שלום לכל באי הפורום

ophra

New member
שלום לכל באי הפורום

אולי למישהו מכם יש מידע על קבוצות של משפחות חד הוריות (הורים וילדים) שנפגשים כקבוצה חברתית לבילויים משותפים, טיולים וכדומה. ידוע לי שיש קבוצה כזו ברמת-גן שנקראת מי-חד (או שם דומה), ושאמורות להיות קבוצות דומות בערים נוספות. אשמח מאד אם תוכלו לעזור עם מידע בנושא זה. חוץ מזה - ברכות על הפורום ואשמח להצטרף ולהשתתף.

ברוכה הבאה ophra (זה עופרה? )

מי חד נשמע לי כמו שמו של הארגון למשפחות חד הוריות שפועל למענן בכנסת ובארגונים שונים (אם זכרוני אינו מטעה אותי) ולא ממש קבוצה חברתית לבילויים (אולי גם). אבל אני תוהה למה דווקא לבילויים ולשעות הפנאי צריך לחפש את ה"סטיגמה" הזו והקבוצה הלא הטרוגנית של חד הוריוּת ? אני למשל , לא הייתי מוצאת את עצמי בקבוצה שכזו והייתי מרגישה שהיא , להיפך , רק מצירה את צעדי ואת היכולת להתקדם הלאה כמו כל משפחה רגילה ואכן מעולם לא חיפשתי דווקא את החברה הזו. לא שאני מנסה לשכנע אותך , רק לתהות מדוע ולמה את מייחסת לזה חשיבות (חברתית בלבד) להתארגנות שכזו? כל "מיעוט" שהוא , ונלך בגדול אפילו עד "פמיניזם" כמייצג הנשים , לדעתי , ורק לדעתי האישית כמובן , ברגע שהוא מאורגן (שלא לצורך תחוקתי , למשל , שזה MUST ) רק מדגיש שקיים הבדל בינו לבין חתך אחר של החברה , ומעצים את ההבדל הזה ומכך שיוצא שכרו בהפסדו. (ועכשיו תבואו ותשאלו אותי : אם ככה , בשביל מה בכלל צריך את הפורום הזה?
) (אבל יש לי תשובה
) בכל מקרה מאחלת לך שתמצאי את מה שאת מחפשת ומה שנוח לך איתו וברוכה הבאה אלינו

הרי שאמרת- "תבואו ותשאלו" התכוונת

אלי
, הקטינא של הפורום. אז הנה, אני בא ושואל- בשביל מה ומדוע לעזאזל, בכלל, הכצעקתה צריך פורום נלוז זה? מספק אותך? באמת גמלי יש תשובה אבל ניתן לך להתבטא (שיעורי הבעה של כיתה אליף) ועופרה (ווינפרי
?) ברוכה הבאה
-פורג´, הפכים נמשכים

ophra

New member
../images/Emo51.gif../images/Emo39.gif

קודם כל תודה על קבלת הפנים. וכן, ophra זה עפרה, (רק בלי וו בבקשה). ולענייננו - לכל אחד ואחת מאיתנו יש מעגלים חברתיים "רגילים", ואני כמובן מכירה ומוקירה את חשיבותם, אבל לא "סתם" הוקמו קבוצות תמיכה לקבוצות שונות באוכלוסיה. במקרה שלנו - אני לא חושבת שיש צורך בקבוצות תמיכה שיושבות וקוראות ביחד: "we love you avigayl" אבל יש משהו מעודד, עוזר ותומך להפגש עם אנשים שמתמודדים עם קשיים דומים בחיי היומיום. לא כמעגל חברתי יחיד אלא נוסף. גם לילדים יש לזה משקל גדול. אלה מביניהם שכבר מבינים את העולם ימצאו את זה מאד עוזר לגלות שיש עוד הרבה ילדים במצב דומה לשלהם... את השאלה הבאתי לכאן כי שמעתי במקרה על קבוצות מאורגנות שמבלות בעיקר בטיולי שבת ביחד. זו למשל מסגרת שקשה (לי לפחות) לצאת אליה לבד (עם שני ילדים קטנים) ומצד שני - קשה לי גם לוותר עליה. קבוצה כזו היא פתרון מתאים מבחינתי. (הקבוצה הזו דומה מאד, למשל, לקבוצות של משפחות שיוצאות יחד לטיולים בשבת אחת לכמה שבועות). עוד לא פגשתי אדם אחד ששייך בדרך כזו או אחרת לקבוצת-מיעוט בחברה, שלא שמח לפגוש אדם אחר או קבוצה של אנשים במצב דומה לשלו. בכל גיל ובגל מצב - זה עוזר. (דרך אגב - אנחנו שתיים, חברה ואנוכי, בשאלה הזו, אני רק הכותבת). ולוויזלי - אתם אחים באמת או שפשוט היה לך קשה לבחור בין "רון" ל.... (לא זוכרת את שאר השמות)?? להתראות לכולם עפרה

הייייייייייייייייייי אני אוהב אותה

היא יודעת מיאני (טוב, כמעט
) אני לא רון, אני גרד ופורג´ עדיף שתקראי פורג´
(אתם רואים- ככה מרוויחים פרח
) -פורג´, רואה של"ג בעומר הוא כבר לא יחגוג

ophra

New member
תודה (שוב)../images/Emo9.gif

אבל לא אמרת את דעתך על הנושא.... (פגישות חברתיות/טיולים של משפחות חד-הוריות) או יותר טוב - האם יש לך אינפורמציה בנושא? ולמה לא תחגוג ל"ג בעומר?

דעתי...

