שלום, סליחה שאני לא מופיעה הרבה

שלום, סליחה שאני לא מופיעה הרבה

אני הרבה בבית חולים עם הילד, הוא קיבל התקף אפילפטי והוא איבד הכרה
והיינו בבית חולים באשפז והוא עבר אמ.אר.אי ובנוסף גם השמיעה שלו
עוד יותר ניזוקה, כל כך הרבה הילד הזה סובל וכמה עושים למענו
ואני לא מבינה למה, הרי אמרו לנו בהתחלה שהוא ילד בריא, בסה"כ
אבל יש לו הרבה בעיות שדורשות העדרות מבית ספר וטיפולים
רגשיים פסיכולוגיים ומעקבי שמיעה, ועכשיו בבית ספר שמים לב
לזה יותר כי זה כבר כיתה ד, ויש נוהלים חדשים, זה לא כיתה ג'.
אני רוצה עידוד,שהתשובה של האמ.אר.אי תהיה טובה
שזה לא יהיה כל כך חמור, אני זקוקה לעידוד. אני ממש עצובה
בגלל כל מה שהבן שלי עובר ובנוסף לזה שהוא עשה בדיקה
להתאמת אטמים חדשים, כי הוא גדל כדי שהוא לא יהיה חולה הרבה כ
עוד מעט חורף.והוא חייב אותם.
וגם בבקשה עזרה, אם רוצים את השגרירורת האוקראינית בתל
אביב איך אפשר להתקשר אליהם כי אני השנה שוב צריכה לשלוח
להם דו"ח ואי אפשר להגיד שהכל בסדר.
סליחה שזה ארוך פשוט לא יכולה ליותר ולא יודעת
מה לעשות והילד לא רוצה להפסיד לימודים בגלל בדיקות
מרובות.
זהו לבינתיים.
תודה למי שקרא עד כה.

fatfat

New member
מצטערת לשמוע על ההתקף של דניק

אבל יש דברים שלא תמיד יכולים לדעת מההתחלה. התקפי אפילפסיה לרוב מופיעים בגיל יותר גדול.
לגבי האוזניים אמרת שהמצב הוחמר, זאת אומרת שזה לא היה כזה בזמן האימוץ.

גם את בנותי קיבלתי תחת הכותרת של ילדות בריאות ובהמשך התברר שהן סובלות ממחלת דם גנטית.
טרום האימוץ הילד עובר בדיקות סטנדרטיות ויש בדיקות מועטות שחייבים לבדוק ולשלול. הרבה דברים ,לא נבדקים כי
אי אפשר לבדוק הכל או כי צצים בגיל מאוחר יותר.

ולגבי בית ספר את חייבת לעמוד על כך שדניק נעדר בגלל סיבות רפואיות ולא כי אתם נהנים להשאירו בבית.

מאחלת לדניק הרבה בריאות ולך שיהיה לך קך יותר בהתמודדות היום-יומית.

תודה , אני שלחתי אמייל למורה ואמרתי

לה שאני רוצה לעגן את זה בצורה מסודרת כי זה כבר
יעבור את המכסה של שישה איחורים בשנה, כי דניאל
יש לו טיפול רגשי שהוא חייב לעבור, ובדיקות שמיעה
מידי כל תקופה, ויש לו בנוסף בריחת צואה שזה בכלל
צרה בפני עצמה, המחנכת אמרה לי שאני אדבר
עם המנהלת כדי לעגן את זה בצורה מסודרת
ושלא ירשמו לו איחורים או חיסורים בגלל כל המחלות
האלה. ורשמתי אותו לצהרון,תחזיקו לי אצבעות
שהיא תשאיר אותו שם. בינתיים נראה שהוא שמח
מאז שזה קרה לו הא קצת מבולבל ואני דואגת לו
תודה

הי אמא של דניק

צר לי לשמוע.
אני יודעת שבמשרד החינוך דואגים היום שילדים שנעדרים מבית הספר הרבה עקב טיפולים יוכלו להשלים חומר באופן פרטי בביתם ,דרך מורים ממשיים ומורים באינטרנט.
פני למנהלת או יועצת בית הספר כדי שידריכו אותך בהקשר לכך.אם לא תמצאי מענה מהם צלצלי בעצמך לעיריה אצלכם-לאגף החינוך,מחלקת ביקור סדיר ושם בוודאי שידעו.
פאטפאט אמרה נכון- לא על כל המחלות שעלולות להתפתח אפשר לדעת לפני שמאמצים -כולל אפילפסיה.
בבעיית שמיעה תמיד יש סיכוני החמרה.
חשוב שתמצאי גורמי תמך רגשיים בקרבת מקום כדי להיעזר בהם לגבי היכולת להיות עם כל מה שקורה בדרך שפויה ומעצימה .
רק טוב!

