שלום לכולם,

Gisele

New member
שלום לכולם,

אני בת 18 (לפני צבא) ומתעניינת בפקולטה למדעי המדינה (וביחב"ל). אם מישהו יוכל להסביר לי מה בדיוק לומדים במסגרת הלימודים האקדמאים בפקולטות הללו ואילו עבודות אפשר למצוא בתחום עם תום הלימודים אני אשמח מאוד. תודה ג´יזל

rmoses1

New member
היי ג´יזל

מבחינת הלימודים: בשנה הראשונה לומדים המון תאוריות על איך בדיוק עובדים מדעי המדינה ויחב"ל. ואח"כ לומדים דברים פרקטיים יותר כמו איך לנתח קבלת החלטות, לומדים על הפוליטיקה הישראלית ושיטות בחירות וכד´, ויש עוד כל מיני קורסים לבחירה שעוסקים באידיאולוגיות מרכזיות, מחשבה מדינית (איך צריך להיות העולם האידיאלי), יחסי חוץ, הקשר בין מדעי המדינה לכלכלה/פסיכולוגיה/תקשורת/סוציולוגיה וכד´. מבחינת עבודות זה יותר קשה: המקצוע היחיד שממש קשור למדעי המדינה זה משרד החוץ קורס צוערים. תמיד אפשר כמובן להגיע למכוני מחקר ולהשאר באקדמיה. אבל חוץ מזה אין הרבה - את יכולה להיות יועצת פוליטית או עוזרת פרלמנטרית (אם מעניין אותך אח"כ להכנס לתחום הפוליטיקה) ודברים כאלה. בכל מקרה, רוב האנשים שלומדים מדעי המדינה לומדים את זה כי זה מאוד מעניין אותם ופחות חושבים על מה לעשות עם זה הלאה (כמוני, ועוד הרבה אנשים שלמדו איתי). לדעתי מדעי המדינה זה תחום מאוד מעניין ללמוד ואפילו חובה לכל אזרח שרוצה להבין את הפוליטיקה ואיך היא עובדת (ואיך רוב נבחרי הציבור משתמשים בכל מיני טקטיקות לא ממש נקיות כדי להשפיע על האזרחים). שיהיה לך בהצלחה בצבא ובחירה טובה של מקצוע ללמוד. ראובן

Gisele

New member
ובכן...

קודם כל, תודה על התשובה המפורטת
שנית, אני מסכימה איתך שהתחום הזה מעניין מאוד, אני בכלל מתעניינת בפוליטיקה ובכל הקשור ביחסים העולמיים ובישראל בפרט ואני חושבת שבחירה במדעי המדינה באוניברסיטה תתאים לי מאוד, אבל כמובן אני גם חושבת על העתיד ועל בניית קריירה והבנתי מאחות של ידיד שלי שלמדה יחב"ל,שקשה מאוד למצוא עבודות. (היא למדה יחב"ל ויש לה תואר שני באנגלית אז עכשיו היא אחראית של קשרי חוץ של חברה מאוד גדולה אבל גם את זה היא השיגה אחרי חיפושים רבים ומאמץ רב) בגלל זה מתעניינת אין ספק שאני רוצה להינות וללמוד משהו שאני אוהבת ויחד עם זאת לא לבזבז את הזמן ולבנות מקצוע לעתיד משהו בסגנוןBUSINESS WITH PLEASURE
בכל מקרה, מישהו יכול לספר לי על הפקולטה למדעי המדינה באוניברסיטת ת"א? (אני מהצפון) תודה ויום טוב לכולם!

ג'יזל, אם את מהצפון אז ../images/Emo35.gif לא בחיפה

אחלה חוג למדע המדינה בחיפה. למה כולם צריכים לברוח מהצפון לת"א?..

coaxcable

New member
אפרופו-לי יש שאלה אחרת שאולי נשאלה

אם למדתי מנהל ומדיניות..כיצד או איך והאם מקבלים פטורים על קורסים שעשיתי ועברתי..איך כל עניין התואר השני למען האמת עובד? :) מעולם לא שאלתי או בדקתי

rmoses1

New member
פשוט לברר במחלקות...

אני מניח שלמשל תקבל פטור מקורס במנהל ציבורי, אולי גם ממבוא לממשל ופוליטיקה, וכאלה.. אבל באמת כדאי לברר. אגב, ברוך הבא לפורום... ראובן

shlomits

New member
ראובן, עכשיו במבט לאחור -

היית בוחר תחום מעשי יותר לעשות בו את התואר הראשון? שלומית

rmoses1

New member
שאלה קשה

איך את מגדירה מקצועות מעשיים יותר ? איך שאני רואה את זה יש את משפטים, כלכלה, מחשבים והנדסה. מתוך שלושת הראשונים - אחד לא ניסיתי, אחד לא התקבלתי ואחד לא הצלחתי (ולא נפרט). לגבי הנדסה - ייתכן שזה תחום שלא הערכתי אותו נכון. למרות זאת, מדעי המדינה הוא אחד התחומים שהכי מעניין אותי ומאוד נהניתי ללמוד אותו, מה שנקרא ללכת עם הלב :) יכול להיות שאם הייתי צריך לבחור היום הייתי מתלבט בין מדעי המדינה להנדסת תעשייה וניהול (אבל אין לי שום מושג מה הדרישות לזה מבחינת פסיכומטרי וכאלה). מה איתך ? היית בוחרת משהו אחר ? ראובן

shlomits

New member
אני אישית לא מתחרטת

קיבלתי החלטה מושכלת מתוך ידיעה שהחומר הוא לא ממש מעשי,אבל לא ידעתי מה אני רוצה לעשות כשאהיה גדולה (אני עדיין לא יודעת) ולכן בחרתי ללמוד את מה שמעניין אותי. בדיעבד הסתבר לי גם שהלימודים די קלים, כך שיכולתי להוציא תוצאות נאות בתואר. ההתלבטות יותר רצינית לגבי תואר שני כי כבר באמת הגיע הזמן להיות קצת מעשיים. אני גם שואלת את עצמי אם אני רואה את עצמי ממשיכה באקדמיה, וכרגע התשובה שלי נוטה ללא אם כי זה משתנה כל יום בערך...

למעלה