שלום רב

שלום רב

בהריון הקודם שלי ילדתי בליס זו היתה לידה שלישית והגעתי ללא מוכנות נפשית ללדת משום שבבוקר נבדקתי במיון של ליס ונאמר לי על ידי הרופאה כי יש לשער שהלידה עוד רחוקה(אני זוכרת במפורש שאמרה לי שבוע עד 10 ימים) בערב החלו כאבים לא מי יודע מה חזקים וצפופים וקצת התמהמהנו(עד שמצאנו ביביסיטר עד שהחלטנו בכלל לבוא) בכל אופן הגעתי עם מחיקה מלאה כמובן ופתיחה של 7 ויותר ו....לא מוכנה כלל ללא תיק ולא כלום רציתי לעלות לחדר לידה ברגל עד שרצו אחרי ברגע האחרון ו"שפכו" אותי על כיסא גלגים.. למטה במיון יש בלגן זה ברור למעלה לעומת זאת עברתי חוויות לא נעימות כלל דווקא מצד המיילדות-עמיתותיכן למקצוע לדוגמה-כשבדקו אותי(מתחקרים על ההריון דברים חשובים) ומדי פעם נאלצתי לשתוק (צירים צירים)נזפו בי בטון קצר רוח"למה את לא עונה"(אני בציר חביבותי) לאחר מכןנאלצתי להוריד חזיה מתחת לחלוק וזה מאוד לא נוח!( אפשרות לניתוח חרום?-אני ממש לא הייתי קרובה לזה !למה להוריד תמיד ולכולן?) ועוד כהנה וכהנה קיבלה אותי מילדת ולאחר מכן נעלמה כעבור זמן קצר כצפוי הגעתי לפתיחה מלאה-ונדה אין מיילדת קראנו למישהי שעברה במסדרון בחוסר רצון בולט היא נכנסה בדקה ללא מילים הנחתה בליחצות וכעבור לחיצה וחצי הכל היה מאחורי ומה אני זוכרת מרגע האושר הגדול הזה? כשלחצתי יצאה קצת צואה(כמו שקורה הרבה פעמים בלידה)עכשיו אני לא אשמה בזה כי נאמר לי בבוקר שאין תנאים ללידה בשבוע הקרוב מה שכן זכור לי ולא אשכח את זה לעולם-שהמיילדת סיננה בהבעה של גועל כאילו שאני לא שם-ש"היא שונאת שזה קורה לה"(זה קרה דווקא לי) מה שגרם לי להרגיש כמו ליטרת בשר עלובה ולא אימא מאושרת עכשיו-זה סיפור מינורי על לידה מוצלחת ואפילו קלה תראו איך שיחס מזלזל והתייחסות אנכרוניסטית יכולים לקלקל! אל תשכחו שאנו היולדות גם המורות של ילדיכן, הפקידות בבנק שלכן, מתווכות הבתים שלכן, הרופאות שלכן ועוד ועוד בטח לא הייתן רוצות לשמוע ממני כמורה של הבן או בת שלכן בהבעה של גועל ש"אני שונאת שהוא נכנס לקריזה בשעור "או משהו דומה תזכרו את זה עם כל לידה שאתן מקבלות! ואני מצטרפת לשאלה שנשאלתן-למה אין אפשרות לשלב דולה בליס? שוקלת ברצינות ללדת בבית חולים אחר

