שלום לכם.

ronen1981

New member
שלום לכם.

אני עתודאי בטכניון לומד בהנדסת חשמל (במרץ מתחיל שנה שלישית שלי) מי שרוצה יכול לשאול אותי בהקשר לעתודה ואני אם ידע אשמח לענות.

amitai1

New member
אהלן רונן

אני לומד עכשיו בסמסטר ראשון בטכניון במדעי המחשב, ואני עומד לעבור לחשמל לסמסטר הבא. רציתי לשאול אותך אם מלכתכילה ידעת שאתה רוצה ללמוד חשמל? ניסית להתקבל לאחד המסלולים כמו הנסת מחשבים, או שאותך מעניין רק החשמל הרגיל? איך היו הלימודים עד עכשיו? יש תקווה למתחילים? :)

ronen1981

New member
הי AMITAI

זה סיפור ארוך אבל בקיצור אני למדתי בחטיבה בכיתה מדעית ובתיכון אלקטרוניקה-פיזיקה וזה ענין אותי והיה לי לא קשה 97 סופי בבגרות באלק" ומחשבים 96 סופי במערכות אלקטרוניות ובפיזיקה 96 (ומכיוון שבכלכלה ומנהל תחום אחר שמענין אותי הבנתי בזמנו שהסיכוי לעבודה בתפקיד נורמלי נמוכה יותר והתואר פחות יוקרתי וכולי וכולי..) ואבחון מיוחד שעברתי הראה שמאוד רצוי שאלך למדעים (האמת הנדסה זה פחות טוב מבחינת מיצוי הפוטנציאל שלי היה לדעת המאבחן אבל גם בסדר) אז ניסיתי להתקבל לחשמל פיזיקה (במסגרת פסגות ומחוץ לה) ולחשמל (במסלול הראשי של הפקולטה) והתקבלתי לחשמל (גם טוב :|,ובמבט לאחור אפילו מאוד טוב :) ) הלימודים בסדר אתה יודע לא תיכון אבל לא משהו בלתי אפשרי (אני אישית זורק בלימודים ובונה על הראש בעיקר אז אין לי ציונים בשמיים כי מה לעשות בטכניון דרוש גם "תחת") אבל אם רוצים להצליח ופועלים בנידון אין סיבה שלא תצליח אגב חשמל "רגיל" ,מאוד לא רגיל יש 12 התמחויות ואתה יכול לבחור מתוכם שלושה שיכסו תחום רחב ומענין (או צר ומתמקד אם בא לך) . אני למשל בחרתי במיקרואלקטרוניקה, מחשבים (או רשתות מחשבים עדיין לא סגור) ,והתקנים ומערכות אלקטרואופטיים (ומתכוון לקחת את אותות אקראים כקורס ליבה (קורס בעל מוניטין לא חביב במיוחד,לפי הבדיחה הוא אחד הקורסים הבודדים בטכניון שהקדם שלו הוא הקורס עצמו :) ) ואת מבל"ס ששניהם שיכים להתמחות עיבוד אותות ותמונה) כך שיוצא שאני מכסה תחומים רחבים למדי ומענינים שאוכל לעסוק בהם ולהתעמק באחד מהם בעתיד אם ארצה. העצה היחידה שיש לי היא לא לזלזל בלימודים (חבל שאני לא נשמע לה בעצמי :)) ולהתיעץ אם אנשים לגבי קורסים מתי לקחת איך ללמוד אליהם וכולי (אם מישהו היה מיעץ לי כמו שאני יעצתי ומיעץ לחברי היו לי חיים הרבה יותר קלים וטובים.) מה שכן אחד היתרונות במסלולים האחרים של חשמל (במידה ואתה לא רוצה את אלקטרואופטיקה) הוא שהם לא דורשים את שדות אלקטרומגנטיים כחובה (קורס מעניין לדעתי אבל לא קל לכל הדעות שאני עושה היום ומקווה לעבור הסמסטר) ולפי שיחות עם חברים המסלולים קצת יותר קלים יש לך פחות בחירה בהתמחות (שתי התמחויות). מכל מקרה שיהיה בהצלחה במבחנים של הסמסטר....... שלך רונן.

