שלום רב

שלום רב

בימים אלה בין מעבר מיום השואה ליום זכרון מדינת ישראל עוצרת נשימתה. הכאב, הסבל גם שהממשלה מתעלמת. מעיני האזרחים זה אף פעם לא נעלם. אני בכל ערב יום זכרון וטקס יום הזכרון מעולם לא הופעתי תמיד הייתי יושב בצד מתאבל ומבקש סליחה. מבקש סליחה מקרוב משפחה שלי שנהרג ושמעולם לא הכרתי אך את אהבת הוריו ואחותו לקחתי. כל מה שביקשתי נתנו לי כאילו הייתי בנם ועל זה עדיין אני מבקש סליחה. אותרשו לי לשנייה לפנות אליו. יגאל אם רק היית בין החיים אולי היה בינינו קשר מדהים. ואולי היינו נפגשים ושוב יגאל כמו בכל שנה אני כותב לך סליחה. מלחמות ישראל לא הרפו על ביתינו כל אחד מכיר או הכיר מישהו שנהרג חבר, שכן, קרוב. בעבר שאלו האם אני קשור איכשהו למשפחה שכולה. (לא ידעתי שהכוונה אז לאחים או לא אבות) עניתי בתום לב שכן קרוב משפחה של אימי נהרג במלחמת ההתשה. לעיתים אני יושב ובונה לעצמי פאזל בלב. אך ישנם חלקים אני נועץ אותם עמוק שאני מנסה להתאים אותם בכוח עד שיורד לי דם. ואז זה כואב ואז הדמעות. ואז החנק שבגרון. שנה שעברה ביקשו כי אופיע בערב יום זכרון לחללי מערכות ישראל ואני הסכמתי. כי ידעתי שאני שר לכבוד לא לזכר. אני שר כדי שאלו שהלכו ישמעו אותי כמו זעקה אחת ענקית תחזרו. ותדעו שאני לא שכחתי וכמוני גם מיליונים לא שכחו את אלו שהלכו. למרות שנאמר פעם אל תביטו לאחור הניחו להולכים. איני מסוגל שלא להביט לאחור ולזכור. אתם ילדים יקרים דור העתיד ודור ההווה. אתם חלק נכבד יחד עם הסבל והכאב עליכם להרגיש כגיבורים. אמנם אבותיכם נהרגו אך לא לשווא. ואם אי פעם ישאלו בכתה בצבא בכל מקום. תאמרו בגאווה כי אביכם נלחם למען מדינה ואומה שלמה. אתם סובלים במאבק יום יומי מתמשך לא רק ביום זכרון אלא במשך שנים ארוכות. את החור השחור שנוצר בלילה אחד. לכם אני מצדיע באהבה ובגאווה. גם להרוגי פעולות האיבה. אי אפשר להקל על הכאב אך חשוב חשוב תמיד לדעת שבלב האב נמצא. שאם תביטו לעבר כוכב אולי האב הוא זה שמביט בכם בגאווה ובטח אומר "תראו איזה ילדים גידלתי". כמו בכל שנה המעבר ליום העצמאות הנוראי והבלתי מובן הזה. לא משכיח ממני את הילד שנשאר בן 20 ולא נשוי. או האב שהותיר אחריו ילדים ומשפחה שלמה. אין לי דרך להגיד לכם תודה. אך ברצוני לומר שניא אכן מחבק אתכם מתוך כבוד ענקי המילה תודה בטוח לא מספיקה. אין מילים לתאר וגם אין לי איך. אתם גיבורים שלי תמיד תהיו כאלה בלב ובנפש. אוהב את כולכם יהי זכרם ברוך

למעלה