וזו מדיניות של בית החולים גם

לענות תשובות לקוניות וסתמיות על שאלות נוקבות וכואבות שמועלות על ידי מטופלות שלכן לשעבר? אני יודעת שזו מדיניות בית החולים אני אולי פצינטית אבל לא מטומטמת אתן לך עצה-טיפ קטן ועשי איתו מה שאת רוצה אולי בפעם הבאה שמישהי שופכת כאן את כאבה על טיפול לקוי או לא רגיש אולי שווה לפחות דיפלומטית לענות משהו בנוסח-כן אנו מודעות לבעיה שלפעמים עקב לחץ וכו וכו ונשתדל להבא לטפל או אולי אפילו רחמנא לצלן באמת לטפל-להשקיע ולקיים סמינר אחד או שניים לשיפור רמת השירות והיחס לחולים אני יודעת שלא משלמים לכן מספיק ועבודתכן קשה מאוד ואולי לכן אתן מרירות לפעמים אבל משלמים לבית החולים המון כסף על כל יולדת ולכן אולי שווה להעלות את מה שכתבתי כאן בפני ההנהלה ואולי אם אין כסף להנהלה יש מקום לשנות את המדיניות !!!!!ולהביא דולה. כדי שזה לא יהיה על גבינו( הכואבים)היולדות

שלום לך!

ממש ממש מוזר לי כל מה שאת כותבת, משום שאני ילדתי שם פעמיים וחבל על הזמן כמה הייתי מרוצה, ואני יודעת שאני לא היחידה, ועדיין לא שמעתי ממישהי מקרה כמו שלך. אז יתכן וקרה מקרה בודד, ואת אמורה לפנות עם זה להנהלה ולא בצורה כזו כאן. צר לי על המקרה שאת מציינת, אולם בכל כלל יש יוצא מן הכלל ויתכן והיוצא מן הכלל שלך היה מקרה כואב ומצער, אבל למה בצורה כזו? איזה התבטאויות? הייתי מאושפזת בחודש האחרון שלפני הלידה כמה וכמה פעמים ולא נתקלתי בדברים שציינת, וגם ב-2 הלידות היה יוצא מן הכלל, הכי טוב שיכולתי לדמיין לעצמי, ויש לי דרישות לא פחות ממה שלך יש. אני ממש ממש לא טיפשה אם זה מה שנראה לך. מקווה בשבילך שהמקרה שלך יטופל והנוגעים בדבר יתקנו את המעוות, אבל בסיכום הכללי זה מקום מומלץ ביותר. וזו לא התחנפות אלא פשוט זה הדבר היחיד שיש לי לומר. אה. עוד משהו. הייתי כ"כ מרוצה בפעם הראשונה, למרות שידעתי שאני יולדת מאוד מהר (בלידה הראשונה ילדתי תוך שעתיים ורבע ובשניה תוך פחות משעה וחצי), בפעם השניה עשיתי הכל כדי להגיע לשם שוב, והנסיעה לשם ממקום מגורי היא כשעה, ויש בתי חולים יותר קרובים אלי כמו תל השומר!

אורלי 2

New member
גם אני בוגרת ליס!

הייתי יותר ממאושרת ללדת שם, היה גדול! נפלא, ויחס נהדר. ממש לידה חוויה. ( זו הייתה הלידה השניה שלי, את הראשונה עשיתי ב"קריה" וכמובן התעקשתי על ליס ללידה השניה. רק מילים טובות , יחס מופלא ומילדות נפלאות. ודרך אגב "ליס" רחוק מביתי מאוד מאוד אך ברור לי שגם בפעם הבאה אגיע לשם. אורלי

קרולין חביבה,

בתור מי שבחיים שלה לא ילדה שום דבר, וגם לא מתכננת לעשות זאת בעתיד הקרוב, אני רוצה להודיע לך חגיגית, שגם אם היית המיילדת האחרונה עלי אדמות, הייתי מעדיפה להמליט בכריעה באמצע מדבר סהרה, לבד, ובלבד שאחת כמוך לא תניח רבע אצבע עלי או על הרך הנולד. למה, את שואלת? כי רק מאופן התשובה הדבילית, שהואלת בטובך להעניק לאישה, ששוטחת בפנייך את סיפורה הנוקב על לידה שנהרסה, ניתן להסיק על אופייך המרושע, האטום, ו-לטס פייס איט, האידיוטי. נכון שאין לי מושג בדברים האלו, אבל לא צריך איי קיו מעל הממוצע כדי להבין את מה שכלבלבהובידיבםבם ניסתה להעביר כאן. גם לא כדי להבין את תשובתך הכה-מקוממת.

