שלום לכם, כמה שאלות ברשותכם

המברר1

New member
שלום לכם, כמה שאלות ברשותכם

אני ואישתי בתהליך פש"ר מ-2010, הגיש אותנו לפשיטת רגל עו"ד שקיבל סכום כסף ואחר זנח אותנו , אחרי שקיבלנו את הצווי כינוס.

בתיק שלנו היו מס' מחדלים מצד הכונ"ר, בילבול במס' התיקים, פתיחת שני תיקים נפרדים, למרות שאנחנו נשואים ושנינו בהליך, קבעו
לנו לתשלום חודשי סכום מאוד גבוה ולא יכולנו לשלמו, במיוחד בתחילת התהליך היינו אחרי סגירת עסק שקרס ואני ואישתי היינו מובטלים
אבל היא לפחות קיבלה דמי אבטלה , הסכום שנקבע לנו היה 1200 ש"ח ליחיד, 2400 ש"ח זוגי, כמובן שלא יכולנו לעמוד בתשלום והגשנו
בקשה דחופה לבית המשפט להקטנת התשלום החודשי, הבקשה הוגשה בנוב' 2010, בינואר 2011 נזף בית המשפט בכונ"ר על כך שהוא לא מגיב
לבקשה, נקבע דיון ראשוני באוג' 2011!! ואז הוחלט על דחיית הדיון לפב' 2012, בפב' 2012, אני התייצבתי אצל השופט והוא איחד לי את התיק
ביחד עם התיק של אישתי מול השופטת שמינו לה כשאני העדפתי להישאר אצלו כי הוא ידוע כשופט "מיטיב", נקבע לנו שוב דיון, הפעם במאי
2012, וכל הזמן הזה לא היה דיון בהקטנת התשלום ולא היה שום דיוןם ענייני בעניין הפשיטת רגל שלנו.

בשלב הזה כבר לא היינו מיוצגים ע"י עו"ד כי הבנו שהוא לא בעניין שלנו, אחרי שקיבל את כספו, ולכן בצר לנו פנינו לעו"ד בדחילו ורחימו שהסכים
תמורת סכום צנוע לייצגנו בעניין דיון בהקטנת החוב, במאי התייצבנו לדיון, אנחנו לאורך התקו' שילמנו מאוד חלקי העו"ד שלנו הצליח להגיע להסדר
עם בית המשפט ועו"ד הכונ"ר לתשלום חודשי מופחת 600 ש"ח לכל אחד, ס"ה 1200 ש"ח לשנינו, קיבלו חצי שנה על תנאי לראות איך אנחנו מתנהלים,
בסוף אוגוסט 2012 , שנתיים אחרי שניתן לנו צו הכינוס, הוכרזנו פושטי רגל, כמובן שזה מותנה והיום הם עם היד על הדופק על כל פיפס.

ערב רה"ש הזה קיבלתי טלפון מאותו עו"ד , שמחתי, חשבתי שהוא מתקשר לאחל לי חג שמח, הוא אכן עשה זאת אך בנוסף אמר לי שהוא דורש עוד
סכום על כל העבודה שהוא עשה ועל העבודה שהוא עתיד לעשות, מאוד נפגעתי ממנו, כי הוא קיבל סכום של כסף שהיה מוסכם, בע"פ, שזה סכום
שיכלול גם את הטיפול בתביעות החוב לצערי, לא הצלחנו להגיע איתו לעמק השווה ובהתייעצות עם יועץ חבר אישי של אישתי ושלי החלטנו כרגע
להמשיך בלעדיו, לא כי לא רצינו אותו אלא כי לא היה לנו מהיכן לגייש את הכסף עבור.

הוא לא ויתר ולא מוותר כל כך מהר והעניין עדין לא נסגר, לטענתו, הוא אמר לנו בפגישה בה סיכמנו איתו על טיפול תיק הוא טען שהוא אמר שהסכום
הוא רק על חשבון הטיפול ולא כל הסכום ואני ואישתי שישבנו איתו בפגישה לא זוכרים שהוא אמר כך.

סליחה על ההקדמה הארוכה, העניין הוא כזה- אני נאלצתי לעזוב את מקום העבודה הקודם שלי מכיוון שלא השתכרתי מספיק ורציתי לשדרג את המשכורת
שלי על מנת שאוכל לעמוד שכחות עצמי בכל התשלומים המושתים עלינו- במקום העבודה היה לי ביטוח מנהלים עם צבירת פיצויים, כשעזבתי שתי
המשכורות האחרונות שלי היו קטנות בגלל הלוואה שקיבלתי מהעבודה אז אמרתי לעצמי שאת כספי הפיצויים שנצברו בתיק שלי אני אמשוך ואשלם
לתיק פש"ר, כשבאתי למשוך אותם התברר לי שיש עיכול של הכונ"ר על הכספים האלה, אמרתי לעצמי יופי הם ימשכו את הכספים וזה יכנס לתיק
שלנו ויהיו לי כמה חודשי "שקט" מהתשלום השותף, להפתעתי הרבה אני מקבל בימים אלו מטעם המנהלת המיוחדת שמונתה לתיק שאיני משלם
את התיק והם רוצים לפזר לנו את התיק, אמרתי לה שיש כספי פיצויים על סך כך וכך שהיו אמורים להיכנס לקופתנו, אני נתתי לחברת הביטוח מכתב
שיחרוא לכספים האלה, היא אמרה לי שהם לא נכנסו וגם אמרה לי שהכסף הזה הוא אקסטרא ולא במקום התשלום השוטף...הסברתי לה שהכסף הזה
במקום משכורות שלא קיבלתי ושאיתו תיכננתי לשלם את השוטף כי אין לי מאיפה להביא כסף לשוטף, היא היתה מאוד רעה ואמרה לי שאם לא נשלם
את הפיגורים בתוספת של הכסף מהפיצויי פיטורין היא תפזר לי את התיק.

