שלום רב!

mushinka111

New member
שלום רב!

בשנה וחצי האחרונות אני סובלת מדלקות בגרון,הולכות וחוזרות. לפנכן זה לא קרה.בד"כ בריאה,לא נוטלת שום תרופות,בת 29 . בשנה האחרונה היו לי דלקות גרון כ-10פעמים,תמיד מלווה בחום וחולשה,כאב הגרון הוא בגבול החייך,כאבים עזים. אין לי שקדים,בדיקות הדם שנעשו לפני שלושה חודשים תקינות לגמרי. באולטרסאונד של צואר ותרואיד שנעשה לאחרונה נראו בלוטת תת לסת מוגדלות משני הצדדים. מה עליי לבדוק בראש ובריאשונה כי האמת אני די נלחצתי שזה משהו לא טוב(כמו סרטן הלימפה?) אלו בדיקות לבצע ולאילו תופעות לשים לב,גם כדי לשלול את מה שאני הכי חוששת ממנו. המון תודה מראש

דלקות גרון חוזרות

דלקות גרון נובעות בדרך כלל מזיהומים נגיפיים. ישנן תקופות בהן חולים יותר ותקופות אחרות של רגיעה. זה תלוי בדרך כלל בחשיפה לנגיפים כלפיהם הגוף איננו מחוסן. לעיתים זה קורה כשבאים במגע עם יותר אנשים - עבודה עם קהל, נוכחות אנשים רבים באותו חדר, מגע קרוב עם ילדים וכו'. אין שום עדות לכך שדלקות גרון חוזרות נגרמות בגלל חולשה של מערכת החיסון - זו כנראה אמונה טפלה. כשיש הרבה דלקות בלוטות הלימפה מגיבות ואז מוצאים אותן מוגדלות. אין לכך כל משמעות אחרת. סרטן של בלוטות הלימפה לא מתבטא בכאבי גרון חוזרים והבלוטות בדרך כלל לא רגישות וגדלות באופן הדרגתי עם הזמן. לפי התאור שלך לא סביר שיש לך סרטן בלוטות.

mushinka111

New member
תודה רבה רבה על תשובתך,אלו בדיקות אתה ממליץ

לבצע בכדי למצוא את הגורם לתופעות אלו. בשנה וחצי האחרונות לא השתנו שום גורמים חיצוניים שעלולים לגרום לדלקות גרון בתקפות כזאת(עבטדה עם קהל וכו)-בעצם אני חולה כל חודש במשך שבועיים,אז יוצא ששבועיים אני חולה ושבועיים בסדר. חוץ ממשטח גרון(שלא בהכרח יראה חיידקים אפילו ויש) אלו בדיקות למציאת חיידקים או כל גורם אחר לדלקות אתה מציאה לבצע? המון תודה מראש על התיחסותך.

אין צורך לבצע בדיקות

מלבד בדיקה גופנית ע"י רופא המשפחה ובדיקות דם כלליות. אם הכל תקין ממליץ לפנות לרופא א.א.ג. שלעיתים יתן טיפול מונע לאפשרות שדלקות הגרון נובעות ממצב של רגישות יתר ולא זיהומים חוזרים.

למעלה