gigush

New member
נראה לי שהגזמת לחלוטין

אני מכירה את קרולין ואיני מכירה את ביה"ח "ליס" ליולדות (אני ילדתי במאיר), אולם נראה לי שהשתלחנו בה מספיק. אין ספק שהתשובה הראשונית לא הייתה תשובה אמפטית וגם אני הייתי מתייחסת לחוויה הקשה שתוארה, אבל אין לי גם ספק כי השתלחויות הם אלה שגרמו לקרולין לא להגיב יותר. הפורום הוא פורום חדש, בואו ניתן זמן למיילדות להשתפשף, ללמוד את שפת הפורומים ולא ישר נחרוץ גזר דין על אף אחת.

אני איתך לגמרי!ואני חושבת שאת צודקת

ולגבי כל שאר העונות- גם מי שכותבת שעברה את חווית חייה בליס אחת משתיים: או שאתן יוצאות מנקודת הנחה שאני משקרת ונגד זה אין לי מה לעשות או שיש לכן כשל לוגי מסויים כי אם אתן חושבות שהמקרה שלכן אמור באיזושהי צורה לסתור את שלי-אתן טועות כנראה שהתמזל מזלכן ונפלתן לצוות טוב או לא עייף או לא עצבני בבתי חולים ליולדות מתוקנים אסור ואני חוזרת אסור שדבר כמו שקרה לי יקרה מספיק אחד! אגב-גם לגבי המחלקה יש לי ביקורת אבל זה בסיפור אחר (ולא אני לא טרבלמייקרית-ילדתי כבר בבתי חולים פחות מפונפנים ולא היו לי טענות)

מתרגשת

New member
התשובה שלה אכן נוראית אבל

אני מכירה המון נשים שילדו שם ומאד מרוצות

kookit

New member
סליחה על הבורות

אבל מה זה דולה? ואיזה שירותי תמיכה יולדת צריכה לקבל? אני ילדתי בעפולה בי"ח העמק והלידה הראשונה היתה על הפנים צוות האחיות היה מגעיל ברמה ובסוף (לאחר 10 שעות בחדר לידה) חיכיתי מעל מחצית השעה שמישהו יועיל בטובו להוריד אותי לחדר ניתוח, מפני שהעובר לא הצליח לצאת. לעומת זאת הלידה השנייה היתה יותר קלה וזה בזכות הצוות שהפעם היה מעל ומעבר (כמובן לא אותו צוות שהיה בלידה הראשונה) אפילו לא היה צורך בניתוח ותוך 4 שעות הבת שלי היתה בחוץ.

משתתפת

New member
אנסה לגייס את ידיעת העברית שלי

למיטב ידיעתי העניין הוא כזה: עד לפני כמה דורות כל העסק של הריון ולידה היה עסק נשי. גברים - כולל אבות - לא נכנסו לחדר לידה. לפני כניסת הרפואה המערבית הלידות התרחשו בבית ובנוסף ליולדת נוכחה בלידה דולה - אישה מנוסה שהרגיעה את היולדת , "אמרה לה לנשום" כמו שאומרים היום. כיום רפואה מערבית בכלל נוהגת להתעלם מהפן הנפשי של המטופלים ובני זוג עם כל הרצון הטוב מתקשים לעזור ליולדת בחוויה שהם עצמם מעולם לא עברו... אז שאלת הכנסת הדולות לחדרי לידה צצה פה ושם... ברור שאחות מיילדת טובה יכולה להחליף את הדולה, אבל היתרון של הדולה הוא שהיא צמודה ליולדת ולא "נאלמת" לשום מקום - היא תמיד שם, בשביל להגיד - זה נורמלי, גם אצלי היה ככה, תרגעי...

למעלה