא רק נותנת את המרשמים כדי שתהיה לי הנחה של הקופה.

זה היה צעד מאוד חשוב שעשיתי, להפסיק להסתתר לפחות מפני המערכת, להיות פתוחה יותר לקבלת עזרה...
ככה למשל כשבאתי לרופא המשפחה והוא קלט שאני במצוקה נפשית קשה מאוד ונראית מאוד רע, הוא התקשר מיד לפסיכיאטרית שלי וביקש ממנה לפגוש אותי בדחיפות...
וככה גם התאפשר לי להגיע לאשפוז יום שהציל אותי ועוד מסגרת שיקומית שהמשיכה להציל אותי...

אני נורא כועסת על הבי"ס שאמרו לי להסתיר במקום לשלוח אותי לטיפול במקום ציבורי שבו הייתי מקבלת מענה הולם יותר ורציני יותר לבעיותיי ואשפוז יום, הייתי במצוקה נוראית והייתי צריכה טיפול יומיומי ולהפסיק ללכת לבי"ס... כי לא עשיתי שם כלום בכל אופן וסתם סבלתי...

tsllila1

New member
היי "על שביל ארוך"

קראתי את מה שכתבת, אני יכולה מאוד להבין את התחושות שלך, יכול להיות שאי הידיעה של מערכות שונות לא היטיבה עם מצבך, במקרה שלך...
אבל אני אספר לך טיפה על דעותיי ועל עצמי. וגם אשמח מאוד אם תוסיפי כי זה מאוד מעניין איך בעצם ההפרעה מתבטאת אצל אחרים ואיך אתם מתמודדים עם המערכות של בריאות הנפש.
איני אדם שרץ לספר לרבים על בעיותיו, בזכות זאת התגייסתי לצה"ל ועשיתי שירות מלא ורגיל כמו כולם. והשתחררתי בשעה טובה בכבוד, למרות ההפרעה החריפה, סיפרתי רק למי שצריך לדעת ולא גלשתי לאנשים מיותרים ונתתי ביטחון בכל אדם שניראה לי נותן טיפול הולם.
אני לא רצה מיד לתייג את עצמי כחולת נפש או כאדם בעל נכות רגשית לכן אין לי צורך בסל שיקום וכיוצא בזה.
אני חושבת שבמערכות הציבוריות השירות שניתן למטופלים אינו הולם כלל, לא שומר על סודיות רחבה, יש תחלופת מטופלים מסיבית יותר, את באה באינטראקציה עם מטופלים אחרים אף על פי שהדבר לא תמיד נעים לנו, אני חושבת בנוסף שמסגרת של אשפוז זו היא מסגרת לא חיובית כלל ולא תורמת חוץ מ"לכמה רגעים" בודדים, האישפוז לוקח אותנו מהמציאות הבעייתית של שגרת חיינו ומנטרל אותה אבל בעצם לא עוזר לנו להתמודד עם החיים מחוץ לאשפוז, ולכן אנו נעשים תלותיים יותר בשגרת האשפוז, בשגרה של אנשים עם בעיות שנמצאים סביבנו שעות רבות ממשך היום מה שלפעמים עוזר אבל באשפוז ספציפי לפעמים מלמד אותנו לעשות דברים לא חיוביים לעצמנו כמו (איך לחתוך, איך להתאבד, איך לעבוד על המערכת) וכל זאת מניסיוני האישי. בנושא התקשורת שאת מתארת עם רופא המשפחה היוצר קשר עם הפסיכיאטרית, אני בחיי לא רואה צורך לחשוש להרים לה טלפון והיא תהיה שם בשבילי בכל רגע אשר אצטרך אותה, והיא נתרמת ועוזרת גם ללא ידיעת רופא המשפחה. אני מרגישה שבחיים שלנו במאה הזאת אין פרטיות כלל ואנשים שלא צריכים לדעת עליך דברים יודעים אותם ללא רצונך, ועצם היותי אדם השומר על פרטיותו וחולק עם אנשים בודדים ולא עם מערכת רחבה מידי של אנשים העניין שומר על פרטיותי ואני מרגישה שאני מתעוררת בבוקר בכבוד בלי עיניים בוחנות של מערכות בריאות הנפש והרווחה, ועל כך אני שמחה.
הורי ומטפליי (הפרטיים) במשך השנים לעולם לא עודדו אותי להסתיר שום דבר אך גם דאגו לשמור על צנעת הפרט שלי כדי שלא אפגע: בעבודה שלי, בלימודיי ובמיוחד בשירותי הצבאי. לפיכך ובהתאם לזאת אני אדם שמח יותר, אדם שנתנו לו יותר הזדמנויות בחיים ולא שפטו אותו לפי יכולותיו הרגשיות, הנפשיות ומגבלותיו הקוגנטיביות.