קשה7

New member
אוף..תחזיקו מעמד

אני בטוחה שהרופא בבית הילדים ידע על רוב הבעיות אבל הם פשוט מסתירים מידע.לדעתי גם העמותות מסתירות
למה את צריכה לשלוח דוח לאוקרינה.העמותה נסגרה?

בגלל שדניק היה בכיתה א' שלחנו דו"ח וביקשו

רק כעבור שלוש שנים וברוךהשם שלוש השנים חלפו להן וכעת הוא בכיתה ד
זה מה שאמרו לנו, כי הם מעבירים את הדוח לחו"ל כנראה.

fannyd

New member
שלום אמא של דניק

צר לי לשמוע על הקשיים הבלתי פוסקים שאתם עוברים. מחזיקה לכם אצבעות שהמצב ישתפר. לגבי שגרירות אוקראינה את יכולה לשלוח מייל לכתובת ‫[email protected].
לא בטוח שבטלפון שלהם שמתפרסם תקבלי מענה אנושי. אשר לדוח לא חושבת שמעניין אותם מה מצבו המדויק של כל ילד וילד. הם רק רוצים לוודא שהילדים לא נעלמו ולסמן V.

China8

New member
מצער לשמוע

מאד מצער לשמוע על הסבל של דניק ושלכם. נראה שמאד לא פשוט והצטערתי לקרוא גם על התקף האפילפסיה.
מאחלת לכם שמעתה יהיה רק יותר קל והמצב רק יילך וישתפר.
יישר כח.

מאחלת בריאות שלמה. החשוב הוא התמיכה

והטיפול. שמחה שאת נכנסת מעת לעת לשיתוף, לקבלת תמיכה מהפורום. לטעמי, זו אחת ממטרותיו. שמחה ששיתפת ומקווה שהוקל לך.

משתפרת

New member
לא יודעת לעזור לך, אבל שמתי לב למשהו

כתבת ואני מצטטת:
"והילד לא רוצה להפסיד לימודים בגלל בדיקות מרובות"
!!!
דניק רוצה להגיע לביה"ס, להתקדם בלימודים ולא להפסיד חומר. דניק בעצמו. המשפט הזה נראה לי חשוב ומוכיח כמה התקדמתם.

תודה, בא לי לבכות אני מרגישה שזה לא

אותו דניק שקודם היה בעל בטחון כזה לא מפחד מכלום
משתולל כמה שבא לו ושמח עכשיו הוא קצת מבולבל
תודה על העצות

אישורי מחלה

לדניק מגיע שעורים פרטיים בבית .עלייך לאסוף את טפסי המחלה וכל האישורים הרפואיים ולהגיש אותם לבית הספר. לא נשאר לי אלא לאחל לגם ימים טובים יותר . מאוד חשוב שהתגייסו כל עזרה שתוכלו כדי למצוא מקום עבורך ועבור בן זוג לזרוק רגשות שליליים ולשמור על הזוגיות שלכם במיוחד! בימים אלו. בהצלחה

DonnaG

New member
ממליצה לך להצטרף לקבוצת "מאמצים אמיצים"

מנהלת אותה אריאנה מלמד והיא מתרחשת בפייסבוק. בזכותה הוכר כעת סינדרום אלכוהול עוברי, כהפרעה התפתחותית סומאטית, על ידי משרד הבריאות. המשמעות היא שמקבלים עבור הילדים את כל השירותים של המכונים להתפתחות הילד בקופת חולים עד גיל 18 בחינם.
אינני יודעת אם יש קשר בין הבעיות שלו לתסמונת הזו אבל שווה לבדוק ואריאנה תעזור לך להבין.
כדאי להבין ממה בדיוק נובעות הבעיות שלו. זה חשוב.

