שלום מזל טוב ובהצלחה על הפורום החדש

שלום מזל טוב ובהצלחה על הפורום החדש

ולשאלתי : האם אלרגיות יכולות להופיע כך פתאום? כלומר, למאכלים שאכלתי כל הילדות כגון : אבטיח, כן כן אני אלרגית אליו,בוטנים- אני אוכלת ולא כל כך משפיע, צבעי מאכל -טטרזין אני פתאום אלרגית אליהם. ממש לרמה של בצקות בקנה הנשימה ואישפוז כמו כן החלה לי תופעה של אלרגיה לשמש, אני מקבלת פריחה וגירוד עם אני נחספת לשמש ללא הגנה, דבר שבילדות+נערות לא קרה לי אף פעם.

אנילה1

New member
א ו פ ק י ט ו הדרך הטובה ביותר

לבדוק אם יש אלרגיה למזון, זה להמנע ממנו לפחות 3 חודשים. אם יש הטבה, אז קיימת אלרגיה. אם לא אז משהו אחר גורם לאלרגיה. כדאי לרשום לאיזה מזונות פתחנו אלרגיה, כך שאם נמנעים מזה לא נתפתה לאכול את מה שלא טוב לנו. לפעמים אחרי מניעה של 3 חודשים אפשר לאכול כמות סבירה ללא סימפטומים של אלרגיה. אם יש אלרגיה לצבעי מאכל, ולכל התוספות המלאכותיות, כדאי לעבור למזון אורגני ללא תוספות. סביר להניח שתחול הטבה. קשה היום ממש להמנע לגמרי מכל מיני מניפולציות שעושים היום עם המזון. החל מהנדסה גנטית וכלה בכל מיני תוספות שהופכות את המזון למזון רע לצרכן וטוב ליצרן. לרפואה הקונבנציונלית אין מענה לאלרגיות למזון. היום יודעים שהרבה מאוד מחלות מקורן באלרגיות למזון. גם הרפואה האלטרנטיבית די מתקשה עם הסוגייה הזאת. הדרך היחידה היום כנראה זה להמנע מהמזונות האלה.

אני נמנעת יותר מ- 3 חודשים

אתם מתארים איזה סבל זה לא לאכול אבטיח צונן בימי הקיץ האלה ועוד להוסיף גבינה בולגרית- אח... אצלי זה רק בפנטזיה כי אבטיח אני אנסה שוב אולי רק בפתח של חדר מיון

mulani

New member
לא צריך לבכות על מה שאי אפשר

יש מספיק מה שאפשר, נו באמת. וכן יש דברים שמופיעים לאחר שאפשר היה לאכול אותם קודם. גם עם הגיל לפעמים משתפר.

אנילה1

New member
א ו פ ק י ט ו תחשבי על אבטיח כרעל

עבורך. וגבינה מלוחה אפשר לאכול עם פירות אחרים.

אלרגיה לשמש

שלום אופקיטו למרות שרב האלרגיות למזון מופיעות בגיל הילדות בהחלט יכול היות שיופיעו גם בגיל מבוגר יותר. באופן עקרוני כל מזון יכול לגרום לאלרגיה למרות שרב התופעות נגרמות ממספר די מצומצם של אלרגנים (בגיל המבוגר - בוטנים, פצוחים, דגים, מאכלי ים, שומשום ופירות טרופיים). אם יש תופעות אלרגיות בעיקר בפה לאחר פירות וירקות טריים צריך לבדוק אם את לא סובלת גם מנזלת אלרגית לאבקנים שונים. יתכן שאת סובלת מתופעה הנקראת oral allrgy syndrome. הקשר האובייקטיבי בין צבעי מאכל וחמרים משמרים (כפי שנבדק במחקרים מבוקרים הוא דל. אני אומר זאת למרות שאני יודע שאני פותח "תיבת פנדורה". יש מצב של אלרגיה לשמש . קוראים לזה solar urticaria. צריך לבדוק אם אין תופעות דומות עם גורמים פיזיקליים אחרים: מגע עם מים, אזורי שפשוף, חשיפה לקור ועוד. בברכה, אני מקווה שעזרתי לך דר אילן דלאל

למעלה