שלום רב עופר!

שלום רב עופר!

ביתי נמצאת כבר כחודשיים בחוג שחיית תינוקות. ביקשתי מהמדריכה לתרגל איתנו קצת תרגילים לחיזוק חגורת הכתפיים והיא אמרה שלא מכירה תרגילים מתאימים (ביתי בת חצי שנה והרופאה המליצה על תרגילים אלו) ישנם תרגילים שניתן לעשות במים לחיזוק חגורת הכתפיים? אולי אחכים את המדריכה המקסימה שלנו
תודה

היי לך ורד.

סליחה על שאני שואל, אבל, האם וידאת שלמדריכה המקסימה שלך יש תעודה להדרכת פעוטות במים? ואם כן האם היא ממקור מוסמך ומהימן? רשימת מוסדות ההכשרה מופיעים בדפי הפורום. לתת טיפים מכאן למדריכה נשמע לי קצת מוזר......... עופר

ענתמיטב

New member
תרגלים לחיזוק חגורת הכתפיים

שלום ורד. שמי ענת ואני מדריכה מוסמכת להפעלת תינוקות במים וכן גננת לגיל הרך. דווקה במים יש המון דברים שאפשר לעשות כדי לחזק את חגורת הכתפיים. הנה כמה רעיונות: -להניח צעצוע על שפת הבריכה (קרוב למים) לקרב את ביתך עד שהיא שולחת ידיים כדי לאחוז בצעצוע ואז לאחוז אותה אחיזנ מינימלית מיתחת לבית השחי בשני הצדדים ולאפשר לה לשאת משקל על הידיים. כל פעם לשניה שתיים בהמשך מעריכים את הזמן לפי יכולותיה שבוודאי יגדלו עם הזמן. -להשכיב אותה על הבטן על המזרון. במידה והיא לא אוהבת וקשה לה אפשר לנסות לגרות אותה עם צעצוע שמונח קרוב אליה ולנסות למשוך את תשומת ליבה ע"י הצעצוע או ע"י דיבור ועידוד. -תרגיל ה"נידנוד" אוחזים בשתי הידיים כך שהיא תופסת לך את האצבע. ומתחילים לנדנד כאשר רוב הגוף (עד לחזה) בתוך המים כדי שלא יהי תהיה נשיאת משקל רבה מידי על הזרועות היכול להביא לפריקה ומנדנדים תוך ליווי התרגיל בשיר נעדנד. חשוב לשים לב שהשכמות לא בולטות מידי . (זה סימן שהשרירים שלה לא מספיק חזקים כדי לשאת את משקלה ואז לא עושים את התרגיל הזה. יש עוד דברים רבים שהייתי יכולה להמליץ לך אך אני לא רוצה לסעמיס. בהצלחה ותמשיכו להינות מהמים ומהמדריכה.

למעלה