שלום לכולם

Bow Wow2004

New member
שלום לכולם

אומרים שבתקופת התנ"ך (בסביבות 5000 שנה אחורה) ידעו היטב דברים שיודעים היום. לדוגמא: היקפו של כדור הארץ, בדיוק של עשרות מספרים אחרי הנקודה. דיוק מפליא ביותר. השאלה שלי היא האם זה מתקשר למשפט: "אלוהים בונה עולמות ומחריבם" מה שאומר שבאותה תקופה היו לאותם אנשים כלים המשתווים לכלים שיש לנו כיום. אותו הדבר בנוגע להיעלמות הדינוזאורים. שכן גילו שצורת החיים ששלטה לפני מיליוני שנים היא הדינוזאורים שנעלמו להם. אחריהם באו בני אדם (שגם יעלמו להם), ואחריהם תבוא צורת חיים חדשה שתשלוט. אז האם אנחנו ייצורים קטנים במעבדתו של אלוהים, שכאשר משעמם לו הוא מחריב עולם קיים ויוצר חדש, או שיש לזה הסבר יותר מדעי?

אחר

New member
מי אומר?

אני לא שמעתי אף אחד שטוען ברצינות שידעו בתקופת התנ"ך את היקפו של כדור הארץ. תביא נתון ממשי, ואז נראה אם יש מקום לשאלה שלך

neko

New member
התיעוד הראשון של היקף כדוה"א ניתן

ע"י יווני בשם ארסתותנס בסביבות 300 לפנה"ס, אכן תקופת התנ"ך (לקראת הסוף). המידע, כמו הרבה ידע, נאבד מכיוון שלא הייתה מקובלת שיטת שימור ידע, ולמעשה ידע שכן היה משומר היה משומר כמידע מסווג של הממלכה.

Bow Wow2004

New member
נו, אז איך הוא ידע?

הרי לא היו לו את אותם הכלים המדויקים שקיימים היום, שאיתם הוא יכל לבדוק את העניין. או שכן? ועוד דבר, עוד לפני תקופת 'בני האדם' ולפני תקופת הדינו', אולי היתה פה עוד צורת חיים. ב'בראשית' מצוין שאלוהים ברא את האדם ואדם וחווה היו הראשונים שדרכו על כדור הארץ שזה לפני כמה אלפי שנים. הדינוזאורים היו קיימים לפני מיליוני שנים. אז או שזו סתירה מוחלטת או שהמשפט "אלוהים בונה עולמות ומחריבם" הוא ההסבר ההגיוני לכל התסבוכת הזאת.

DEATHRUCTION

New member
הוא עשה את זה כך...

הוא לקח שני נקודות שונות באותו זמן בדיוק.... בדק באותו דקה את זווית הצל המוטל והוא ידע את המרחק בין 2 הנקודות ובעזרת חישוב.שאני לא זוכר אותו במדויק מצא את ההיקף הוא טעה אני חושב בסף הכל ב 300 מטר

demoloc

New member
העולם עגול,מה חדש?

גם המצרים העתיקםי (לא הקדומים מהתנ"ך) וגם היוונים ידעו שכדו"הא עגול והם ידעו המון המון דברים שנמחקו תודות לכמה בישופים ואפיפיורים עד שיום אחד בא גלילאו ולקח את הקרדיט,פושטק!

זה לא מדוייק שזה בגלל בישופים

ואפיפיורים. הגורם החשוב ביותר לאיבוד מידע בעת העתיקה הייתה שריפת הספרייה באלכסנדריה. אומרים שההתקדמות האנושית עוכבה באלף שנים לאחר שזה קרה (זה אולי סמלי שהיא נשרפה בעקבות צעד מלחמתי). וגם כמה שאני זוכר קופרניקוס היה לפני גלילאו.

איילת1974

New member
אבל בתנ"ך גם כתוב כי...

שפן מעלה גרה- לא הי הולא נברא. שכינים אינן פרות ורבות והן נוצרות מן הזיעה. וש.. עטלף מטיל ביצים. אז חלק מהדברים אותם אנשים ידעו, וחלק לא.

masorti

New member
זה כתוב בתנ"ך??...

אולי תפני אותי לפרק ולפסוק המתאימים? למען האמת, קצת תתקשי... כי זה לא כתוב בתנ"ך אלא בגמרא. אבל תנ"ך, גמרא... מה זה משנה? העיקר שמדובר בספרים של דוסים. נ.ב. לא מספיק לקרוא דף תעמולה של "דעת אמת" ולדקלם מתוכו את ה"פנינים". צריך גם לדעת על מה מדברים ולהכיר את העובדות.

למעלה