שלום לכולם

spidergirl

New member
שלום לכולם

שתי שאלות לי אליכם: 1. אני adhd בדרגה חמורה ויש לי אחות בת 14 סובלת מקשיים בלימודים, לפי מבחן פסיכוטכני עולה שיש לה גם הפרעת קשב וגם ליקוי למידה כלשהו. לפי כל הסימנים (אני משווה לעצמי), יש לה הפרעת קשב. שאלתי היא, מה מאבחנים קודם, הפרעת קשב או ליקויים אחרים? איפה טוב לאבחן את השניים (אנחנו גרים באיזור המרכז) 2. אני יודעת שזה לא תחום ההתמחות של הפורום, אבל מישהו מכיר קלינאי תקשורת טוב לטיפול בגמגום? אם אסור לפרסם כאן שמות של מכונים ומאבחנים, אנא פנו אלי במסרים. בתודה מראש,

spidergirl

New member
אהלן עידו

אני עשיתי אצלם והם ממש אחלה, אבל מה עושים קודם? קשב או לקויות אחרות? נראה לי שקשב צריך לבוא קודם, מה דעתך?

אני לא יודע. הזמנתי ספר בנושא והוא

והוא טרם הגיע אלי. אני משוכנע שדר´ וינקלר יודע משום שהוא מנהל את המכון הנ´´ל. הוא גם מנהל את פורום ליקויי הלמידה בynet.

דליה.ד

New member
מה קודם למה הביצה או התרנגולת...

אני לא יודעת למה זה חשוב. אבל אוכל לומר לך שמכיוון שלקויות למידה נחשבות גם כתופעות נלוות לadhd, אפשר לבדוק קודם לקות קשב. אבל זה באמת לא משנה, כי באבחון פסיכודידקטי תעלה הפרעת הקשב.

spidergirl

New member
הי דליה

גם כאן אנחנו נפגשות...
אצלי למשל, כשאני כותבת בלי ריטלין, אני ממש מתבלבלת וטועה, ועם הריטלין הכתיבה חלקה, לכן אם מישהו בוחן אותי בלי ריטלין, הוא עלול לחשוב שיש לי ליקוי למידה, אולי ככה גם אצל אחותי מה דעתך?

הביצה: העופות התפתחו מהדינוזאורים.

זו הייתה הדגמה ליכולת הלקוייה שלי להבדיל בין עיקר לטפל. מה לעשות!? אי אפשר לעשות צחוק מהאבחון שלי.

תודה על השאלה ותודה למשיביה

א.אני אשמח אם הפורום לא יהווה במה ל"המלצות" ישירות, אלא דרך הדואר האישי אם זה נחוץ ב.איבחון טוב כולל בתוכו בדיקה של יכולת הריכוז והקשב, ובמקביל של יכולות הלמידה (או לקויות הלמידה- תלוי איך מסתכלים על זה...)ולא צריכה להיות הפרדה בין התחומים השונים. ג.ידוע שאצל אנשים לקויי למידה ישנה שכיחות גבוהה יותר של קשים בריכוז וקשב- ואותה סטטיסטיקה קיימת גם בכיוון ההפוך- כך שגם במובן זה כל איבחון חייב להקיף את שני התחומים.

למעלה