מה דעתכם? האם להתעקש איתם וללכת לבית המשפט ולבקש את דעתו בעניין? או שלגייס איכשהו את הכסף ולהמשיך כרגיל?

עוד שאלה- מה החשיבות של התביעות חוב?
היועץ שלנו טוען שזה לא משנה אם כתוב שני מיליון או מיליון, בסופו של דבר כשהשופט יחליט
על מתן הפטר זה מה שקובע, אני שאלתי אותו אם יש תביעות ע"ס 2 מיליון אבל בפועל, יותר מחצי מהתביעות הם כפולות, גם עלי וגם על אישתי
ויש שם כמה תביעות חוב שנופחו מעבר לכל פורפרציה, שאלתי אותו ואשאל גם אותכם, בסופו של יום כשהשופט יצטרך להחליט על מתן הפטר
האם לא יהיה לו יותר נח כשהוא יראה "רק" כמיליון ש"ח חובות במקום שני מיליון?

שאלה לפני אחרונה- בקרוב אנחנו מסיימים את השנה השלישית מאז מתן צו הכינוס, הצו ניתן בקייץ 2010, מתי להערכתכם כדאי יהיה להתחיל לדון עם
הכונ"ר ועם המנהלת המיוחדת של הפטר?

לי ולאישתי אין נכסים, מעולם לא היו לנו ולא הברחנו שום נכסים, באנו לפש"ר לאחר תקו' לא ארוכה שהיינו באיחוד תיקים אבל היו לנו
תיקי הוצל"פ ששילמנו במשך השנים, האם העובדה הזו יכולה להיות לטובתנו? ואני אובחנתי לאחרונה כסובל מ ADHD למבוגרים
, זוהי הפרעת קשב וריכוז קשה שגורמת לאנשים להתנהג בצורה לא אחראית ולא הגיונית ואם היא לא מטופלת בזמן, כמו במקרה שלי, אז היא יכולה
לגרום לאנשים לתסבוכות עצומות בחיים שלהם, שוב, כמו במקרה שלי, וזה בגלל צורת החשיבה וצורת ההתנהלות של האנשים שלוקים בה,
אני כרגע מטופל תרופתית כי אין לי כסף לטיפול פסיכולוגי וזה לא מוכר ע"י הקופות,

מה דעתכם האם יש טעם להעלות את העניין הזה ?

תשובה

הכספים של הפיצויים זה באמת אמור להיות בנוסף לתשלומים החודשיים ולא במקום.
בהליכים כאלה אין מקום ל"חשבתי ש..."
אם המנהלת המיוחדת או הכנ"ר או בימ"ש לא אישרו לך שהפיצויים זה במקום-אז זה בנוסף.
אני אתה יכול להגיש בקשה לבימ"ש להכיר בכספים האלה כתשלום במקום התשלום החודשי אבל קשה לי להאמין שיאשרו כזה דבר.
מה שאפשר זה להסביר לביהמ"ש איך נוצרה הסיטואציה שלא שולם התשלום החודשי ולבקש לפרוס את הפיגורים לתשלומים שיתווספו לתשלומים החודשיים (למשל שתשלמו כל חודש 1500 ₪. 1200 ע"ח החודשי ו-300 ע"ח הפיגור).

לגבי הפטר-כל עוד יש פיגור בתשלומים אין על מה לדבר.
באופן כללי הליך פש"ר לא מסתיים לפני שחלפו 4 שנים לפחות (יש יוצאים מהכלל כמובן).
לגבי סכום תביעות החוב-זה תפקיד המנהלת המיוחדת לבדוק אותן.

המברר1

New member
א'- תודה על התגובה.

הטענה שלי שלמעשה אין פיגורים, כי גובה הפיגורים הוא בדיוק גובה הפיצויים שמגיעים לי ומהחודש אנחנו חוזרים
לשלם שוטף, לגבי הפיגורים- אין לי רצון להגיע לבית המשפט כדי שלא יעלו שאלות נוספות ולך תדע לאן זה יגיע, ננסה לדבר עם הכונ"ר
ולסגור את מולם, אם באמת לא תהיה ברירה אז נפנה לבהמ"ש.