תודה על השיתוף הכנה.
tsllila/

היי צילה

כנראה שזה אינדיוידואלי...
אם טוב לך ככה - אז מעולה

כל אחד ומה שטוב לו

ההורים שלך מממנים הכל?
באיזה טיפול את נמצאת? כמה פעמים בשבוע?

כל הכבוד לך על השירות הצבאי
, אני שרדתי שנתיים של שירות לאומי בקושי רב, בצבא לא הייתי מחזיקה אפילו שבוע...

גם אני לא אדם שרץ לספר על הבעיות שלו, אבל בגלל שההורים שלי ואני מוגבלים בכסף - אין לי ברירה ואני נאלצת להשתמש בטיפולים חינמיים ציבוריים או מסובסדים...
אני מסתירה ממש מרוב האנשים שאני פוגשת בחיי... אני רוצה להיות פתוחה יותר וכן לשתף, זה דבר שאני עובדת עליו והתקדמתי איתו, אמנם אני לא חושבת שצריך להחשף בפני כל אחד בפרט לאור הסטיגמות הקיימות, אבל בפני אנשים קרובים לדעתי רצוי שכן... אחרת אני אישית פשוט לא מסוגלת להיות איתם בקשר, מרגישה ריחוק וחסימה... קשה להסתיר דבר כזה משמעותי מאדם שקרוב אלייך... זה לוקח המון כוחות ומרחיק...

אשפוז יום נתן לי המון, ממש הציל אותי וכך גם סל שיקום והקצבה שעזרו לי לצאת מהבית של ההורים ולחיות חיים עצמאיים בסביבה בריאה יותר...

אשפוז לפעמים הכרחי במקרים מסוימים עבור אנשים מסוימים...

היה אמור להיות לי מפגש עם הפסיכיאטרית בשבוע שאחרי, אני לא הייתי מסוגלת לבקש ממנה להקדים... ובאמת היה צורך... כי הייתי אחרי שבוע של חולי במיטה בגלל מינון יתר של כדורים שלא סיפרתי עליו, לקחו אותי לרפואה דחופה ולא סיפרתי... התעלפתי ומה לא... ואז באתי לרופא משפחה ואמרתי לו שאני מרגישה ממש רע, שיש לי בחילות וסחרחורות וכו', הרופא הביא לי כדורים לבחילות ובלעתי את כולם ואז הגעתי למיון וגם שם לא סיפרתי... ואז לא הגעתי לפסיכיאטרית בכלל כי הייתי בבית חולים והיא לא ידעה למה...
היא לא הייתה זמינה ממש עבורי, היו חודשים שלמים שניסיתי להשיג אותה והיא לא ענתה...

היא הייתה פסיכיאטרית פרטית, אבל כנראה שהיא לא קיבלה את כל הכסף על כל הפגישות או לא מספיק... מישהו מימן את זה עבורי ולא ידעתי שהיא לא קיבלה את כל הכסף ושהיא הייתה צריכה לרדוף אחריו... רק מאוחר יותר גיליתי כשהיא סיפרה לי וכמובן הרגשתי חרא... היא סיפרה לי את זה לאחר ששלחתי לה פקס זעום על כך שהיא עונה לי... ואז היא התקשרה (כנראה שרק ככה יכלתי לגרום לה לענות לי...) ואמרה שהיא ממש נפגעה וסיפרה לי על העניין הכספי...
כמובן שהרגשתי מחורבן... כנראה זה נתן לה אישור לסנן אותי / לא ליידע אותי שהיא החליפה מספר / לא להתעניין בשלומי...
הייתי צריכה להודות לה על מעשה החסד ולהשתחוות לרגליה כנראה

איך ההפרעה מתבטאת אצלי?
עכשיו אני די מאוזנת אבל בעיקרון:
דיכאון, חרדות, ריקנות, פרנויות, קשיים בקשרים בין אישיים... כעסים רבים שנגמרים בהתפוצצות על אנשים... נטייה לריב... היו גם ניתוקים... שנאה עצמית, חוסר ביטחון, פסימיות...
נעה מקיצוניות אחת לאחרת בכל מיני סיטואציות.
הרס עצמי, פגיעה עצמית, סיכון עצמי, חרדת נטישה (הפסיכולוגית שלי אומרת את זה בערך בכל פגישה...
), בזבזנות...
ועוד...

UniverSon

New member
ברוכה הבאה :)

הייתי כותב אבל זה לא נעים לעשות רשימה של כל הבעיות שלי חחח, האמת שזה יוצא ארוך :)
אני אסתפק בלהגיד את העיקריים שהם רגישות/רגשנות ונטייה לכעסים.

למעלה