שלום לכן

עד חצות

New member
שלום לכן

רציתי לשאול אם יש כאן עוד "בנות קלקסן" כמוני (מדלל בקרישיות יתר) לפעמים אני מפספסת זריקה ואז אני מהרהרת שמא העובר יהיה קטן מדיי או לפתע יפסיק להתפתח ,גם לכן זה קורה? ובכלל איך אתן מסתדרות עם ההזרקות? בהתחלה בעלי הזריק לי ועכשיו אני לעצמי, לעיתים אני חושפת מותן במפתיע לעיני אמי ואחותי סתם כדי שיבהלו מההמטומות...זה בטח מההורמונים

נוריה

New member
בהחלט!!!

מי שרואה את הבטן שלי חושב שאני ג'אנקית... מלכתחילה אני הזרקתי לעצמי (זה כבר לא הריון ראשון עם קלקסן, אני ותיקה!). האחות שהדריכה אותי אמרה לי שחבל לסמוך על בעלי, הרי הוא יוצא מלא למילואים (במיוחד בהריונות...) וככה הכי פשוט. וזה נכון! לי לא יצא לפספס זריקה. אני ממש "מכורה" לזה. עם כל הכאב בכך וחוסר הנוחות, אני חשה שזו הדרך היחידה שיש לי לשמור על העובר שלי חי. ממש סם החיים. מצד שני, אני מפספסת כרונית של חומצה פולית! ממליצה לך (מנסיוני) לקחת ממרפאת האחיות בקופת החולים שלך, מיכל צהוב כזה שבו אפשר לזרוק את הזריקות המשומשות (אני לא אוהבת לזרוק לפח, וזה גם לא בטוח). וגם לעשות לך איזה סימן כל יום כדי שיזכיר לך באיזה צד להזריק. אני למשל, כל יום לאחר הזריקה מסובבת את המיכל לצד השני וכך אני זוכרת. המון הצלחה!

Tנקר בל

New member
אני לא מזריקה

אבל אני מכירה מישהי שהפסיקה אחרי כמה חודשים להזריק, בגלל שהיא לא יכלה לסבול את הכאבים (כן, אתן לא צריכות להגיב, אני מסכימה איתכן
). למרות שהעובר לא התפתח, ובסופו של דבר המיילדת שיילדה אותה אמרה לה שהיא לא ראתה מעולם שליה כל כך מסויידת, התינוקת הייתה בריאה. כאמור - היא הפסיקה להזריק בחודשים הראשונים של ההריון. אני לא באה לעודד לשכוח את הזריקות. אני חושבת שכדאי לעשות כל מה שניתן כדי לשמור על האוצר שלנו. אבל אם את שוכחת יום אחד, לא נראה לי שאת צריכה לפחד שפגעת בעובר.

עד חצות

New member
תודה למגיבות ../images/Emo24.gif

חשבתי שיש יותר "קלקסניות" לאור המחקרים שקרישיות יתר נמצאה כגורם עיקרי להפלות נוריה, מה "הדפקט" שלך? הומוזיגוטית לMTFHR או הטרוזיגוטית לפקטור 5? "הדפקט" שלי קרדיוליפין גבוה ורציתי לשאול כמה זמן לפני הלידה לא מזריקים בכדי שאפשר יהיה לקבל אפידורל,זה תלוי במדיניות בי"הח? שמעתי שיש שדורשים שבוע ואחרים לפחות 12 ש' ואיך בכלל אפשר לנחש מתי בדיוק תתרחש הלידה?

נוריה

New member
protein S deficiency

כלומר רמת פרוטאין S גבולית (דפקטיבית, בתרגום ישיר...). בעקרון אומרים כ- 6 שבועות לפני הלידה להפסיק להזריק למרות שאני מכירה כאלו שלמרות הקלקסן, בדיקות הדם אישרו מתן אפידורל. בהריון הקודם שלי, אני העדפתי לידה טבעית ללא אפידורל כך שלא הפסקתי את הקלקסן, מה גם, שגם אם הייתי מאד רוצה אפידורל, אני לא הייתי מפסיקה למענו את הקלקסן כי החשש שלי הינו בעיקר בסוף ההריון. אני, עד היום האחרון מזריקה. ולגבי מה שטינקר אמרה, אני חושבת שבהריון של טל פיספסתי איזו זריקה או שתיים (נסענו לשבת ושכחתי את התיק עם הזריקות, או שהמזרק נפל והתעקם ולא היה לי ספייר). יכול להיות שיש מצבים שבהם מספיק קלקסן בתחילת ההריון יכול להיות טוב עד לסוף ההריון. בתחילת ההריון של ביתי הבכורה לקחתי קלקסן ל- 3 שבועות עקב חשש לקרישתיות בעקבות דימום והפלה שהיתה לי לפני כן. אחרי 3 שבועות הרופא הפסיק את הזריקות בטענה שבדיקות הדם תקינות לחלוטין. וההריון ההוא הסתיים תודה לאל ללא כל בעיה. כנראה לרותם הספיקו 3 שבועות של קלקסן! רק בהריון שאח"כ, שבו כלל לא לקחתי, התחילו הבעיות... אגב, לגבי מועד הלידה, לחלק מאיתנו, בעקבות העבר המיילדותי המיוחד, קובעים זרוז במהלך חודש תשיעי. זו לא בעיה לתכנן את זה עם הרופא ועפ"י זה לקבוע תאריך להפסקת הקלקסן.

רונה 4

New member
היי עד חצות!

אני מזריקה קלקסן מהיום הראשון שנודע לי שאני בהריון, עוד לפני האיחור במחזור. אצלי לא מצאו שום אינדיקציה לקרישיות יתר בבדיקות הדם, אבל הרופא שלי בעצה עם ההימטולוגית החליטו שלא לוקחים איתי סיכון ונותנים לי מינון נמוך למניעה, מלבד זאת מחקרים הראו שקלקסן תמך גם בהריונות אחרי הפלות חוזרות, שלא היתה בהן בעיית קרישיות ידועה. אני מזריקה לעצמי מהיום השלישי בערך, לפני כן אחיות קופת חולים עשו זאת עבורי, אבל נמאס לי מההתרוצצות לשם. אגב, בגלל ריבוי ההמטומות שהיו לי, שלחה אותי ההמטולוגית לפני כשבוע להדרכה מקצועית אצל אחיות מרפאת קרישיות בתה"ש ובאופן מדהים ההמטומות נעלמו כמעט לחלוטין. אם יש לך דרך להגיע לשם, אני ממליצה בחום. אני מזריקה כל בוקר לפני שאני קמה מהמיטה, בהמלצת חברה, כדי להתחיל את היום בלי הדבר הזה על הראש שלי וגם כדי לא לשכוח אף יום, וזה עובד, עדיין לא פיספסתי אף זריקה, כששאלתי את ההימטולוגית מה יקרה אם אשכח ואאחר בהזרקה היא אמרה שזה לא סוף העולם, כי בסך-הכל אנחנו בונות בסיס די טוב של שיליה לעובר שלא נהרס מפעם אחת, אבל שעדיף להשתדל להקפיד ולא לשכוח. לגבי האפידורל היא אמרה שמספיק 12 שעות לפני להפסיק את ההזרקה, אבל אולי זה בגלל המינון הנמוך שאני מזריקה, 40 מ"ג. לדעתי כדאי לך להתייעץ עם הימטולוג לגבי זה.

למעלה