שלום רב יש לי בעיה עם מעסיק....

שלום רב יש לי בעיה עם מעסיק....

לפני חודשיים התקבלתי לעבוד בחברת קבלן בנמל תעופה בן גוריון . פוטרתי מחברה אחת ועברתי לחברה אחרת. בשיחתי עם מנהל המחלקה הבהרתי כי אני עברתי למיקום חדש על מנת לא לאחר ולהגיע יותר מהר לנתב"ג משום כך אני גר בשכירות . אני בן 27 . לאחר שהבהרתי נקודה זו מנהל המחלקה אמר " אין לך מה לדאוג אתה לא תעבוד פחות מ12 שעות עבודה" . עלפי דברים אלה חתמתי על חוזה עימו כדי שהכל ימשיך כרגיל. בתחילה חודש ראשון אכן עבדתי ימים כלילות חודש מלא שכר של 2500 שקלים. לאחר מכן חודש שני קראו לי פחות לא יכלתי להגיע משום ש עבדתי בעבודה נוספת (חלוקת פליירים) כי ראיתי שהמשכורת אינה מספיקה. (נקראתי 2 פעמים) ולאחר מכן כל החודש לא קראו לי בכלל. והשכר היה אותו שכר והנה חודש שלישי מתקרב ואין לי שכר בכלל ממעסיק זה. בעקבות כך ניגשתי לשיחה עמו מנהל מחלקה אמר מיד כי אין לו עבודה לספק לי . החוזה הינו לשנה אך ישנה בעיה. בעקבות דברים אלו פניתי לחברה אחרת יותר יוקרתית ויותר מצליחה מבחינת שכר. השבוע אני אמור לחתום חוזה עימה לחצי שנה . מה עליי לעשות כעת? 1. האם אני רשאי לתבוע את החברה שבה הועסקתי? 2. האם אני יכול לעזוב את החברה ולא לשלם קנס כספי גבוה? 3. מה עליי לעשות כרגע במיוחד שאני בחובות כי רציתי להקים בית בישראל? ויש לי חפצים שהם יקרי ערך. אבל לפחות ל20 שנה. תודה על כל תשובה.

מדון

New member
ראשית אין לך בעיה כי המנהל אמר

לך שאנו יכול לספק לך את מה שהוא הבטיח שנית ניראה לי מוזר שעבדתה 12 שעות אנני יודע כמה ימים אבל 2500 ש"ח יש לבדוק לפי כמה לשעה יש לדאוג החברה החדשה מה התשלום עבור שעת עבודה כצה הם משלמים עבור שעות נוספות ועל שישי שבת התחיבות לשנה וחצי זה יפה אשאלה אם הוא יעמוד בה אל תסכים במידע ואתה עזב על תשלום קנס וישפחו לך קרן פנסיה אחרי 3 חודשים

לא עבדתי 12 שעות אלא ...

1. עבדתי קרוב ל 9 שעות עבודה. 2. עבודה לא הייתה רצופה. שכר 21 שקל לשעה. כולל תוספת שבת במידה וצריך. וכולל תוספת שעות. ההתחייבות היא לשנה. אך בחברה החדשה אליה התקבלתי הינה ל6 חודשים בלבד. יתרה מזו .... בחברה המדוברת (לא החדשה) חתמתי על חוזה של שנה. אבל הקנס הוא 2000 שקל .. כעת אני רוצה לעזוב מכיוון שאין לי עבודה ולכל השאר יש עבודה כפי שחבר סיפר לי . ז"א המעסיק לא מעסיק אותי. ואני מעוניין להתחייב לחצי שנה בחברה חדשה שאליה נקלטתי. מה עליי לעשות בנידון???

בחברה החדשה

לא רק שהובטח אלא זוהי עבודה בשירות לקוחות בחברה מצליחה ויוקרתית. (גב כלכלי חזק). 24 שקלים לשעת עבודה שישי אחת לשבועיים לא כולל שבת יש תוספת לילה 150 אחוז באמצע השבוע. כעת מה עליי לעשות עם החוזה הישן?? שהמעביד כזכור אינו מספק מה שהובטח האם לא הפר חוזה?? אם כן אז עליי גם להפר חוזה ולא לשלם את הקנס

im here for me

New member
לך למעסיק

ותגיד לו שאם אין לו עבודה בשבילך שיתן לך מכתב פיטורים, תזכיר לו שאתה חתום לשנה ואם תפר את השנה תשלם לו קנס, ושאתה זקוק לעבודה על מנת להתפרנס (מן הסתם) ולכן אתה צריך עבודה חדשה ועל מנת לעבוד בה אתה צריך להיות ללא העבודה הזאת כביכול. ואז תראה כמה מהר הוא ימצא לך משמרות, או יתן לך מכתב פיטורים שיספק לך ראש שקט

מדון

New member
מכון שהמעסיק לא מסוגל לעמוד בתנאי החוזה ואין

לו לתת לך עבודה זכותך להתפטר ללא קנס כי אתה לא תשב בבית ותמתין שיהיה לו עבודה ושכר הוא משלם רק שיש עבודה אתה לא מקבל שכר חודשי

למעלה