גילעד 63

New member
ממש מבאס לשמוע את המצוקה הזו שלך

ובטח ובטח את שלו, ואני באמת מקווה שהדברים יסתדרו ושלא יהיה יותר סבל משום כיוון שהוא בהקדם.
מעבר לזה שזה מבאס ומצער, אותי ספציפית זה גם מרגיז. מאאאד מרגיז.
מדינת ישראל עוסקת באימוצים כמעט מאז הקמתה. אימוצים בינלאומיים חוקיים מתקיימים מסוף שנות התשעים.
המידע על השפעות והשלכות האימוץ קיים כבר עשרות שנים בעולם ולאורך הזמן רק הלך והתעמק כמו גם דרכי הטיפול והתמיכה, גם בפיזיולוגי וגם ברגשי.
במערכת הגיונית ותקינה לאמא כמוך יש לאן לפנות כי יודעים עלייך ועל האתגרים שאת עלולה לעמוד מולם מרגע שהגעת לארץ עם הבן שלך. הם לא רק יודעים אלא גם באיזה אופן מצפים לבואך כי כשתגיעי הם לא מופתעים. הם תומכים ומבינים ובעיקר יודעים מה לעשות כי הם מבינים בזה. ספציפית בזה.
אבל .....כאן אין כזה גוף. לא השכלנו להקים כזה גוף. לא השכלנו להבין שילדים מאומצים זה עניין בפני עצמו. גם ברגשי, וגם בפיזיולוגי לעיתים.
אצלנו הורה מאמץ תלוי בפורום אחד בתפוז, בעמותת פסיפס קטנה וחסרת משאבים, בעמותת אומץ לאמץ שגם היא פועלת בהתנדבות ועכשיו גם באריאנה מלמד שעם כל הכבוד לפועלה בתחום, הוא מצומצם בעיקר לנושא שפגע בה באופן אישי, תסמונת אלכוהול עוברי והשפעותיו.
כאן בפורום תקבלי הרבה תמיכה אמיתית וכנה ואולי גם עצה טובה פה ושם מנסיונם של אחרים שחלקם גם אנשי מקצוע בתחום הפסיכולוגי.
אבל, בשורה התחתונה בסוף היום את, בן זוגך וילדכם עומדים מול האתגרים האלה לבד, וזה לא צריך להיות ככה.
וזה מרגיז אותי מאד.

fannyd

New member
אימוצים בינ"ל חוקיים מתקיימים מסוף שנות ה-90?

מאיפה זה בא לך? אימצתי לפני החוק ואחרי החוק חוקי באותה מידה הן בחו"ל והן בארץ. מה בדיוק לא היה חוקי לפני חוק העמותות?

גילעד 63

New member
הכוונה היתה לחוק העמותות

שבא להסדיר את האימוצים מחו"ל. אם היה חוקי לפני כן אני לא באמת יודע ולעניין תוכן ההודעה שלי זה גם ממש לא משנה.

fannyd

New member
אבל זה מה שטענת וזה מאד משנה

הליך האימוץ מתרחש כולו במדינת מוצא של הילד. אף מדינה ריבונית לא תסבול שחוק זר כלשהו יסדיר משהו בתחומה. ההכרזה על אימוץ היא בבית המשפט בחו"ל. בישראל מתבצע רק רישום.

גילעד 63

New member
לא זה עיקר ההודעה שלי

מאז חוקק התיקון לחוק האימוץ בנושא עמותות האימוץ מחו"ל שלא באמצעות עמותה מוכרת הינו עבירה פלילית. מה היה מעמדו לפני כן? תחום אפור ולא ברור. אבל שוב, לא זו הנקודה במה שאני אומר. בארץ מתבצע רק רישום. וזה מה שמפריע לי. רק רישום.
בכל אימוץ בין אם מקומי או בינלאומי, ברגע שהאימוץ רשמי וסופי ההורים די לבד בעניין. אין שום גוף המתמחה בהשפעות האימוץ, גם על ההורים וגם על הילדים שיוכל לספק את העזרה והתמיכה המקצועית לאורך הדרך כשצריך אם צריך. זה מה שמרגיז אותי.
לי זה לא משנה אם הילד אומץ מירושלים, תל אביב, אוקראינה או הונולולו, ברגע שהוא כאן מגיעים לו ולהורים שלו התמיכה והעזרה מגוף שמתמחה בזה אם עזרה כזו נדרשת.

fannyd

New member
כל עוד המסמכים היו בסדר האימוץ היה חוקי

טוב שיש עמותות אבל רע שכו-לם חייבים לאמץ באמצעותן. לא כל משפחה מאמצת צריכה איזה גוף מיוחד שמתמחה באימוץ. יש אנשי מקצוע שמתמחים באימוץ ומי שזקוק להם יודע להגיע אליהם.

למעלה