שלום רב

יותם16

New member
שלום רב

יש כמה שאלות שרציתי שתעזרו לי בפורום הזה אמרו לי שכאן המקום לשאול את השאלות על התנ"ך....שמעתי שכאן יש צדיקים שעוזרים לי אז הנה כמה שאלות לי אליכם בתנ"ך 1.במלכים א',ב',16-17, מה מבקש אדוניה ומה משמעות בקשתו? 2.הסבירו מדוע אדוניה כי הוא אמור להיות יורש העצר.(שמואל ב',ג',2-5) 3.קראו מלכים א',א',15 והשוו את תיאור דוד לתיאור בפסוק 1, מה ההבדל ומה משמעותו. 4.קראו מלכים א, א',13 ומלכים א',א' 17-18.השוו את הנוסח שהציע נתן לבת שבע עם דבריה של בת שבע לדוד. איזה הבדל בדברי בת שבע מכוון להגדיל את אחריותו של דוד ואיזה מקטין אותה? נמקו את התשובה 5.קראו מלכים א',א',48 , הסבירו כיצד דברי דוד בפסוק זה מהווים סגירת מעגל לדבריו בפס 29. 6 קראו מלכים א',א',50, השוו את תיאור מעשה אדוניה לנאמר בשמות כ"א 14, מה תפקיד של קרנות המזבח מלכים א' ג': 1.מהן הבמות הנזכרות בפסוקים אלה?(3-2) 2.קראו מלכים א',ג' 1-3,וי"א, 1, מה משותף לתיאור בשני המקומות ומה ההבדל? 3.עיין בפסוק' 2. מדוע מגדירים פסוק זה כ"דויטרונומיסטי"? 4.יש האומרים כי סדר המילים בדברי הנשים יכול להצביע על האם האמיתית. הראו לי הכיצד(היעזרו בפסוק 16-28) 5.יש האומרים כי דברי שלמה בפסוק 27 מעידים שמבחן החרב הצליח נמקו דעה זו. מלכים א',ה': 1.עיינו בפסוק 7 מיהם הנציבים האלה?היעזרו במלכים א',ד'7-20, 2.חוקים רבים סבורים כי מספר הסוסים המובא בפסוק 6 מוגזם, עיינו בדברי הימים,ב' ,ט',25 והראו כיצד הנתונים שם נראים יותר קרובות למציאות. פרק כ"ב פסוק 7-19 1.א.במה אלוהים מנסה את אברהם(פסוק 1-6) 2.מהו המשפט שמוכיח שאברהם עמד בנסיון?צטטו. ג.לאחר שאברהם עומד בנסיון, ה' מברך אותו, ציינו את הברכות. פרק כ"ג פסוק 3-9 1.אברהם מדגיש כי הוא מבקש לרכוש "אחוזת קבר". האם בני חת נענים לבקשתו? ב.כיצד אברהם מציג את עצמו לפני בני חת? ג.אברהם רוצה להשיג את מבוקשו. את מי הוא מבקש לפגוש.? ומדוע? פרק כ"ג פסוק 10-18 א.כתבו בלשונכם את עיקרי המשא ומתן ( עפרון מוכן לתת לאברהם.. אברהם מציע לפערון ב.כיצד מסתיים המשא ומתן ובין אברהם לעפרון 2.כיצד מסתיים סיפור רכישת מערת המכפלה (פסוק 19 -20) פרק כ"ד פסוק 1-67 1.א.פסוק 1-9 הם התמונה הראשונה בעלילה. תארו את התמונה בעזרת שלושה מאפיינים:מקום התרחשות,זמן , הדמויות הפעולות ב.קראו פסוק 32-61 תארו את התמונה השלישית בעזרת שלושה מאפיינים: מקום זמן ודמויות ד.קראו כיצד מסתיים הסיפור פסוק 62-67? 2.סיפור זה מתאר מנהגי נישואים בעת העתיקה מהם

תודה על המחמאה

אבל אני לא יודע אם החֶברה פה כבר מספיק מגובשת כדי לומר ש"עמך כולם צדיקים"... בכל אופן, אם תרצה עזרה בשאלה או שתיים בשיעורי-בית/חופש, בשמחה נוכל לעזור, אבל אני לא חושב שמישהו רוצה לעשות את כל השיעורים בשבילך. תודה מראש.

יותם16

New member
בן אדם תעזרו בכמה שאתם יכולים

ההורים שלי אמרו לי שהם יעיפו אותי מהבית אם אני לא יעשה את זה אתה מבין

אז עכשיו

אתה מעביר אל גולשי הפורום את האחריות לתגובת ההורים שלך? התחלת כבר לענות על זה לבד? נראה שהעתקת את כל השאלות וזרקת אותן לפה, כדי שמישהו יעשה את זה בשבילך. בלי להכיר את חברי הפורום (חדש, זה עתה הגיח לאויר העולם) אני יכולה להבטיח לך שאף אחד לא יעשה בשבילך את כל העבודה. זו המשימה שלך. אם תעשה את רובה, ויישארו לך שאלות שלא מצאת עליהן תשובה, תוכל להביאן לכאן ואז יש סיכוי שתקבל תשובה.

יעיפו אותך מהבית?

לא טוב, ככה לא תוכל להמשיך להשתמש במחשב ולגלוש בפורום תנך. אתה יודע מה? יש לי רעיון בשבילך: אולי פשוט תפתח ספרים וכל השאר ותלמד את החומר? ככה אפילו תצליח לענות על השאלות ולהמשיך להשתמש במחשב.

גרי רשף

New member
יהודי לא מגרש יהודי

גם את אדם וחווה גירשו מגן עדן (אך לא ברור אם אלוהים יהודי או לא), ונאמר לאדם שבזיעת אפיו יאכל לחם! איך אומרת באבאלובה? קשה.. קשה..

הצחקת אותנו!

ידידי התלמיד הצעיר, בסיום מכתבך מופיע המשפט הבא: "אין עבודה בלי קאש" (כוונתך לכסף מזומן, נכון?). זאת אומרת שאתה מאמין בכך שתמורת עבודה יש לשלם. אז איך ייתכן שאתה מבקש מאתנו לפתור עבורך שיעורי בית (לפחות 3 שעות עבודה!) ואינך מציע תשלום? זה ממש לא הגיוני... אולי תחפש לך פראיירים במקום אחר? אז לך ותתחיל לעבוד!

למעלה