איפושהו פה אמרתי את זה (אני לא מצפה שתחפשי, מיד אחזור על זה). משום מה באות לפה המון המון אמהות שרוצות קשרים שכאלה. לדעתי זה מיותר, גטו שכזה. אני אמא חדורית ואני רוצה עוד אמא חדורית. אני לא אוהב לחזור על דברי אבל... אני לא מבין מה הטעם בזה? הרי אם כך- הייתי צריך לחפש חברים עם תעודת זהות, להיות בטוח שהם יבינו אותי. קשר יכול להיווצר גם אם הנקשר לא חופף לך. 100% מחברי הם בעלי שני הורים. זה אומר שאני בודד? זה אומר כשאני מעוצבן- אין לי את מי לשתף? זה אומר כש... רגע רגע עכשיו אני אולי מבין את יודעת מה- שיניתי את דעתי (הפלא ופלא
) מצידי זה אחלה, למרות שאני לא ממליץ לעשות מזה "קבוצות" שכאלה. זה מרתיע. למה לך? בשביל זה יש אותנו? אנחנו שדרוג של הקבוצות הללו שנפגשות בדשא של הפארק הלאומי
מה ניסיתי לומר בהודעה הזאת?
שפעם חשבתי שזה רע
עכשיו אני חושב שזה טוב (כי למי אני אוכל להגיד שאני רוצה אבא? אני לא אגיד דבר כזה... או שכן... אוי תתעלמו)
מידע בנושא אין לי
לדעתי פה זאת אחלה קבוצה
ליציאות משותפות וכו´- חייבים חדוריים? אה! ל"ג בעומר- כי אף אחד לא רוצה (
) לא, רק השווה לא רוצה. אז אני אצטרך להתאמץ לשכנע את כולם ואותה (לא היא לא חברה שלי
ולא עתידה להיות. אחח אמהות....
) -פורג´, החדשות ועיקרן תחילה

יוסי, ילד (לא) שלי מוצלח. ../images/Emo13.gif

מוצלח משום ששוב הצלחתי להבין 90% ממה שרצית לומר
גם אני לא אוהבת לחפש חברים/ות תואמי אני. מי שבא ברוך הבא. אבל אני מבינה את הצורך. לא, לא מכירה קבוצות שכאלו.

בטח ששלך!

למה להתכחש? הא, אמא? ראית- אני משתפר כל רגע רגע ראית את סיכומי הדברים שלי? אין עלי מי יודע- אולי בסוף תבינו משהו
? -פורג´, נזכר בסיפור ההוא עם האפרוח שניכס לעצמו אמא

ophra

New member
ובתשובה לדעתך...

א. אני שמחה ששינית את דעתך, ונראה לי שהבנת תוך כדי שלא מדובר בגטאות או "הסתגרות" אלא רק תוספת לחיים האחרים שלכל אחד יש. בסופו של דבר, יש גבול של כמה אפשר לקטר על הצרות או הקשיים של חדורי עם מישהו/י שלא מבין? וקיטורים (מדי פעם) זה טוב לבריאות! ב. אתה ילד חדורי??? (האם הבנתי נכון מדבריך?) או שאתה גם וגם? זה דווקא נשמע מאד מעניין לשמוע את נקודת המבט הצעירה של הסיטואציה (בתור אמא לשני בנים, שאבא שלהם אמנם קיים ורואה אותם אבל לא ממש שותף בגידולם או בחייהם). ולכולם - תודה על קבלת הפנים, ואם מישהו שומע/מכיר קבוצה כזו, לא מחייבת, לא חונקת, ובטח לא באווירת גטו - אשמח לשמוע.

זה נכון ../images/Emo45.gif

גם אנחנו עוד ממקודם צריכים להפעיל את התאים האפורים אקסטרה זמן בשביל להבין את המאמי שלנו. אבל , פורג´ הוא בן טיפוחים של הפורום הזה , ונקבל אותו בחיבוקים חמימים (אימהיים אימהיים , תירגע ) בין אם יספר או לא יספר
מיהו ומהו. ככה לאט לאט , נבנים הסיפורים שלנו כאן. והקבוצה כאן , מנסה בכל זאת לפתור בעיות "כקבוצה" שלא כולם יכולים להבין ולהיכנס לנעליה ואם לא לפתור , לפחות לעודד ולתמוך.

לעופרה שלו

זוכרת שבירכתי אותך ברוכה הבאה בימים האחרונים רק שלא זוכרת באיזה פורום אני (ממתינה לשעבר), טוב לא יודעת אם זה מה שאת מחפשת וגם לא כתבת את עיר מגורייך, יש בתל אביב מרכז שנמצא ברח´ קינג גו´רג´ סמוך ללשכת הרווחה (לא שם) אינני זוכרת את המספר אך זה ממש ליד הכניסה לגן מאיר, שם יש פרסום על טיולים ופעילויות לילדים והורים במשפחות חד הוריות (גם בשבת), לאחרונה הסתובב לו איזה דף (עלון ) העוסק בכך ובטח אמצע אותו במשרדי לאחר השבת ואשמח לעדכנך. אני חושבת שאין בכך רע (ולא סתם הדף נשמר אצלי ), חושבת שזה טוב ויכול להיות נחמד במיוחד לילדים (והריי כיף להם כיף לנו), אפשר להכיר שם גם חברות וחברים אז מה רע? הרי בחברה יש לנו חברים מכל מיני סוגים, יש לי חברות נשואות רווקות וכמוני בערך, לפעמים כשיש חגים או זמנים קשים נשארים ללא חברים בגלל הסטטוס שלנו, אז זה יכול להיות אחלה רעיון למרות שיש לנו חברות גם גרושות ללא המקום המוזכר, זה יכול להיות טוב במיוחד לילדים ולטיולים כך שהכל יותר מאורגן ומסודר.

למעלה