שלום לכולם

שלום לכולם

אני כותב על חמי, ומבקש עזרה ממי שיכול לעזור. מדובר על סרטן עור נדיר בשם MERKEL CELL CARCINOMA. דרגה שניה. מוצא אשכנזי. גיל 50+. מכיוון ואין הרבה ניסיון לרופאים, אני מחפש מישהו עם ניסיון עצמי קודם. דרכי התמודדות. החלמה. טיפולים וכל מה שיוכל לעזור לפתור את הסיטואציה בצורה הטובה ביותר. תודה מראש על העזרה. אורן

MERCKEL

זה אינו גידול מאד מאד נדיר. זה גידול ממאיר מאד, אם כי טיפלתי בחולים בהם נמצא הגידול בשלב מוקדם ולא הופיעו אצלם גרורות משך כמה שנים עד עתה. יש מקוןם לשקול קרינה וכן איני יודע אם נעשתה אצל חמך כריתה רחבה והרחקת בלוטות זקיף, שזה מה שנדרש לעשות לפי הידע היום.

ככה

כריתה רחבה בוצעה (הגידול אובחן בתחילה כ-BCC ואחרי שאובחן המרקל הורחבה הכרחתה). הוצאו 5 בלוטות מהן 3 היו נגועות. לפי הבנתי דבר זה מעביר את הגידול לשלב II לפחות. השאלה היא למי יש ניסיון הכי רב עם הגידול. עוד שאלה היא לגבי ההישרדות. האם מדובר על סטטיסטיקות או שיש סיכוי וסיבה להשאר אופטימיים. אני חושש שהשלב לא מוקדם.. כל מה שתוכל לתת לנו יעזור מאוד. תודה, אורן

תגובה

מי שעוסק בנושא בשלב בו יש גרורות הם האונקולוגים. אני בד.כ. לא נותן שמות באתר זה, ודאי לא של מנתחים פלסטיקאים, אך במקרה זה אני חורג וממליץ לפנות לפרופ´ ענבר, מנהל המכון האונקולוגי בביה"ח איכילוב.

תודה, ושאלה אחרונה

האם שמעת על מקום הנקרא Memorial Sloan-Kettering Cancer Center, New York ואם כן, מה? תודה, אורן

למעלה