לגבי ההפטר- היועץ אמר לי להראות רצף של תשלומים ורצף של הגשות דוחות ואז לדבר עם המנהלת המיוחדת,
השאלה היא האם 4 שנים ממועד מתן צו הכינוס הוא מספיק זמן? או שזה 4 שנים מיום שנתנו לנו צו פשיטת רגל?
כי אצלנו לקח שנתיים עד שקיבלנו את הפשיטת רגל , האם השנתיים האלה נספרות?

לגבי התביעות חוב, לדבר עם המנהלת המיוחדת ולשאול אותה מה קורה עם התביעות חוב? ולמה זה רלוונטי לצורך העניין?

..

פשיטת רגל, הפטר, תביעות חוב.

המברר שלום,

תקופת הזמן בה הנך נמצא בהליך נספרת מיום מתן צו הכינוס.

עניין תביעות החוב הנו חשוב ביותר ועליך לעשות מאמץ בנדון להיפגש עם הנאמנה,
להעלות את השגותיך , טענותיך והמסמכים שבידיך שמוכיחים שתביעות החוב נופחו ומראים את גובה החוב האמיתי.

כמו כן עליך לקבל את החלטות הנאמנה בנוגע לתביעות החוב בטרם תפנה להליך הפטר.

זאת שכן כאשר באים לשקול מתן הפטר לחייב בהליך פש"ר יש חשיבות לאחוז אותו יקבלו
הנושים מתוך גובה החוב ( האמיתי) שלך כלפיהם. ככל שהאחוז אותו יקבלו הנושים יהיה
גבוה יותר יקל עליך לקבל צו הפטר או להעביר הצעת הסדר.

מכאן שעליך לעשות כל מאמץ על מנת להוריד את סכומי תביעות החוב שיאושרו ע"י הנאמנה.
במקרה הצורך ובמידה והנאמנה תתן החלטות שגוייות, ניתן לערער על החלטתה לבית המשפט ולדרוש את הפחתת הסכום
המאושר בתביעות החוב.

רצוי מאוד שלא לבצע הליכים מורכבים אלו לבד ולהיעזר באדם מקצועי ומנוסה אשר יילווה אתכם בהליך ההפטר.

אמיר דניאל 050-5919502 http://www.hovotout.blogspot.com

המברר1

New member
כרגע אין באפשרות להעזר בעו"ד, ואעשה מה שאני

יכול ממה שאני מכיר, היכן אני מוצא את החובות המקוריים של התיקים שנפתחו נגדנו בהוצל"פ?

עד כמה שאני זוכר צריך להוציא את התיקים המקוריים מהוצל"פ , נכון?

ymmy

New member
תשובות....

א. גש למזכירות הכנ"ר ובקש מהם סיסמה לכניסה לתיק שלך באתר שלהם באינטרנט, שם יש את כל הפרטים שאתה צריך זה חשוב מאוד לטיפול שלך בבעיות
ב. גש להוצל"פ ובקש מהם לקבל ריכוז כל תיקי ההוצל"פ נגדך נכון להיום ותעשה השוואה עם הנתונים מהתיק בכנ"ר אתה תגלה "ניסים ונפלאות" על הברדק,אבל כך תצליח להלחם עם המערכת טוב יותר

המברר1

New member
מעולה, תודה רבה, אעשה זאת ואעדכן

אגב, אני אראה שם, בהוצל"פ , מי הגיש בזמן ומי לא?

ymmy

New member
הנושא הזה הוא מאוד בעייתי בכנ"ר

"רישום תביעות החוב" במשרדי הכנ"ר בתל אביב מפגר בשמונה חודשים לפחות
זה סקנדל משפטי חמור-בהתחשב בעובדה שניתן להגיש תביעות חוב עד שישה חודשים מצו הכיוס

המברר1

New member
וזה מגובה ע"י בית המשפט? או שזה משהו

שניתן לעירעור?

האם היום ,עדין, נושה אח,מתוך כל הנושים, עדין יכול להתנגד להפטר?

הבנתי שאם יש נושה אחד שמתנגד להפטר הוא יכול למשוך אותך עד קץ הדורות, האם זה נכון?

תשובה!

לכל נושה יש את הזכות להתנגד בפני בימ"ש ששוקל את ההתנגדות ומחליט אם היא עניינית ומצדיקה המשך ניהול הליך או סיומו.

ככל שאין תועלת להמשיך בהליך פש"ר - קרי אין נכסים להיפרע מהם והחייב עבר תקופה שהבשילה את התיק להפטר (עפ"י רוב כ - 4 שנים) גם אם נושה יתנגד אך לא יראה טעם ממשי להמשך ההליך, סביר כי ינתן הפטר - אדרבא אם מהוון סכום כלשהו.

המברר1

New member
תודה! ועוד שאלה, כסף שהשתחרר

לי במסגרת החלפת עבודה כפיצויים, אבל למעשה הוא חלק מהפנסיה שלי, אני יכול להחזיר אותו לפנסיה בלי להעבירו לתיק הפש"ר?
או שאם הכסף הזה, שהפך נזיל, וכבר דיווחתי עליו למנהלת המיוחדת, אני מחויב להעבירו לתיק הפש"ר?

למעלה