שלום! צריכה עזרה

shaniky

New member
שלום! צריכה עזרה

שמי שני ואני צריכה עזרה בנוגע למסגרות חינוכיות אלטרנטיביות. אני לומדת בבית הספר כדורי בגליל התחתון. אני תלמידה מאוד טובה ואין לי בעיות לימודיות הבעיה היא שאני לא מרוצה מהדרך בה לומדים בבתי הספר הרגילים או לפחות איך שלומדים אצלנו. אני מרגישה שאנחנו לומדים ומתעסקים רק בחומר לבגרויות ולא באמת בנושא עצמו - בהיסטוריה לא לומדים היסטוריה לומדים לשנן לבגרות, בספרות לא לומדים לקרוא ולהבין יצירה לומדים סיכום שאותו צריך לשנן ולהקיא. מלבד זאת אני מרגישה שזה בזבוז זמן. כלומר, אם ממילא אני לא באמת לומדת, למה להשקיע כלכך הרבה זמן ומאמץ וללמוד כל השנה היסטוריה כשאני יכולה חודש לפני הבגרות לשנן סיכומים ולעבור אפילו בציון טוב. יש חובה בהגעה לשיעורים והדבר גם משפיע על הציון כך שאני לא יכולה לנצל את הזמן כפי שאני רוצה. הייתי שמחה לדעת אם אתם מכירים כל מיני מסגרות לימודיות שונות גם בתי ספר אקסטרנים (אבל זה פחות מה שאני מחפשת) באיזור הצפון (איזור הקריות גם אפשרי). אני לא יודעת איפה אני יכולה למצוא מסגרות אחרות. תודה רבה~! שני. אה לא הזכרתי את זה - אני מסיימת כיתה י'.. לא כזה חשוב:)

mikeyy

New member
הי שני

תראי, אני מזדהה עם מה שכתבת, אבל אין מה לעשות. בתי ספר כיום מלמדים בייחוד לבגרות כי בד"כ בשביל ללמוד לימודים באוניברסיטה או מכללה בעתיד - צריך תעודת בגרות, וכדאי גם ציונים גבוהים. אז אולי נכון שהשיטה לא נכונה, ושוב, זה קצת בעייה להכליל כאן בעניין המקצועות, אבל אם נדבר על היסטוריה את צודקת, ספרות לדעתי קצת פחות אבל זה מאוד סובייקטיבי. בנוגע למסגרות לימודיות אקסטרניות שיש (כמו אנקורי, יואל גבע אאל"ט ועוד כמה), זה לא רלוונטי בשבילך, כיוון שדווקא במקומות הללו לומדים רק לבגרות
ובכלל, לדעתי, מעל ללימודים, בבי"ס יש לך את החברים והחברות שלך, ובכלל מחשבה לעבור לבי"ס אחר (אקסטרני או אינטרני) זה לא כזה קל. גם מי מבטיח לך שיהיה יותר טוב, יכול להיות, אבל אין לדעת. יש איזה בי"ס באזור שלך שאת חושבת לעבור אליו? ודבר אחרון שאני יכול לומר לך זה שחייבים בימינו תעודת בגרות. אלא אם כן, את חושבת ללמוד בעתיד באוניברסיטה הפתוחה למשל, שלא דורשות תנאי קבלה. מה גם, שאם סיימת י' את לא חייבת יותר לעשות בי"ס, לפי החוק. אני מניח שתרצי להמשיך בבי"ס ואין מה לעשות כמו שאמרתי, צריך לקבל את זה, ופשוט מציע לך לראות גם את הצד החיובי של זה
שיהיה בהצלחה, מייק.

shaniky

New member
לא כלכך הבנת אותי

אני רוצה לעשות בגרויות ואני יודעת שזה תנאי הכרחי ללימודים (טיפשי גם כן) יש לי ציונים מעולים והשנה לא הגישו אותי לאף בגרות על מגן שנמוך מ95. העניין הוא שזה בזבוז זמן עבורי. גם אני לא מעשירה את עצמי בשום צורה וגם אני מבזבזת שעות וזמן ושעמום בכיתה... אני מחפשת מסגרת שתתן לי אחד משני הדברים - אפקטיביות - כלומר לבזבז מעט זמן על לימודים ולעשות בגרויות בצ'יק העשרה- ללמוד בצורה מעניין ולהרחיב את האופקים. כמובן שרצוי שהלמידה תהיה בסביבה חברתית...... אגב- התיכון של אנקורי הוא אינטרני

mikeyy

New member
אין את שני אלה בבתי ספר ממש...../images/Emo3.gif

ולכן אני מציע לך להשאר בבי"ס, לעשות בגרויות, והכול, ועל מנת שלא תרגישי בזבוז של שעות וזמן אני מציע לך ללמוד באוניברסיטה הפתוחה, הן לשם העשרה והן לשם תואר ראשון. יש הרבה אנשים, וביניהם סטודנטים צעירים כמוך שמתחילים ללמוד גם בגיל שלך ודי נהנים [אני חח..]. את אומרת שהמגנים שלך עומדים על 95 אז אין בכלל בעייה שלא תעמדי בדרישות שם, ותוכלי באמת להעשר את עצמך. לכי על זה.

song4me

New member
יש מה שנקרא בתי ספר אנטרופוסופיים

יש אחד כזה בהרדוף (אם זה קרוב... למרות שלא נראה לי). אבל אני לא בטוחה שיש להם תיכון שם. אני לא חושבת שתוכלי למצוא באמת בי"ס כזה כמו שאת רוצה, אבל בהחלט אפשר להרשם לחוגים של נוער שוחר מדע (שכוללים גם קורסים בהיסטוריה, פסיכולוגיה ועוד), או בכלל לחפש חוגים לאחר הצהריים בנושאים שונים שמעניינים אותך.

mikeyy

New member
לא עדיף אוניברסיטה?

יש לה ציונים של 95, אז לא עדיף כבר לבחור באוניברסיטה וכך גם לצבור נקודות אקדמיות? נוער שוחר מדע זה אחלה, אבל קצת בזבוז לדעתי...

למעלה