שלום לכולם !!!

kobino

New member
שלום לכולם !!!

קוראים לי קובי אני בן 26 , מגמגם מאז שאני זוכר את עצמי (אפילו שהוריי טוענים שכשהתחלתי לדבר דברתי ברצף ואף מוקדם מהרגיל) אני מסווג את גמגומי כבינוני פלוס נכנסתי מספר פעמים לפורום הקודם אך מעולם לא כתבתי שם , אני מקווה שהפעם אשתתף יותר . בהצלחה בפורם החדש !!!

ברוך הבא קובינו ../images/Emo140.gif

ספר קצת יותר , איך אתה מסתדר/מתמודד עם הגמגום
האם הוא משפיע על צורת החיים שלך או שאתה חי איתו בשלום
אני מקווה שבפורום הנוכחי תשתתף ותשתף יותר.

kobino

New member
../images/Emo124.gifקצת על עצמי

כמו שכבר סיפרתי אני בן 26 וחצי , דתי , רווק , לא מזמן סיימתי תואר ראשון במדעי המחשב ומתמטיקה , עדיין מחפש עבודה . לגבי הגמגום: אני מדרג את רמת גמגומי כבינוני פלוס , אני מסוגל "להתקע" על מילה דקה או 2 ומצד שני אני מסוגל לדבר עם בן אדם כמה דקות והוא אפילו לא ירגיש שאני מגמגם . אני יכול להיות חזן בבית הכנסת שעה שלמה בלי בעיה ואחרי דקה מישהו ישאל אותי איך קוראים לי ואני אתקע 5 דקות . הלכתי למספר טיפולים בחיי אבל אף אחד מהם לא עזר , לפחות לא לאורך זמן. אני אמנם מרגיש שהגמגום עוצר אותי בחיי , וישנה הרגשת הפיספוס , אבל אני משתדל לפספס כמה שפחות . זהו בנתיים , אשמח לענות על שאלות קובינו

ברוך הבא . . . התאור שלך מוכר. . .

כנ"ל אנוכי . . . בדרך כלל אני רצה , אבל מספיק שאלה של שמי ואני נתקעת בפוזה "מפגרת" , גם אני דתית וסיימתי תואר ראשון בבר אילן

paraglider

New member
נ ה פ ו כ ו

אני חושב שהגמגום מש לא השפיע עלי. אני עושה מה שאני רוצה , עובד בעבודה שאני אוהב כך שלמעשה אין שום קשר בין הגמגום וביני. הוא שם , הוא קיים , הוא חלק ממני ופה זה נגמר. אני לא אתן לדבר הזה לעצור אותי !!! באהבה מהמרחף לאיטו.

kobino

New member
לא יודע איך אפשר

לא יודע איך אפשר להתעלם מדבר שאפילו אם אתה רוצה לשכוח אותו , הוא מרים ראש כל כמה זמן ומזכיר את קיומו

paraglider

New member
והנה אני עונה

אני שואל את עצמי : אם לא הייתי מגמגם - האם הייתי עושה את זה או לא ? הכוונה היא לנסות כמה שיותר להתעלם מהגמגום ולא לתת לו להשתלט לך על החיים. ברוך השם , אני לא נכה , אני בריא למכביר , נראה מעולה ומרגיש טוב עם עצמי. אז שאני אתן לדבר המצחיק הזה לעצור אותי מלהתפתח או שיעצור אותי מלעשות את הדברים שאני רוצה לעשות ? למי שאין סובלנות לשמוע אותי מדבר - שילך !!! מבחינתי , אני עושה ה כ ל כאילו הוא לא שם בכלל. הבנת את זה ברוך ???? באהבה מהמרחף לאיטו.

kobino

New member
בתור רעיון זה מצויין

אבל זה לא עומד במבחן המציאות , איך תוכל להתעלם מזה שאדם לא מעסיק אותך כי הוא חושב שלא תוכל לבצע את העבודה כי אתה מגמגם ? ובדרך כלל הוא לא יגיד לך שזו הסיבה , אלא ימציא סיבה המצוצה מהאצבע ....

paraglider

New member
נגד זה אין

נכון , נגד זה אין מה לעשות. מעסיק שלא רוצה להעסיק אותך בגלל דבר זה או אחר אינו חייב לך דין וחשבון לשיקולו. במקרה זה לא ניתן להפעיל אפליה מתקנת ולקוות לטוב. אם זה המקרה שלך , המשך ומצא לך מעסיק המעריך אותך כאדם ולא מסתכל על הקנקן. אני , שנלחמתי כל חיי בתופעה , חוזר ומדגיש כי נקודת הראיה שלך על הגמגום חשובה לא פחות ממבטי הסביבה עליך ועל גמגומך. עמוד על שלך ואל תחשוב שזה מפריע למישהו מלבד לעצמך. השלם איתו - כך יהיה קל יותר. בהצלחה מהמרחף לאיטו.

למעלה