hobbiton

New member
רונן

מה דעתך על פסגות (פיסיקה-חשמל) מתוך ניסיונך כסטודנט הנדסת חשמל ?

ronen1981

New member
הי

באיזה מובן אתה שואל לדעתי? אני לא לומד תמסלול של פסגות אז אם זה קשה או קל וכולי אני לא ממש יכול לדעת לפחות לא באופן אישי. כסטודנט בחשמל אני אומר (זה דבר אישי כמובן) שבהתחלה משעמם ואם הסמסטרים יותר ויותר מענין (יותר קורסים של המקצוע ופחות מתימטיקות יבשות וכד..) כאשר רמת הקושי היא קבוע יחסית אבל מתרגלים אליה ולכן נראת פחות מפחידה בסמסטרים מתקדמים.

Hawk17

New member
ואני אוסיף

אני מעוניין לדעת מה ששאל hobbiton + תוכל לספר לי מה זה היה האבחון הזה שעברת? מעניין אם גם אני עשיתי כזה (IQ וכיו"ב). דרך אגב. תודה רבה מאוד על העזרה. אני מעריך אותך מאוד!

ronen1981

New member
זה קצת אישי אבל מילא...

תראה בגדול אני בר "מזל" וחסר "מזל" קצת קשה להסביר את זה אני רק יכול לתת דוגמא למשהו מתחום אחר (יתכן וזה קרה אצלי) ,בקרב עיורים יש לא מעט מקרים בהם הן חוש שמיעה וחוש הריח של העיור מפותחים בהרבה מהממוצע כפיצוי,איך זה קשור תבין בערך מיד...אני עוד מגיל גן אותרתי ואובחנתי כבעל לקות למידה (לא אכנס לפירוט לא רלונתי של הלקויות שגם אובחנו עם הזמן וראציות שונות על הקבועות ... וכן לכל הביוגרפיה שלי של ההתמודדות ורכישת הכלים השונים לצורך מיצוי הפוטנציאל שבי ) מכל מקרה כתוצאה מכך עברתי במהלך חיי כל מיני מבדקים ומבחנים ומבדקים לצורך מעקב וקבלת תנאים הוגנים (לא יתכן שתיתן את אותם התנאים ללא התחשבות לעיור כי אז גם אם הוא יודע את התשובות על מאה הוא יקבל אפס.) ואינני זוכר את השמות של מרבית המבדקים . אכן בגיל 17 עשיתי גם מבחן IQ (לצערי לא ידוע לי ציון כולל סופי כיון שיצאתי למאבחנת מהסקלה בתחום הכמותי כמו כן לא זו היתה מתרת הבחינה שנעשתה אבל זה איפשהו מעל 150 ) ומבחן המטריצות של ריבן ועוד כל מיני מבחנים שאני לא זוכר שמם ואז אחרי שריכזה תאינפורמציה יכלה ליעץ לי וכולי.... מאז עשיתי אבחון נוסף (בגיל 18 וחצי בערך) עקב הביוקרטיה המפגרת של הטכניון (זה שיש לי אישורים ואבחונים מגיל גן של משרד החינוך המרכז ללקות למידה ועוד מומחים בעלי שם בהן אחת שהוציאה ספרים מרכזיים רבים בנושא ובין נותני הטון במשרד החינוך לא עזר) וחוסר חקיקה ראויה בתחום שמשאירה הרבה מקום לבלגן עברתי סדרת איבחונים נוספים אצל מכון יעל הקשור בחוזה עם הטכניון לצורך הכרה מצד הטכניון בלקות שלי. מכל מקרה אני צריך לזוז הטרמפ הגיעה ........ רונן.

Hawk17

New member
הבינותי

hmmmm תודה תודה גם לי יש תסיפור הזה של לקות למידה עם IQ כפיצוי

למעלה