שלום רב- בקשת עזרה

סוזי10

New member
שלום רב- בקשת עזרה

אני בת 51. אחי וגחסתי מכורים לסמים , 2 הילדים שלהם הבת ב 3 ו3 חודשים והבן בן 4 וחצי. הילדים אצלי כבר כמעט 7 חודשים בימים אלה אני מועמדת לאומנה. הילדים עברו טלטלות לא קלות אך יש להם זכרונות טובים מההורים כי בסך הכל הם לא הגיעו למצב של התעללות והזנחה ממש. היו מטופלים די טוב אמנם בלי גבולות וכ'. הילדים מאושרים מקבלים הרבה חום וגם הרבה התייחסות אליהם עם הקשבה ושיחות והתענינות שאלו דברים שחסרו להם. האמא נמצאת עכשו בקהילה טיפולית כבר חודשיים וכנראה שהילדים ילכו אליה לקהילה בעוד חודשיים שלושה. לי באופן אישי חבל שהילדים ילכו לשם כי (וזאת האמת שלי) אני לא מאמינה בהצלחת הטיפול שלה מהכרות אישית איתה.( אני מכורה נקיה 10 שנים) אני מאד פוחדת מהטלטלה הריגשית של הילדים במידה והיא לא תצליח. בזמן האחרון ביקשתי והבאתי הפניה מרופא כדי לעשות להם איבחון ריגשי הילדים פורחים כרגע. ואני רוצה לוודא שכך הם מרגישם בפנים אולי יש משהו שאני לא קולטת. כשאמא מתקשרת פעם בשבוע כל התנהגותם משתנה הם הופכים ללא ממושמעים . עצבנים מאד וקשה להבין שאלו אותם ילדים. רק אחרי יומיים מתאפסים שוב. ואז יש ביקור ושוב חוזר אותו הסיפור של חוסר שקט עצבנות ובכי מכל דבר. האם יש איזה טיפול אפשרי בילדים האלה כדי שיתחזקו ויוכלו להכיל את כל השינויים ויהיו להם בעתיד או איזה דרך לעזור להם להתמודד. אשמח לתשובתכם. כרגע אין אף עובד סעד שמדריך אותי ואני נופלת בין הכסאות של המוסדות למינהם . ודי נעזרת בפורומים למינהם וטוב שהם קיימים. אני מוכנה לעשות ככל שידרש למענם. האבא כרגע גם הלך לגמילה יותר קצרה. אשמח לפרט יותר אם אצטרך. תודה מראש.

מענה טיפולי רגשי

שלום רב, הסיפור שלך נגע מאוד לליבי . נשמע שהאחיינים שלך עוברים תקופה לא פשוטה כיום (ובעבר) וכי לך יש כוחות ורגישות רבה להיות קשובה לרגשותיהם ולתנודות הרגשיות, תוך מתן חום ואהבה.כל הכבוד! האינטואיציה שלך ללכת לרופא ולבקש התייחסות רגשית נראית לי חשובה ביותר - מתן מענה רגשי לילדים, מקום בו ירגישו בטוחים, יאפשרו לעצמם לבטא ולשתף בקשיים שהם חווים ולגבש דרכי התמודדות, לצד מתן הדרכה לך בהתמודדות היומיומית. טיפול רגשי דרך אומנויות יאפשר לילדים, דרך מגוון פעילויות והתנסויות, לחווות חוויה חיובית ולאפשר לעצמם לצמוח ולהתחזק בנסיבות החיים הקיימות. אשמח להפנות את שאלתך גם לצוות המטפלים הרגשיים שלנו במרכז שיוכלו לכתוב את התייחסותם המקצועית. אשמח בהמשך להמליץ על אנשי מקצוע בהתאם למקום מגורייך. סוף שבוע נעים

סוזי10

New member
אשמח מאד לקבל

אני גרה ברמת גן. האם דרך הרשויות יש א]שרות לקבל סוג טיפולים כזה? כרגע אני לבדי ממנת את הילדים רק הגן עולה לי 3000 ש"ח לחודש היות והם בגן פרטי ול רציתי להעבירם כי זה גן שהם מכירים כמספר שנותיהם. בשנה הבאה יעברו לגן של עיריה. תודה מאד

למעלה